Honda çin malı motosikletlere savaş açtı.

Kayıt
10 Şubat 2013
Mesajlar
184
Beğeniler
35
#1
Honda yeni bir motorunu satışa sundu.Cb 125 e den sonra şimdi de cb 125 ace satışa sunuldu.cb 125 e den eksisi biraz daha güçsüz oluşu, artısı ise ayak marşı ve fiyatı.cb 125 e 3660 lira iken ace 3190 lira.Galiba benim ibre ace den yana döndü.Merak edenler sitesinden kontrol edebilir.Ebatlar biraz farklı ve cb125 e nin deposu 13 lt iken ace nin deposu 10 litre.Anlaşılan Honda Çin malı motorlara bu yeni modeli ile sağlam bir darbe vurdu.Siz ne dersiniz?
 
Kayıt
18 Aralık 2010
Mesajlar
1.707
Beğeniler
563
Yer
BAŞKENT
#2
Genel Bakış
Honda'dan yepyeni bir CUB daha! Karşınızda; 125cc motoruyla, yakıt ekonomisiyle, kullanım kolaylığıyla, yüksek performansı ve dayanıklılığıyla CB 125 ACE!

ACE; retro görünümü, yuvarlak ön farları, geniş uzun ve son derece rahat selesi, hayli dayanıklı ve güvenilir 125cc motoru ve geliştirilmiş yük taşıma kapasitesiyle sizlerle buluşuyor. Çağdaş ve şık tasarımıyla, tarz sahibi bir motosiklet olan ACE, bu özellikleriyle çok geniş bir kitleye hitap edebilmekte.


http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Honda%20CB%20125%20ACE.jpg
Alıntırıd

Hondadan ılgınç bir hamle daha yenı cb 125 ı cıkartmısken bu motoru cıkartmasını tam anlayamadım ben
Umarım honda kalıtesınden odun vermeden yapılmıs ıyı bır motordur
Resmı Honda sıtesınden alıntıdır
 
Kayıt
21 Şubat 2013
Mesajlar
10
Beğeniler
4
Yer
istanbul, maltepe
#4
ben bugüm motor fuarında görme şansına eriştim. güç ve yakıt tankının azlığı haricinde devir ve vites göstergesi de yok. ayrıca cb125e de selektör için sol elcikte ayrı bir tuş varken bunda yok. cb125e nin görüntüsü braz daha sportif gibi duruken bu motor daha çok küba motora benziyor. gösterge paneli ve aynalar da pek güzel dumuyor.
 

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Ekim 2012
Mesajlar
409
Beğeniler
363
Yer
İstanbul
#10
Bence motosikletlerini çinde yaptırıp, Honda adının kalitesini düşürüyor.
Birçok dünya markası ürünlerini ticari, ekonomik veya pazarlama stratejilerine bağlı olarak başka coğrafyalarda üretiyorlar. Mercedes, BMW AUDİ gibi markalar da bazı modellerini Çin'de, VW Rusya'da, Renault, Ford, Honda, Hyundai, FİAT Türkiye'de vs vs... Listeyi uzatmak mümkün. Firmaların kalite standartları vardır ve nerede olursa olsun onu uygulatırlar. Honda da Çin pazarının yanısıra bu tarz motorlara ihtiyaç duyan pazarlara hitap edecek bir model daha sürmüş piyasaya. Renault Symbol için de aynı yorum yapılabilir bu durumda. Fransa'da öyle bir araba yok ama ilk önce Türkiye'de sonra da Brezilya gibi başka ülkelerde alt orta sınıf yani "c" segmentteki bu sedan uydurma araç piyasanın ihtiyacı doğrultusunda üretilmiş ve bizde satış rekorları kırmıştır. CB125 ACE bizim ihtiyacımıza uymuyorsa almayız ama bu Honda'nın kalitesini ve marka imajını zedelediği anlamına gelmez bence. Çin üretimi demiyeceğim ama Çin menşeli markaların büyük bir kısmında ciddi kalite sorunları vardır tabii ve bu da yine o tür ürünlere ihtiyaç duyan pazarlara hitap etmektedir ve amacına ulaşmaktadır. Bu arada Honda'nın Hindistan'da ürettiğini biliyordum ama Çin'de de üretimi olduğunu bilmiyordum açıkçası.
 
Yukarı