Honda ile yolda kalan varmı

aklıma geldi bir sorayım dedim ya:D hiç honda motorsikleti bozulan oldumu:):) veya yolda kalan falan:D sadece merak cevaplarınızı bekliyorum....:D

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
aklıma geldi bir sorayım dedim ya:D hiç honda motorsikleti bozulan oldumu:):) veya yolda kalan falan:D sadece merak cevaplarınızı bekliyorum....:D
Benim kullandıklarım arıza yapmadı hiç.Çünkü benim kullandıklarımı servis edecek servis Buırsa'da yoktu.Hep servisleri Mototaldan yaptırmıştım.

Ama Bursa dan servis alan arkadaşlarımın motorları yollarda bozuldu.Bir cbf 150 aynı arızayı sürekli yaptı ve servis soruna çözüm bulamadı ve arkadaşımda sattı motorunu.Alanda başına aynı şeyler gelmiş öğrendiğim kadarıylada oda motoru yakıp hurdaya ayırmış.

Başka bir cbf 150 de 2008 model zamanında bakımlarını yaptırmadığı için Honda servis tarafından Garanti kapsamında bakım yapılmadığından arkadaşım motosikletten soğudu.Şimid motosikleti garajda yatıyor.Tabii bu kullancı hatası

Diğer bir kullanıcı arkadaşımda Cbr 125 vardı.O da kaza yaptı.Maddi hasarlı kazaydı.Sol aynası ve sol sinyali kırılmıştı.Kırılan parçaları çok pahalı geldiği için oda motorunu sattı.Şimdi motorsuz.

Bir diğeri 2007 model TA aldı 2. el.Motorun akusü beklemekten bozulmuş.Garanti kapsamında akusu değişti.Ama arkadaşım 2 ay akü bekledi.Sonunda Honda TR ye yazı yazdık bir grup arkadaş.Şimdi sorunsuz çalışıyor ve bakımları sorunsuz yapılıyor.

İllede TR de bir arkan olacak ki işler yürüsün.Buda bizi çok üzüyor tabii olarak.

Emre PALAK

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
Geçtiğimiz Pazar günü Bursa gezisi dönüşü CBF150'im ile yoldan kalmanın eşiğinden döndüm. Ama sürüne sürüne de olsa beni evime ulaştırdı. Şimdi ilk fırsatta servise gidecek :)
Ya benzinde pislik vardı ya da temiz hava çarptı motoru.

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
bu soruna 2 bakış acısıyla cevap verem 1. yolda kalan motor genelde bakımsızıkdan kalır,2 teknik sorun cıkmışsa ki bütün markalarda var bu kaldıgımız oldu yolda,durup dururken calışmadı motor meger akü bozulmuş zaten son zamanlardada nazlı basıyodu marşa belliydi yani,degiştik devam yollara

Noyan Yıldız

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
Aküm bozulmuş stop ettim bir daha çalışmadı motor , dedim heralde ben bilmeden çok fena bir şey yaptım.Daha önce bir burgman 400'ü yakmış krankından pistonuna kadar motoru sıfırlatmıştık.Benzer bir şey oldu diye aklım gitti.Anes motoru aradım gelip aldılar servise geldi daha makinaya dokunmadan başka bir aküden şarj aldılar sanki hiç bişeyi yok gibi marş bastı ama yolda kaldımmı kaldım sonuçta ...

beni hiç yolda bırakmadı lakin gaz kelebeği konum sensöründe sıkıntı var motor sensör yokmuş gibi çalışıyor şuan. yolda falan bırakmadı genede.parça konuusunda sıkıntım var biraz falcon olunca parçada sıkıntı oluyor ama genede sağlam güvenilir bir makina . onunla gecenin birinde ikisinde bile araziye göreve gidiyorum hiç yolda kalma korkusu yaşamadım sensörüde düzelttikmi daha süper olacak. kaldıki toprak yollarda kullanıyorum çoğunlukla.

Yukarı