Göğüs kısmı koruma?

Yer
İzmir
Selamlar,

Cahilliğimi maruz görün çaylak olarak:)) ama deri montlara bakıyorum sırt ve dirsek korumaları oluyor genelde diğer kısımlar ise sağlam deri.Peki göğüs kısmı darbelere karşı tam olarak nasıl korunuyor.Tamam deri sürtünmeye karşı koruma sağlıyor ama ya darbeler? Bunun için başka ekipmanlar var mı aceba?

Yer
İstanbul
Ya aslına kross için uretilmiş korumalar bunlar ama şehir içinde t shirt ustune giyen 1 2 arkadaşım var açıkçası ben guvenilir oldugunu dusunuyorum açıkta kalan yerin pek yok gibi fakat kalan bi yer olursa o zmn sıkıntı yaratır :) Duz bir deri mont altına giyilebilir bence ki bu işin uzmanı değilim belirtmek isterim sadece bu tip korumalar var gögüs için bildiğim

Yer
İzmir
Body armor dediğimiz korumaların çoğu kros amaçlıdır. Asfalt kullanımı için tavsiye edilmez, kaza anında kırılıp vücudunuza saplanabilirler. Özellikle asfalt için olduğu belirtilmiş armorlar yada sürtünmeye karşı etkili montlar ve ekipmanlar kullanılması gerekir.

Yer
İzmir
Body armor dediğimiz korumaların çoğu kros amaçlıdır. Asfalt kullanımı için tavsiye edilmez, kaza anında kırılıp vücudunuza saplanabilirler. Özellikle asfalt için olduğu belirtilmiş armorlar yada sürtünmeye karşı etkili montlar ve ekipmanlar kullanılması gerekir.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bu arada korumalara verdiğiniz önem kadar eğitime de ağırlık verir alırsınız.sıfır tecrübe sıfır bilgi ile trafiğe çıkmazsınız umarım.Eğitim almayı düşünüyormusunuz.

Yer
İzmir
Selamlar,

Honda GS1 i aldım trafiğe çıkmadan da Rahmi Hoca ile uzun vadeli bir eğitim programı çıkarmayı düşünüyorum.Bu sırada fırsatım oldukça honda nın güvenli sürüşlerine de devam edeceğim.Ekipman kadar eğitim konusunda da takıntılıyım.Eğitim konusunda farklı tavsiyeleriniz varsa duymaktan çok memnun olurum.

Yukarı