Güzin Ablaya gelen mektup

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Sevgili Güzin Abla,

Harika bir hayatım oldu. Çok iyi ebeveynlere, eşe ve çocuklara, çok iyi bir eğitime sahibim. çok sevdiğim ve başarılı olduğum işimden emekli oldum.

Emekliliğimde, her zaman en büyük hobim olan ama fazla zaman ayıramadığım balık tutmaya daha çok vakit ayırmaya başladım.

Küçük bir kayık satın aldım. Ancak karım balıkçılığı sevmediği için tek başıma balık avlıyordum.

Derken bir gün balıkçılık malzemeleri satan dükkanda biri ile tanığtım. O da balık avlamayı çok seviyordu. Çok iyi arkadaş olduk. Zamanımızın büyük bir bölümünü beraber balık avlayarak geçirdik.

Derken bir gün, hayatımdaki en büyük balığı yakaladım. Aradan bir iki dakika geçmişti ki arkadaşım da bir benzerini yakaladı. Bu büyük günü ölümsüzleştirmek için bu iki balığı da arkadaşıma verip fotoğrafını çektim.

Belki karım heveslenir diye bu fotoğrafı karıma gösterdiğimde kayığı satmamı ve balıkçılığı bırakmamı istedi. Neden böyle yaptığını anlamıyorum. Benim iyi zaman geçirmem onu niye rahatsız etsin ki?

şimdi ben ne yapmalıyım? Karımın dediği gibi kayığı satıp evde mi oturayım, yoksa arkadaşım ile balık tutmaya devam mı edeyim?

Karıma gösterdiğim fotoğrafı da ekte gönderiyorum. .

Saygılarımla,

http://img224.imageshack.us/img224/152/mustafabahtikaralc8.jpg

güzin abla'nın cevabı;
Balık tutmaya devam et, evlat!!

Yer
istanbul
haytının en büyük blığını balıkçılık malzemeleri sattan dükkanda tutmuş bu
ama farkında değil hala kayığı satimm mi diye soruyo:)

Yer
Zonguldak
Arkadaşlar.
Bende mi bi sorun var anlamıyorum.
Metni üç kez okudum, ama verilen mesajı alamadım.
Gerek teşekkür eden ve gerekse mesaj yazan arkadaşlar bu metinden ne anladılar merak ediyorum.
Lütfen anlatın da ben de anlayayım. Malum bizim beyin biraz eskimiş. Geç anlıyor.

Bülent.Ö

Forum Bağımlısı
Yer
İdealtepe / İstanbul
Arkadaşlar.
Bende mi bi sorun var anlamıyorum.
Metni üç kez okudum, ama verilen mesajı alamadım.
Gerek teşekkür eden ve gerekse mesaj yazan arkadaşlar bu metinden ne anladılar merak ediyorum.
Lütfen anlatın da ben de anlayayım. Malum bizim beyin biraz eskimiş. Geç anlıyor.
Galib tüm espri resimdeymiş ve resim XX olduğu için yayımdan kaldırılmış...

Yukarı