Ehliyet ve başlangıç...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Kayıt
21 Eylül 2010
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Yer
istanbul
#1
Öncelikle herkeze merhabalar istanbulda yaşıyorm öğrenciyim ve 16 yaşımı yeni doldurdum. Muhtemelen konunun racing bölümünde oldunu söliceksinizdir fakat ikisi hakkında da bilgilenmek istiyorm anladığma göre motosiklet ehliyeti(a2) 17 yaşını doldurmuş bir kimsenin alabileceği bir ehliyet öncelikle bunu öğrenmek istiyorm. Ayrıca ilk motosikletimin race olmasının sakıncası olurmu? Zaten gidip r1 veya ducati990 flan almıcam daha çok kawasaki xzr250 veya honda cbr düşünüyorm şimdiden teşşekürler
 
Kayıt
17 Nisan 2009
Mesajlar
88
Beğeniler
6
Yer
İzmir
#2
merhabalar hoşgeldin. bende ehliyet alamayacağım zamanlar motorsiklet almaya can atıyordum. fakat ne yaptım bekledim ve ehliyetimi aldım. şimdi kendime uygun bir motor alacağım ve sonrasında daha kullanmadan güvenli sürüş eğitimi alacağım. ailem motor konusuna ilk başta sıcak bakmıyordu fakat ben ısrarla para biriktirdim ve güzel bir miktara ulaştım. zevkime ve bana uyan bir motorsiklet arıyorum. bence sen şimdiden para biriktirmeye başla eğer öyle bir durumun varsa. ve bütün motorsikletforum'u gez. çok önemli bilgiler toplayacaksın eminimki. örneğin benim hiç motor tecrübem olmamasına rağmen bu forumu aralıksız takip ederek inanılmaz büyük bir teori bilgisine sahip oldum. sana önerebileceğim şeyler bu kadar. race başlangıç için tavsiye edilen bir motor değil fakat max 250 cc olarak kaliteli fakat inanılmaz pahalı bir race e sahip olabilirsin.(çin'lerden bahsetmiyorum). kendine iyi bak kardeşim. sakın ola ki ehliyetsiz motor sahibi olayım deme hata edersin, rahat kullanamaz ve keyfini alamazsın sürüşünün.. full koruma kullanmayı sakın unutma. sağlıcakla kal..
 

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
9.464
Beğeniler
9.023
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
#3
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,


Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.163.500 km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.
 
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı