ilk motosiklet..

Yer
Granada / İSPANYA
merhaba arkadaşlar,konu açıp sizleri yormamak için forumu inceledim baya,fakat bir takım sorularıma cevap bulurken bazılarına bulamadım.ben adana da oturuyorum üniversite öğrencisiyim,her erkekte olduğu gibi bende de bir motosiklet sevgisi var :) bu yaz 1-2 ay kadar bir arkadaşımın scooter ını kullandım bu bende ciddi bir heves yarattı ayrıca şehir içindeki ulaşımımı kolaylaştıracağını ve yakıt olarak otomobilden çok daha ekonomik olduğunu düşündüğümden bir motosiklet almaya karar verdim.çin malı motosikletler scooter lar yada ilk motosikletler le ilgili konulara bir baktım,benim durumum şu;1-2 ay scooter kullanmak dışında bir motosiklet tecrübem yok ve motosikletle ilgili yok denecek kadar az bilgim var.bu nedenle küçük bir scooter la başlamaya karar verdim 3-4 marka araştırdıktan sonra görüntüsü ve fiyatı nedeniyle asya motor as 125 T ye karar verdim.bir ara boş bir yolda 200 cc lik bi cross denedim kullandım kullanmasına da trafikte ne zaman ne olacağı belli olmaz,önüme aniden bir engel çıktığında yada ani bir manevra yapmam gerektiğinde motosikleti mi idare edeyim vites le mi uğraşayım vs kendimi pek hazır hissetmedim.ciddi bir motosiklet kullanıcısı olmak istediğimden,ufak ufak başlamak mantıklı geldi hem biraz motosikleti tanıyım biraz tecrübe sahibi olayım hem de biraz elim anahtar tutsun diyorum.şu yazdıklarımdan az çok anlamışsınızdır beklentilerimi isteklerimi,bu doğrultuda as 125 T nasıl bir seçim olur acaba?şimdiden çok teşekkürler herkese..

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba

Öncelikle ailemize hoş geldiniz.

Tarz olarak çok iyi bir seçim yapmışsınız. Scooter size en uygun model olacaktır. Bir çok alternatif motosiklet var.İyi Bir marka almanızı öneririm. Honda Yamaha son dönemlerke kymco da bayağı iyi. Suzuki AN 125 olabilir.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Berkay Canbulat arkadaşım Aramıza hoş geldin.

Bak kardeşim sen üniversite okuyorsun akıllı çocuksun, öyle gidip çin malı bi motosiklet alıpta okul harçlıklarını motosiklet tamirlerinde harcamazsın diye düşünüyorum :)

Sakın ola ki çin malı bişey alım deme Ulaş abinin sözünü dinle Honda Yamaha Suzukiden şaşma. An 125 ben kullanıyorum şehir içinde süper bir makine istediğin yere gir çık. 20 ytl benzinle 200-230 km gidersin.

İnşallah gönlündeki motoru alır kasazıs belasız kullanırsın.

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Başlangıç olarak scooter seçimi çok doğru.

Eğer kullanımınız çoğunlukla şehir içi ağırlıklı olacaksa 150-250 cc arası son derece yeterli olacaktır.

Maxi-scooter ler hem yakıt sarfiyatı hemde ebat olarak sıkışık şehir içi trafiğine çok uygun değiller.

Fakat marka tercihi çok önemli eğer tamircilerle akraba olmak istemiyorsanız çin mallarından uzak durun.

Bu motorlar insanı motosiklet zevkinden soğutuyorlar:mad:

Eğer maddi imkanlar yetmiyorsa sıfır km bir çin malı alınacağına 2. el ama aklı başında bir marka almayı tercih etmek gerekir.
Arkadaşlarında belirttiği gibi Yamaha , Honda, Suzuki, Kymco, Piaggio, Vespa gibi kalitesi ve sorunsuzluğu dünyaca bilinen markalar daima tercih sebebidir.

kolay gelsin.

altan

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
çinden vazgeç :) honda yamaha vb tavsiyemiz olur çin malları hakkında arkadaşlar yeterli açıklamayı yapmış zaten. bu arada MF a hoşgeldin.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Berkay kardeşim aramıza hoşgeldin,arkadaşlarımın yazdıklarının tamamına harfiyen katılıyor ve destekliyorum,çin malı motorlar ile ilgili topik açılmıştı daha önce ama göremedin herhalde...İyi forumlar...;)

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
berkay kardeşim mf ailesine hoş geldin bende diğer arkadaşlarıma katılıyorum fiyatı az yüksek olsun ama kalite olsun yoksa erol arkadaşımızın dediği gibi okul harçlıklarını senden önce çin malı motor yer inşallah allah gönlüne göre verir ama kask kullanmayı ihmal etme şimdiden alacağın motor hayırlı olsun kazasız sürüşler

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Arkadaşlar en güzel tavseleri vermişler.
Foruma temiz bir başlangıç yaptığınız ve kuralları dikkate aldığınız için teşekkürlerimizi sunarız.. Hoşgeldiniz

Yer
Granada / İSPANYA
merhabalar tekrar,herkese değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim öncelikle.evet forum dışında da kime sorsam sizinle aynı şeyleri söyledi hemen hemen,
bu kadar motorsiklet kullanıcısı birşey söylüyorsa bir bildikleri vardır dedim çin sevdamdan vazgeçtim :) bir kaç haftaya 2000 ytl kadar bir para denkleştirdikten sonra bilen birini bulup 2. el motorsikletlere bakacağım umarım söylediğiniz gibi beni motorsikletten soğutacak bir tanesine denk gelmem :) herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim tekrar esen kalınız.

Yukarı Alt