Honda cbf 600 sa veya Yamaha fazer

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Arkadaşlar Honda cbf 600 sa veya yamaha fazer almak istiyorum hangi motoru tavsiye edersiniz. Kullanan arkadaşlar varsa iyi kötü yanları neler bilgi verebilirmisiniz.

Yer
Kilis
Metin abi kafama takıldı neden kesinlikle Fazer i düşünmemek gerekiyor acaba..Sadece öğrenmek için soruyorum..Fazerlerin çok iyi bir makina olduğunu kullananlardan duyuyorum..

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
@Federal779

1) melez makina(motorsiklet enduro-turing ama üstünde R6 motoru var)
2)ikinci eli çok zayıf
3)üretimden kalkıyor
4)Fazer alan bütün arkadaşlarım,memnun kalmayıp başka motorlar aldılar..
5)Fazer almaktan ise R6 almak daha mantıklı...;)

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
erol abi yakışır sana :) sportif bir kullanım arıyorsan fazer ön planda daha atik ve hırçın cbf 600 kullanmadım ama naked tarzını daha fazla yansıtan bir motor honda hayat onda.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@semih_55

Gsr 600 A dan mı bahsediyorsun x diye bişey bulamadım ben bide gsx 650 f var

arkadaşlar birde hondayı seçmemin nedeni sele boyu alçak 77 cm malum bende boy fakiriyim boyum 1,65 motorun üstüne oturunca ayaklarım yere değsin istiyorum.

Gerçi gsx 650f in de 77 cm miş ve gözüm ona kaymaya başladı bayağı şık bir motor.
Bu motor hakkında bilgisi olan varmı

Yer
Kadıköy/İstanbul
Erol abicim benim fikirlerimi çok iyi biliyorsun ama burada da yazmakta fayda var.

Ben sana Fazer öneririm 99 HP ve ABS li olan modeli 21.750 YTL de fiyatı var.

Neden Fazer? konusuna gelince bence dört dörtlük bir makina ve tam senin istediğin özelliklerde.

Diğer alternatif de CBF 600 ABS 16.500 YTL fiyatı var..İndirilmiş Hali

Şimdi bizim sorunumuz yükseklik.. Beraber baktığımızda 3 cm gibi bir fark var.

Fazere binip baktıysan boyda bir sıkıntı yaşamadıysan kesinlikle fazer derim..

Eğer bir sorun yaşadıysan CBF 600 Derim ;)

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Ulaş söylediğin yerde fazer e baktım hakikatten süper bir makina görüntüsü de dehşet honda dan çok güzel, ancak üstüne oturunca ayaklarım yere tam basmadı sadece ayaklarımı ucu yere dokunuyor, bu ağırlıkta ki bir makineyide ayak uclarıyda kontrol edebileceğimi düşünmüyorum zaten bide acemiyim. :) Ordan çıktıkttan sonra hondaya uğradım senin dükkanın az ilerisinde girdim içeri motora baktım üstüne çıktım bindim indim kurcaladım içerde on kişi var ya bir allahın kulu gelip sen napıyon kardeşim demez mi. Neyse gittim birine fiyat sordum adam başını masadan kaldırmadan söyledi fiyatı. :) Ama hondanın boyu benim için ideal gibi görünüyor. Üstünde motora daha bi hakim gibi duruyorum. Neyse bakıcaz artık.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@erenkocer

Eren abim yakışır dediyse biz de alalım en kısa zamanda.

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
@Erol_Demirtas

tabi kardeşim al ya bak benimkide cuma günü geliyor alalım keyfini sürelim tabi kazasız belasız inşallah

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@gueldali

Arkadaşlar cbf 600 gerçekten güzel bir motor, bir arkadaşın cbf ini kullandım, bana biraz ağır gibi geldi, şehir içinde bayağı bir zorlandım. Birde ben bel fıtığından ameliyat oldum kendimide fazla zorlamak istemedim açıkcası, sağlık herşeyden önce gelir. Xmax i uzun süredir beğeniyordum daha hafif ve kıvrak bir motor netice aldık ve şuan çok memnunum.

Yukarı Alt