Hangi Tip Motorcusun?

Hangi Tip Motorcusunuz?

• Seçmen sayısı
    43

Cansu_Tezcan

Forum Bağımlısı
Yer
LüLeBuRRGaZ
Motorcularda çeşitlilik gösterir elbet..

Peki kaç tip motorcu vardır..?
Ve siz hangi gruba giriyorsunuz..?

1- Hasta motorcu
Bu tip motorcular "Hasta" derecesinde motosiklete bağlıdırlar.Virajla , hızla işleri olmaz fazla.Genelde motoru siler,yıkar ve bol bol fotograflarını çekerler.En ufak lekede sinir olurlar.Motosikletlerini kimseye vermezler, herkesten sakınırlar.
Öyle kıldırlarki gözleri hep motorlarının üstündedir.

2- Gazcı Motorcu
Adı üstünde bunlarda HIZ için yaratılmışlardır.Heleki birileri onlara araba ile artistlik yapsın, güzergah neresi olursa olsun anında vazgeçip arabaya dersini verirler.
Kendi aralarında da didişirler ve "En hızlı " olmak için ALLAH ne verdiyse giderler.Motosikletlerini hergün yıkayıp silmezler, onların işi otobandır

3- Discovery Motorcu
Mutlaka bir fotograf makinası taşırlar.Genelde manzaralı güzergahlarda yol alırlar.Her gördükleri ilginç yerin fotografını çekerler.Hatta yedikleri yemeğin bile.
Maceracı, doğayla iç içe adamlardır.Sırt çantaslarını takarlar her yere giderler,genelde otelde değil Çadırda kalmayı, kuş-böcek sesi dinlemeyi severler.

4- Kafe Önü (Piyasacı) Motorcu
İşte en ilginç tip motorcu bunlardır.Senede harcadıkları benzin parası diğer motorculara nazaran çok ama çok azdır.Çünkü genelde hatunların bolca olduğu cafe-bar önlerine motorları çekip üstünde oturarak piyasa yaparlar.Yani uzun gezi falan onları bozar.
Genelde motosikleti KIZ TAVLAMAK için kullanırlar.
Sürü halinde olduklarından olası bir KIZ TAVLAMADA içlerinden sadece bşir tanesi ekmeği yer.
Genelde sephadaki motorun üstünde otururlar ve şehir içinde 30 km/h hızı geçmeden tüm kafelerin içini süzecek RADAR gözlerle yol alırlar.Kask tabiki tipini gösterebilmek için kafada değil kolda takılıdır

5- Burjuva Motorcu
Hep Motosiklet ve motorcu ruhu onu heyecanlandırmıştır ve parayı verip motoru almıştır.Almıştır almasına ama başına bişey gelmesinden korktugu için sadece hafta sonu biner.
Havalı bişey alır.Hafta içinde işadamı olmanın verdiği sıkıcı kişiliğinden kurtulup haftasonunda hep o özlemini duyduğu SERSERİ MOTORCU olmak ister.
Genelde motorculuk ömürleri fazla sürmez ve 1-2 bin km de motorları satarlar.

6- Ortaya Karışık Motorcu
Yukardakilerin hepsinden az az vardır içinde.Yerine göre gezer, yerine göre gazlar, kız tavlar.Dedik ya Oraya Karışık diye..

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Motoru olup 2 tekere sahip herşeyle... :) Bu arada ankete karışık dedim ...

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/Bayrampaşa
Selamlar recep kardeşim ben bu ankete biraz gazcı birazda karışık olarak dail olayım dedim gazcı seçimi bir çok motorcunun içinde saklı o ayrı bişey :):):)

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Arkadaşlar hasta motorcu diye işaretledim ancak temizliğe en ince detayına kadarda önem veremiyorum malesef. yaz kış yağmur çamur bindiğim için ister istemez kirli olur motorum. Ancak mekanik aksam konusunda hasta olduğum doğrudur. gösterge aydınlatmasının bir ampülü dahi patlasa değiştirmeden yola çıkmam... hastalık seviyem bu... Bunun dışında motorumu hız veya kız tavlamak amaçlı değil üstünde kendimi huzurlu hissettiğim, trafik otopark yakıt sarfiyatı gibi vergi sigorta gibi derdi diğer araçlara göre çok az olduğu için kullanıyorum...

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
@erol ceyhan

aleyküm selam erol kardeşim senin motor aslında usul usul gezilip tabir-i caizse
piyasa yapılacak makine o yüzden gazcı değilde keyif kullanıcısı de yada karışık ;)

Yer
Edremit/Balıkesir/Türkiye
Ben is doğa-motor macera gezmek tam bize göre yani Discovery Motorcuyum.

Yer
İstanbul
her ne kadar ortaya karışık desem de bir motor sahibi olduktan sonra daha net bir yanıt verebilirim heralde :)

motosikletim'le dolaşmayı çok severim (şehir dışı) öyleki'eski motosikletim'le 1 sezonda 30.000'km'yi devirmişimdir. :) hem bakarım hem gezerim..benimki'de karışık :)

vallah bizde oy verdik ama çoğu bana uymuyor olsun anketi düzenleyen kardeşimize biraz yardımcı olabildikse ne mutlu bize saygılarr..

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
Kim yapmış acaba bu tespitleri tutanda var tutmayanda ben bir kaç tane işaretledim bakalım

Erdal Özgüner

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/küçükçekmece
birinci şık, aynen beni tarif etmiş çokta güzel tespitler yapmışsın tebrikler

Yer
ANKARA
Bir karışıkta benden ,motor kullanan herkesde bütün özellikler bulunur,çok kişisel bir araç motorsiklet hem sahibini özel hissettiri,hem hız yapmaya teşvik eder,hem gezdirir, cafe önüne park ettirir, kiminin iş yeridir,kiminin iletişim makinasıdır.çok özeliz kısacası.))

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Sevgili kardeşim,bu kadar yıl motorlu araçlarla ilgim var,bu motorcu kategorilerini hiç duymamışım veya okumamışım..Çok ilginç geldi..Herhalde gözlemlere dayanarak yapılan bir sınıflama olsa gerek. Yine de tebrik ederim Cansu,tesbitin ve paylaşımın için... Bir şey daha var; ben bu anketi cevaplarken bu açıklamayı nasılsa kaçırmış ve okumamıştım.Mantığıma ve mizacıma uyar herhalde diye ''Discovery''diye oyladım..Okuduktan sonra baktım 1.şıktan da bende olanlar(uyanlar) var..Diğer arkadaşların da dediği gibi kategoriye bir,iki şık daha eklense olabilecek...

Yukarı Alt