gecmisten 19 fotograf

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bazı fotoğrafların çekim tarihi bazılarının
ise fotoğrafçısı ve çekildiği yer bile bilinmiyor.Fakat bütün karelerin ortak noktası:
Hatıralarda yer etmiş olmaları...
şte National Geographic'in objektifinden
nostaljik fotoğraflar.. .

Bruce Dale, 1970'ler.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yer
Almanya
Resimler harika ama merak ettim bu resimleri hep yabanci fotografcilarmi cekmis,Allah bilir o zamanlar belkide bizden cok az fotografci vardi bazi kesimlerde resim dahi yasakti.Cumhuriyetten sonra cok seyler degisti.

Yer
25
Çok güzel bir paylaşım, nasyolnel coğrafik fotoları olduğu için hep yabancı fotocular çekmiş, Türk yok ne yazık ki?!?

Erdal Özgüner

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/küçükçekmece
gerçekten insanı alıp götüren harika resimler, keşke daha fazla olsa hepsini tek tek inceliyorum, insanları, giydikleri elbise, ayakkabı çorap kulandıkları eşyaları, ecnebi mi osmanlı mı, meslekleri, zanaatarı herşeylerini merak ediyorum. elinde bu tür resimler olan varsa lütfen yayınlasın. şenol hocam teşekkürler.

Yer
25
gerçekten insanı alıp götüren harika resimler, keşke daha fazla olsa hepsini tek tek inceliyorum, insanları, giydikleri elbise, ayakkabı çorap kulandıkları eşyaları, ecnebi mi osmanlı mı, meslekleri, zanaatarı herşeylerini merak ediyorum. elinde bu tür resimler olan varsa lütfen yayınlasın. şenol hocam teşekkürler.
HEMEN!
hatta devamı da var ama sonra ;)

DEMIR ATTIM YANLIZLIGA....

(IMMOBILIZER)

Salacak plajı

Adı Ölüm virajı olan Zeytinburnu'nda araçların sık sık denize uçtuğu yerlerden biri...

1975 kışında Kadıköy'den Karaköy'e geçen yolcular işyerlerine ulaşmaya çalışıyor.

1970'lerin İstanbul'unun Taksim Meydanı

Fotoğrafta 1974'te inşa edilen Aksaray üst geçidi ve civarı görülüyor.

Benim favorim;

34

Yer
Almanya
:)Senol hocam resimlerin hepsi gercekten cok güzel tesekkürler.Bazi resimler cekildigi zaman isik ayarindan olsa gerek biraz karanlik cikmis. Detaylari daha iyi görebilmek icin sizlere Picasa 3 resim programini öneriyorum.Bu önerdigim resim programi ile resimlerin kontras( netlik ayari)ve karanlik resimlere isik verme ve aydinlatma cocuk oyuncagi bu sayede resimdeki karanlik,cikmayan seyleride görebilirsiniz.Saygilar

Yer
25
Çeşitli Vilayetlerden Nostaljik Kareler...

Samsun

79 yılı Adana Vakıflar Sarayı...

73 yılı Adana Hüdai Caddesi..

Gümüşhane

Van - 1973

Muş - Elazığ karayolu - 1973

Muş - 1973

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Teşekkürler ve eline sağlık Enes!..Ben senin yüklediğin önceki resimleri de kaçırmışım ,şimdi hepsini gördüm..Bazılarında, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki anılarıma ulaştım!..

Yukarı