Güneş ve Yağmurun Etkileri

Yer
İzmir
Selamlar.Motorumu okula götürdüğüm zaman mecburen güneşin altında bırakıyorum.Şu an hava pek sıcak değil fakat İzmirdeyim ve yazın kesinlikle kavrulacağız.Ayrıca ani yağmurlar nedeniyle de yağmur suyuna maruz kalmakta.Bu durumlar motor açısından ne gibi sorunlara neden olur?Destek için şimdiden teşekkürler..

Yer
hatay
Selamlar.Motorumu okula götürdüğüm zaman mecburen güneşin altında bırakıyorum.Şu an hava pek sıcak değil fakat İzmirdeyim ve yazın kesinlikle kavrulacağız.Ayrıca ani yağmurlar nedeniyle de yağmur suyuna maruz kalmakta.Bu durumlar motor açısından ne gibi sorunlara neden olur?Destek için şimdiden teşekkürler..
motoru bu tip etkilerden korursan daha ii olur. renginde solma bazı yerlerinde paslanma oluşur. onun dışında motorda çok büyük bir sorun olmaz.

Yer
ANKARA
Çok büyük bir etkisi olmaz ama hava değişimleri teknik aksamlar içinde ilk olarak ön firen hidroliği koyduğumuz küçük haznenin önünde yer alan yuvarlak pilastikten yapılmış, hidrolik seviyesini görmemizi sağlayan pencerenin çatlamasına neden oluyor bizzat kendi motorumda yaşadım bunu..(Biraz uzun bir cümle oldu anlaman açısından:D)

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Sele kapılmadığı sürece yağmur suyunun bir zararı olmaz:)
Güneş ise tüm boyalı aksam ve plastik parçalar üzerinde ciddi bir
yıpratıcı etki bırakır;)
Kapalı garaj en iyi çözüm,yoksa branda.

Yukarı