Ikilem - Yardım

Herkese Merhaba,

Kendimi bildim bileli racing motorlara karsi zaafim var. Gecmiste bircok aksaklıktan dolayı motora baslayamadım. Sonrada ilgimi kaybettim. Ancak iki uc ay once bizim film kiralayan yerin onunde Hayabusa gorunce tekrar ilgilenmeye basladım. Ehliyet kursuna yazıldım. Ancak birkac problem var nasıl asabilecegimi bilmiyorum.

Boyum 190 95 kg yım. Chopper & cross tipi motorlar bana hitap etmiyor. 125 cc, 250 cc motorlar boyut olarak ciddi anlamda kucuk kalıyor, binmek istemiyorum. Baslangic olarak naked 600 cc gibi motorlarla baslamak istiyorum ancak cevremdekiler beni uyarıyor.

Iri kıyımlar icin motorda baslangic hangi model olmali ? Oneride bulunabilirseniz sevinirim.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Ozan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Motosiklet seçimine gelince; Anladığım kadarıyla motosiklet deneyimin hiç yok. Ehliyet kursunda motosiklet eğitimi verilmez. Sana tavsiyem Uzman bir kişi tarafından eğitim almam. Hondanın motosiklet eğitimini tavsiye ederim. Eğitim esnasında birçok motor deneme şansın olacak. Hocaların sana uygun olan motoru söyleyeceklerdir.

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
ozan öncelikle hoşgeldin istediğin tarz ve hacimde motosiklet sana kesinlikle uygun değildir tasarımı ve karizması seni etkilemiş olabilir ama bizlerin tavsiyelerine kulak verirsen sana 125 veya 250 cc hacimli motosikletleri öneririz çünkü o kadar yüksek beygirli motosikletlerin acemiler için hem turu zayıftır hemde kontrol edilmesi zor gücü vardır

Hosbulduk, Tesekkurler,

Honda egitimlerine katılmak istiyorum ancak islerimden dolayı ilk hafta sonu programına (20-21 Haziran) katılamıyorum . Honda' ya alternatif baska surus egitimi merkezleri varmı ?

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
kesinlikle 600cc ve üzeri ile başlama... bence 250 cc bi motora uzunca süre bin.. alabiliyosan eğitim al.. sonra zaten neyin üstesinden gelebileceğine karar verirsin... hayabusadan da uzunca bi süre uzak dur...

Slm lar,

Bugun ilk defa vitesli motosiklet kullandım.

Motor Ramzey 200 cross. Arkadasıma ait. Mevki Izmıt - Alikahya bos koy yollari

Kısa bir teorik egitimden sonra ilk kaldırısta stop ettirdim. Ikınci denememde kaldırdım. U Donusler ciddi problem. Dura dura donmem gerekti :) Ilk baslarda elim hep on frene gitti. Sonra biraz alistim.

20 dk lik kisa bir tur yaptim. Yakındaki koye gittim geldim. Ogrenmek icin pratik sart. Ama sanırım bu is olacak.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Slm lar,

Bugun ilk defa vitesli motosiklet kullandım.

Motor Ramzey 200 cross. Arkadasıma ait. Mevki Izmıt - Alikahya bos koy yollari

Kısa bir teorik egitimden sonra ilk kaldırısta stop ettirdim. Ikınci denememde kaldırdım. U Donusler ciddi problem. Dura dura donmem gerekti :) Ilk baslarda elim hep on frene gitti. Sonra biraz alistim.

20 dk lik kisa bir tur yaptim. Yakındaki koye gittim geldim. Ogrenmek icin pratik sart. Ama sanırım bu is olacak.
Teorik eğitimi kimden aldınız.
U dönüşerinizdeki problem bakış ve konsantrasyon eksikliği var
Sürüş için mental hazırlığınız yok denecek kadar az.
Siz "Güvenli Sürüş Eğitimleri" aldınız mı.
Korumalarınız ne alemde.

Koruma olarak kask dizlik ve mont kullandım. Arkadasımın verdigi teorik egitim " su vites, su debriyaj, su fren" seklindeydi. Kesinlikle profesyonel bir egitim degildi. Bu arada Hondanın egitimlerine on kayıt yaptırdım haber bekliyorum, ancak takvimleri dolu. Alternatif egitimleri de arastiriyorum. Ama ilk deneyim cok hosuma gitti.

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

Geçenlerde eşim motorsikletle çıktığım gezide bana ulaşamayınca internette kaza haberlerini araştırırken 2009 yılında girdiğim bu bu entry yi bulmuş.

Geçen 4 yıl zarfında, önce 250 CC ramzey ile başlangıç yaptım, Honda motor eğitimine katıldım. İki sene önce Suzuki GSXF 750 ye geçiş yaptım. Bu senede çok istediğim 2008 model Hayabusa sahibi oldum. Yıllar önce açtığım konuya tekrar yazabilmek çok güzel.

Yer
samsun

Geçenlerde eşim motorsikletle çıktığım gezide bana ulaşamayınca internette kaza haberlerini araştırırken 2009 yılında girdiğim bu bu entry yi bulmuş.

Geçen 4 yıl zarfında, önce 250 CC ramzey ile başlangıç yaptım, Honda motor eğitimine katıldım. İki sene önce Suzuki GSXF 750 ye geçiş yaptım. Bu senede çok istediğim 2008 model Hayabusa sahibi oldum. Yıllar önce açtığım konuya tekrar yazabilmek çok güzel.
Vay be:) Nereden nereye :cool:

Gürsu

Aktif Üye
Yer
boston

Harika !

Yukarı