hava kompresörü

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
arkadaşlar, otomobil, motosiklet ve bisiklet tekerleklerini gerektiğinde havasını tamamlamak için benzinliğe gidip, sıkış tokuş yerlerde beklemekten sıkıldım.

aranızda kendi hava kompresörü olan var mı arkadaşlar? önerebileceğiniz bir site veya bir yer varsa oradan almak istiyorum. ama benim istediğim mesela 30psi'a ayarlayıp kompresörü subapa takınca kendiliğinden o basınca kadar şişirip gücü kesmesi.

Emre PALAK

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
İstediğin özelliklere sahip ama aynı zamanda portatif bir araç olacağını sanmıyorum ama merak ettim araştıralım.

Bunları buldum ilk iki link aynı ürüne çıkıyor. Ama ürünler çakmak girişinden çalışır yazıyor. Bizim için portatifte görünmüyorlar.

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Emre sağol, ama bunlar otomatik değil sanırım. yani belli bir basınca ayarlayıp kullanamıyorsun. hava basarak göstergeyi takip ediyorsun. en güzeli otomotik olanları. onlardan arıyorum.

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Baklava da açsın mı Özgür o aradığın pompa :) Yok ona göre arayacağım da ondan sordum :)))
Yok, kahve pişirse yeter :)

Abi yapma ya, niye dalga geçiyon. Ne olur öyle otomatiğinden olsa, olmaz mı? Çok mu pahalı olur. Yok lastikci açarım ilerde belki :D :D :D

İyi o zaman otomatik olmayanından kullanan var mı? hangi marka önerirsiniz?

Umur.Arsoy

Aktif Üye
Yer
İstanbul
Özgür o dediğinden benim arabamda vardı bir ara, 12 volt çakmaktan çalışıyor ve senin dediğin gibi ayarı var, istenen bar a gelince kendi duruyor.. Çok hafif ve portatif birşey, nereden almıştım hatırlamıyorum ama oto yedek parça, aksesuar satan yerlerden bulabilirsin... Tabi çakmak çıkışını motorda halledebilirsen

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Yok, kahve pişirse yeter :)

Abi yapma ya, niye dalga geçiyon. Ne olur öyle otomatiğinden olsa, olmaz mı? Çok mu pahalı olur. Yok lastikci açarım ilerde belki :D :D :D

İyi o zaman otomatik olmayanından kullanan var mı? hangi marka önerirsiniz?
Ybr nin sol yan kapağına bir çakmak girişi yaptırabilirsin.Sağa yaptırma ama.Akü solda.Çakmak girişi yapan usta ya söyle soketin arkası küçük olandan taksın.Ve illaki soketle araya sigorta yaptsın.

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
arkadaşlar, otomobil, motosiklet ve bisiklet tekerleklerini gerektiğinde havasını tamamlamak için benzinliğe gidip, sıkış tokuş yerlerde beklemekten sıkıldım.

aranızda kendi hava kompresörü olan var mı arkadaşlar? önerebileceğiniz bir site veya bir yer varsa oradan almak istiyorum. ama benim istediğim mesela 30psi'a ayarlayıp kompresörü subapa takınca kendiliğinden o basınca kadar şişirip gücü kesmesi.

özgür pek saglıklı olmuyo arkadaşla yola gidince alıyoz denedik hatta bilmiyom benim hoşuma girmedi, bu portatif pompalar en güzeli benzinliktekiler, ben orda gidip bakıyom havalara

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Özgür o dediğinden benim arabamda vardı bir ara, 12 volt çakmaktan çalışıyor ve senin dediğin gibi ayarı var, istenen bar a gelince kendi duruyor.. Çok hafif ve portatif birşey, nereden almıştım hatırlamıyorum ama oto yedek parça, aksesuar satan yerlerden bulabilirsin... Tabi çakmak çıkışını motorda halledebilirsen
ha işte varmış otomatiğinden, sağol Umur, Mesut abi okudun mu?:D Umur aklına gelirse yaz hemen.

Ybr nin sol yan kapağına bir çakmak girişi yaptırabilirsin.Sağa yaptırma ama.Akü solda.Çakmak girişi yapan usta ya söyle soketin arkası küçük olandan taksın.Ve illaki soketle araya sigorta yaptsın.
Aslında tam bunu soracaktım, bir çıkış alırım diye düşünmüştüm.

özgür pek saglıklı olmuyo arkadaşla yola gidince alıyoz denedik hatta bilmiyom benim hoşuma girmedi, bu portatif pompalar en güzeli benzinliktekiler, ben orda gidip bakıyom havalara
benim amacımda benzinciden kurtulmak. varmış otomatiğinden, biraz daha arayayım.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
şimdi benim anlamadığım neden lastiğe durduk yerde hava basıyorsun??
ben yılda bir kere kontrol ediyorum. zaten bir terslik olsa hemen anlarsın.
ayrıca bu kadar teferruat yerine yanında bir bisiklet pompası ve basınç ölçer
bulundur yeter.toplam maliyet 10 tl civarı;)

http://www.deltabisiklet.com/File/?_Args=ProductImage,413,DeltaBisiklet

http://img84.imageshack.us/img84/6418/file33864553389223.jpg

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
şimdi benim anlamadığım neden lastiğe durduk yerde hava basıyorsun??
ben yılda bir kere kontrol ediyorum. zaten bir terslik olsa hemen anlarsın.
ayrıca bu kadar teferruat yerine yanında bir bisiklet pompası ve basınç ölçer
bulundur yeter.toplam maliyet 10 tl civarı;)
yok abi fazla teferruat değil. elektrikli hava kompresörleri 20 lira filan, sadece otomatik olanı var mı onu merak ettim. ben lastikleri her hafta kontrol ediyorum özellikle otomobilin lastikleri sıcaklık değişimlerinde pek hava basıncını sabit tutmaz. elimin altında olsa öyle birşey, iki dakkalık iş değil mi? bisikletlerde de gerekirse kullanırım. bir botum var, onu elle şişirmek acayip koyuyor, arabanın arkasında kompresör olsa bir dakkalık iş.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
yok abi fazla teferruat değil. elektrikli hava kompresörleri 20 lira filan, sadece otomatik olanı var mı onu merak ettim. ben lastikleri her hafta kontrol ediyorum özellikle otomobilin lastikleri sıcaklık değişimlerinde pek hava basıncını sabit tutmaz. elimin altında olsa öyle birşey, iki dakkalık iş değil mi? bisikletlerde de gerekirse kullanırım. bir botum var, onu elle şişirmek acayip koyuyor, arabanın arkasında kompresör olsa bir dakkalık iş.
özgürcüm o senin dediklerin ucuz etin yahnisi... bi arkadaş
kampa getirmişti küçücük botu bile şişiremedi çin malı komp.
sonra biz kendimiz şişirdik:) benim geçen sene motorun ön lastik
patladı, ben de bisiklet pompası ile lastikçeye kadar 3 sefer şişirerek gittim.
hem ucuz hem manuel hemde kolay ve pratik;)

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
özgürcüm o senin dediklerin ucuz etin yahnisi... bi arkadaş
kampa getirmişti küçücük botu bile şişiremedi çin malı komp.
sonra biz kendimiz şişirdik:) benim geçen sene motorun ön lastik
patladı, ben de bisiklet pompası ile lastikçeye kadar 3 sefer şişirerek gittim.
hem ucuz hem manuel hemde kolay ve pratik;)
ok tecrübe ile sabittir diyerek, kendime bir manuel pompa almaya karar verdim. geri kalan parayla size çay ısmarlarım :D

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Benzin istasyonlarındaki hava makinelerine asla güvenmeyin.
Özgürüm Rahmi hocamın dediklerini aklına getir.Neler demişti.

Yanınızda kalem tipi yada digital ölçme alet/cihazları bulundurun.En sağlıklısı onlarla kontrol etmek.

Haftada bir kontrol edin.

Mototalda satılan sipop kapakları çok güzel bir uygulama.Amam her motosiklet lastik hava basınç değerleri hepsinde aynı değildir.BU yüzden basınç değerlerinizi öğrenin ona göre alın.

Yukarı