hangi motor???

Yer
adana
1 yıl kadar öncesine kadar 600 rr sahibi biri olarak
daha fazla motorsuzluğa dayanamayarak yeni bir motor almak istiyorum..
600 rr da uzun yolda beni çok yorması ve artçı almadaki sorunları nedeniyle race almak istemiyorum artık....
chooper olarak honda shadow spırıt,
kavasaki vn 900 custom
veya vn 1600 custom lardan hangilerini tavsiye edersiniz???

yada rahatlık açısından ve güzellik açısından honda vfr 800 nasıl bir makinesir sizce????

Baris Coskun

Kıdemli Üye
Yer
Londra
Ben de yamaha warrior oneriyorum.
Honda kadar dayanikli olmasa da sekil olarak inanilmaz bir motor.
Ayrica bir cok racing motor da tozunuza bogulur.

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
güzel makina. muhtemelen 200 hp civatı olabilir. ancak 1000 lik ss i tutabileceğini sanmıyorum. aerodinamik de çok önemli.. cruiser ile gezilir. spor kullanılmaya kalkılırsa sonuçları kötü olabilir..

Baris Coskun

Kıdemli Üye
Yer
Londra
Ben soyleyenlerin yalancisiyim. cbr 600rr yi her turlu virajli/virajsiz pistte rahat rahat ezer diyorlar. Gerci o motor hacmiyle biraz dogal ama viraj alisi olmasi gerektiginden cok cok iyi gibi bir izlenim var. Goldwing gibi hastalari var bunlarin da. Zaten genelen yamahaya baslayan bir daha birakamiyor.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
iyi diyorsunuz da chopper deyince neden aklınıza harley V-ROD gelmiyor
üstüne ne tanıyacaksınız bilemiyorum
yamaha da ise V-max tek tabi
ama daha hesaplı derseniz de honda 600 shadow da cok güzel bi ses var
ama maraudere de bakmak lazım diğerlesine göre de biraz daha spor görünümü var :cool:

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Bİ de ezme meselesine gelince
ayrı katagoriler tabi ama motor da tork cok önemli kalkışlarda kafa tutabilir ama sonuçta hız arttıkca aerodinamik önemli bir chopper da hız artınca üzerinde durmak cok zorlaşır. dolayısı ile hız bunlarda DAHA zararlı :rolleyes:

Baris Coskun

Kıdemli Üye
Yer
Londra
Harley tutkusu olmayan insana onerilecek son motor Harleydir :D
Yaziktir adama, sirf sesini dinlemek icin kis gunu disari cikacak. Uyusturucu gibi, hic baslamamak lazim.

Yer
Ankara
öncelikle bahsi geçen motorların hiçbiri chopper değil cruiser dır.

uzun süreli sürüşlerde sanılanın aksine cruiser tarzı motorlar gerek küçük depoları gerekse oturuş pozisyonu yüzünden ss makinalar kadar olmasa da yinede rahatsızdır.

uzun yol için tavsiye edilebilecek en ideal makinalar( ülkemiz şartları göz önüne alındığında) enduro-touring, maksi enduro olarak tabir edilen ( F650, capanord, 1100-1150-1200 gs vs..) makinalardır.

Vfr 800 V4 motoru ve oturuş pozisyonuyla uzun yola cruiser den daha uygun sport- touring sınıfında başarılı bir motosiklettir. Bence tercihinizi Vfr 800 den yana kullananın...
çünkü bu makina fikrimce ss kullanıcılarını daha çok tatmin edebilecek aynı zamanda konforda sunabilecek bir motosiklettir...

Yer
istanbul/samsun
öncelikle bahsi geçen motorların hiçbiri chopper değil cruiser dır.

uzun süreli sürüşlerde sanılanın aksine cruiser tarzı motorlar gerek küçük depoları gerekse oturuş pozisyonu yüzünden ss makinalar kadar olmasa da yinede rahatsızdır.

uzun yol için tavsiye edilebilecek en ideal makinalar( ülkemiz şartları göz önüne alındığında) enduro-touring, maksi enduro olarak tabir edilen ( F650, capanord, 1100-1150-1200 gs vs..) makinalardır.

Vfr 800 V4 motoru ve oturuş pozisyonuyla uzun yola cruiser den daha uygun sport- touring sınıfında başarılı bir motosiklettir. Bence tercihinizi Vfr 800 den yana kullananın...
çünkü bu makina fikrimce ss kullanıcılarını daha çok tatmin edebilecek aynı zamanda konforda sunabilecek bir motosiklettir...
bende murat arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum, ve vfr öneriyorum. ss gibi dursa bile vfr bir touring motor seni uzun yolda ve sehir içinde kesinlikle üzmeyecek bir motor bence.
gerçi motordan beklentilerini yazmamışsın ama; yani ne kadar, ne zaman, nerede kullanacağın gibi!! hee birde bütçe var..
yinede vfr gibi...

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
Bütçe salamlık şeklinde düşününce illede shadow crus için ama 600 rr dan sonra vfr bencede

Yukarı