Güzel bir eğitim Videosu

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Arkadaşlar güzel bir egitim videosu.Sürücünü yoldaki konumlanmasına ve özellikle cizgisine dikkat.
http://www.youtube.com/watch?v=3Yqyv7XR1kU&feature=channel_page

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Güzel bir paylaşım.
Yalnız bir iki kez önü boş olduğu halde orta çizgiden taşıp karşı şeride geçti. Onu anlayamadım.
Ona şerit kesme denir.Önün açıksa ve ileriyi görüyorsan ve ard arda gelen bir virajlar silsilesi varsa virajları kesersin.Ama o hareket ileri sürüş seviye sistemi içinde ele alınmalıdır.Güvenli Sürüş başlangıça girilmeden yapılacak sistem değildir.

Arkadaşlar bu video road craft sürüşünün nizami halidir. Sistemin çıktığı nokta zaten
polis motosiklet sürücüleridir.
Şimdi motosikletli polisin çizgisine ve viraj pozisyonlanmasını dikkatle seyredelim.
Motosikletin ani hızlanmalar değilde nasıl smooth ve akıcı gittiğine dikkat edelim.
Sollamalarda aracı takip mesafesini ve sollayış şekline dikkat edelim.
Yakın takip yok, adamın taa kıçına girip zart diye sola çıkıp sonra kendini gene zart diye sağa atmıyor.
Ne kadar akıcı ve güvenli sürüyor sizde görüyorsunuz.
İngiliz polisine sistemi birebir gösteren helikopter çekimi için teşekkür etmek lazım.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
senol abi link bende de çalışmadı
demek ki sizin DNS ayarlarınız da sorun var.Siz hala youtubeyi izlemeyen lerdensiniz.Bakınız baştanbakan bile siteye girip video izleyebiliyor yasak olmasına rağmen:D deme size de bir ayar gerekecek.Durun bakalım yönetim izin verirse bir program var onu geçici süre paylaşıma açarım sizlerde onu PC nize kurar ve sizde baştanbakan gibi girersiniz.

Yer
Londra
Arkadaşlar güzel bir egitim videosu.Sürücünü yoldaki konumlanmasına ve özellikle cizgisine dikkat.
http://www.youtube.com/watch?v=3Yqyv7XR1kU&feature=channel_page
Adam bir tane pozisyon hatasi yapmadi, helal olsun.
Ara sira boyle kullanmayi ben de deniyorum ve resmen beynim yoruluyor. Sanki yaris pistinde gider gibi hep dogru cizgide durmak cidden kolay bir is degil.

Pozisyon hatasi yaptigi yerlerde gorusu arttirmak icin degil micirdan ve tozdan kacma maksatli pozisyon aldigi icin hata gibi gozukuyor.

Ozellikle sollamalarda ustune basa basa "altimizdaki motor cok kuvvetli, normalin ustunde bir bosluk birakin. zaten saniyede gecmis olacagiz, gorusunuzu arttirin" diyordu.

Daha once gormemis arkadaslarin defalarca izlemesini tavsiye ederim. Can degerinde bilgiler.

Yukarı