Göstergem değişti

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
12.500 kmdeki göstergem devir saatim, bozulması sebebiyle sürat motorda garantiden değişti. km sayacımda sıfırlandı. Umarım satarken bir kuşku yaratmaz :(

Yer
Trabzon/Arsin
Km göstergeni değiştiğinde eski km sayacındaki km'yi bir yere kaydet dursun. Satacağın zaman, km göstergem değişmiştir dersin. Eski km değerini yeni km'ne ekler öyle yazarsın. Sorun olmaz merak etme.

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Km göstergeni değiştiğinde eski km sayacındaki km'yi bir yere kaydet dursun. Satacağın zaman, km göstergem değişmiştir dersin. Eski km değerini yeni km'ne ekler öyle yazarsın. Sorun olmaz merak etme.
12.500 kmdeki göstergem devir saatim, bozulması sebebiyle sürat motorda garantiden değişti. km sayacımda sıfırlandı. Umarım satarken bir kuşku yaratmaz :(
Hatta bir "FairPlay" ödülü dahi alabilirsin bu davranışınla :)

Yer
Trabzon/Arsin
Fairplay levazımat milletimize :D:D Başka türlüsünü, alacak olan adam alır mı sence? Alması bir yana yutar mı sahtekarlığı? Yutsa da sonradan motorsikleti sürerken ilerleyen zamanlarda anlamaz mı zannedersin? Zaten "ekspertiz raporu" denen bir levazımat belgesi var. Araçların her nanesini biliyor. Araç ustaları zaten aracı bir kez sürdümü, o aracın mazisi baştan sona gözlerinin önünden bir bir geçer. Yine de resmiyet her zaman en sağlam iştir. Başka türlüsüne levazımat yok koçummm :):)

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Fairplay levazımat milletimize :D:D Başka türlüsünü, alacak olan adam alır mı sence? Alması bir yana yutar mı sahtekarlığı? Yutsa da sonradan motorsikleti sürerken ilerleyen zamanlarda anlamaz mı zannedersin? Zaten "ekspertiz raporu" denen bir levazımat belgesi var. Araçların her nanesini biliyor. Araç ustaları zaten aracı bir kez sürdümü, o aracın mazisi baştan sona gözlerinin önünden bir bir geçer. Yine de resmiyet her zaman en sağlam iştir. Başka türlüsüne levazımat yok koçummm :):)
Buradaki "koçum " ben mi oluyorum bilmiyorum ama senin neye alınganlık gösterdiğini anlamamk mümkün değil kardeşim. Biz birbirimize böyle hitap etmeyiz burada. Hele de kendimizden 20 yaş büyük birine hiç yapmayız.Etmeye kalksak bu lafların beybabası ve daha fazlası havada uçuşur. Yazdığım cümle sana hitaben değil, Armağan Bey'in senin yazına verdiği cevaba istinaden yapılmış bir espiriydi. Ama doğal eleme bu şekilde oluyor işte.

Yer
Trabzon/Arsin
kardeşim benim ki de espri zaten. lafımı geri alıyorum özür dilerim. espriden anlamak veya anlamamak kişinin kendi kabiliyetine kalmıştır. bende sana şaka yaptım kardeşim. sen rahat ol.

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
bu arada henüz armağan beyi de tanıyamadım. belki dikkat etmedim. onu da söyliyeyim sana.
Yazdıklarını okudum da bir şey anlamadım ama şu var ben sadece kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmam. Kimseyi kuşkuda bırakmam. Zaten değişirken servis tarafından kayıt altına da alındı. Ancak bir buçuk parça lokal boyalı araçlardan huylanan insanlar var piyasada. Bu arada "levazımat" kelimesini yanlış kullanıyorsunuz gibi geldi.

Hatta bir "FairPlay" ödülü dahi alabilirsin bu davranışınla :)
Ben her zaman satarken düştüğünü, kalktığını, yattığını vs. söylerim. Varsın almasın. Kandırılmak hoşuna gidiyorsa o alıcının sorunu. :D

Yukarı