İşadamı motosiklet kazasında hayatını kaybetti

Yer
ANKARA
Dün sabah Niğde'de eşimin ailesinin evinde kahvaltı yaparken bu haber televizyona çıktı bende öğleden sonra yola çıkacağımdan dolayı, yemek masasında ki herkeste bir sessizlik oldu, sonrasında bilindik sözler sarfedildi.

Allah geride kalanlarına sabır versin. Genç ve ani ölüm her zaman çok acıdır.

Daha çok dikkatli olmak zorundayız..

Goktug Uguz

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul - Bahçeşehir
Çok üzüldüm hem de çok . Dün ben de Şile deydim. Eve döndüğümde eşim ciddi anlamda üzülmüş ve sat artık diyordu sadece. LANET OLSUN BU DÜŞÜNCESİZ İNSANLARA; LANET OLSUN O SULAMAYI ORADA O ŞEKİLDE YAPANLARA, LANET OLSUN İNSANLARIN CANLARINI BU KADAR HAFİFE ALANLARA. ALLAHINDAN BULSUNLAR.

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Her zaman ürkmüşümdür "sport" racing motosikletlerden. Sanki tanrı bizi o ivme ve hız'a göre yaratmak isteseymiş daha dayanıklı yaratırmış gibi geliyor. İnsanın özellikle etrafında koruyucu bir zırh olmadan bu makinaların üzerinde limitleri zorlaması gerçekten alışabileceğim bir durum değil.

Ailelerimizin bu haberleri izleyerek bizim için endişelenmemesini istemek biraz bencilce bir davranış. Bu şartlarda acaba 150 CC cruiser'ımı hiç değiştirmesem mi diye düşünmeden edemiyorum.

Murat Bey'e Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Yer
kastamonu
Allah rahmet eylesin bu arkadaşımıza.en çok geride kalan küçük kızına acıdım.bu race makinalara karşı en ufak bir ilgim olmayışı birazda bu yüzden.tabii bu arada bilinçsizce sulama yapıp otobanı göle çeviren zihniyete ne söyleyeceğimi bulamıyorum.ne olur motor kullanırken daha mutedil ve mütevekkil olabilsek.

ahmet atay

Kıdemli Üye
Yer
BURSA
Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz
uzaklara? kaç yalan yıkacak güvenleri? kaç satır yazılacak
kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla
gözyaşı dökeceksin uğruna? kaç yarın bekleyeceksin?
sonralara kaç damla gözyaşı?

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
Yine benim dediğime geliyoruz.Yine aynı şeyler oluyor olacakta.ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın.
Ölen ölür kalan sağlar bizimdir artık.

Allah rahmet eylesin. kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum.

senin dediğine gelindiği filan yok,kaza haberleri konusu açılınca inanın sizin yorumdan uzak, yazılarınızı okuyunca havam kaçıyo,bu konuyu okumayım dedim gene okudum,arkadaşların yorumunu oku senin gibi yazan varmı, başsağlıgı dilemişler normal olanda bu, şenol hocam bu inatla yanlış tavırlarınızdan vazgecseniz iyi olur,hala karsınızdakinin ne demek istedigini anlamayı bırakın enazından ölenlere karsı saygı göstermeyi ögrenin,motosiklette kaza yapan vatana ihaneten ölmediler sonuçta

Alma mazlumun ahını çeken aheste aheste

birgün bu atasözünün anlamının ne oldugunu anlarsında iş işten gecer

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Yine benim dediğime geliyoruz.Yine aynı şeyler oluyor olacakta.ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın.
Ölen ölür kalan sağlar bizimdir artık.
Aslında yazıp da bu tür kaza haberlerinin altında tartışma yaparak saygısızlıkda bulunmamak için tepki vermiyordum fakat sanki tek rahatsız olan Ömer Bey'miş gibi algılanmasın diye yazayım.

Kaza haberleri forumlarda paylaşılır. Bir kaç sebebi vardır. En önemlisi merhum arkadaşımız bir motosiklet sürücüsü olduğundan birincil olarak kendimize yakın hissettiğimiz yani "bizden biri" dir. Üzülürüz. Bir diğer önemli sebep, bu hobiye gönül verdiğine göre forumu takip eden üyelerimiz arasında şahsen tanıyan arkadaşları olabilir, onları haberdar etmek amaçlıdır. Sonra, kazanın oluş biçimi ve varsa kusurlar "ölüm" gibi katı bir gerçek ile yüzlere çarpılınca insan oğlunun algısı çok iyi çalışır ve bu kazadan ders çıkarır, aynı durumla karşılaştığında hemen aklına gelir ve önlemini alır. Sebepler çoğaltılabilir ama bence en önemli olanlar yukarıdakilerdir.

Toplumumuzda ölen kişi kim olursa olsun kutsaldır ve o andan önce tüm yaşananlar artık geride kalmıştır. Bu sebepledir ki cenaze namazlarında en kötü adam için bile cemaat hep bir ağızdan "Helal olsun" der ve haklarını helal ederler.

Haber zaten baştan sona okunduğunda insanın içini ürperten ve ders almasını sağlayacak bir haber. Bunun üzerine okuyanların dikkatini çekmek için saygısızca dik cümlelerle yorumlar yazmak gereksiz ve "şahsi fikrim" ayıptır. Toplumumuzda bu tür davranışlar yoktur. Benim bu güne kadar tanıdığım hiç bir ahbabım ölen birinin arkasından ne olursa olsun saygısızca konuşmamıştır.

Ard arda bu tür konularda yazdığınız mesajlar inanın konunun ciddiyetini de dağıtıp durumu gereksiz tartışmalara çeviriyor. Yarın öbürgün bi google aramasıyla bu başlığı okuyan merhumun bir yakını (belki ilerde küçük kızı) yazdığınız yorumu görünce ne düşünür sanıyorsunuz. "ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın. " demişsiniz, lütfen bu haberleri okumayın ve üzülmeyin.Okuduysanız bile lütfen yorumlamayın. Kızın, dalga geçin fakat lütfen bunu diğer üyelerle paylaşmayın.

* konu altında bunları yazarak konunu ciddiyetini bozduğumun farkındayım, özür dilerim.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
gökhan hocam konuyu dağıtma gibi bir şey yapmamışsn gayet güzel açıklamalar yapmışsın..bundan sonra zaten kaza haberleri ile ilgili başlıklarda ölen kişinin arkasından uygunsuz şekilde yorum yapıldığında gerekli müdahaleyi yapıcam..amacımız sizinde dediğiniz gibi yukarda belirttiğiniz bir kaç maddeden ibarettir..ama konuyu saptırıp polemik yarılması uygunsuz kaçmaktadır.. tüm arkadaşlardan da özür dilerim ama bundan sonraki yorumlarda biraz daha hoşgörülü davranılmasını rica ediyorum..

Yer
izmir
Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.
Takip edenler görmüştür.Ate nickiyle başka bir sitede mesajları konuları olan bir arkadaşmış.
En garibi de geçen yıl açtığı bir konuda başka bir kaza haberi ve 2 arkadaşın ölümünü yazmış.
İşin insani boyutu her zaman bir yana.Ama racingcilerin şehiriçinde abartı hızlarla ve korumasız sürüşleri sonuçta zaten riskli olan bir eylemi en küçük bir olumsuzlukta (mesela yolun ıslak olması) ölümlü kaza haline getiriyor :(

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
Aslında yazıp da bu tür kaza haberlerinin altında tartışma yaparak saygısızlıkda bulunmamak için tepki vermiyordum fakat sanki tek rahatsız olan Ömer Bey'miş gibi algılanmasın diye yazayım.

Kaza haberleri forumlarda paylaşılır. Bir kaç sebebi vardır. En önemlisi merhum arkadaşımız bir motosiklet sürücüsü olduğundan birincil olarak kendimize yakın hissettiğimiz yani "bizden biri" dir. Üzülürüz. Bir diğer önemli sebep, bu hobiye gönül verdiğine göre forumu takip eden üyelerimiz arasında şahsen tanıyan arkadaşları olabilir, onları haberdar etmek amaçlıdır. Sonra, kazanın oluş biçimi ve varsa kusurlar "ölüm" gibi katı bir gerçek ile yüzlere çarpılınca insan oğlunun algısı çok iyi çalışır ve bu kazadan ders çıkarır, aynı durumla karşılaştığında hemen aklına gelir ve önlemini alır. Sebepler çoğaltılabilir ama bence en önemli olanlar yukarıdakilerdir.

Toplumumuzda ölen kişi kim olursa olsun kutsaldır ve o andan önce tüm yaşananlar artık geride kalmıştır. Bu sebepledir ki cenaze namazlarında en kötü adam için bile cemaat hep bir ağızdan "Helal olsun" der ve haklarını helal ederler.

Haber zaten baştan sona okunduğunda insanın içini ürperten ve ders almasını sağlayacak bir haber. Bunun üzerine okuyanların dikkatini çekmek için saygısızca dik cümlelerle yorumlar yazmak gereksiz ve "şahsi fikrim" ayıptır. Toplumumuzda bu tür davranışlar yoktur. Benim bu güne kadar tanıdığım hiç bir ahbabım ölen birinin arkasından ne olursa olsun saygısızca konuşmamıştır.

Ard arda bu tür konularda yazdığınız mesajlar inanın konunun ciddiyetini de dağıtıp durumu gereksiz tartışmalara çeviriyor. Yarın öbürgün bi google aramasıyla bu başlığı okuyan merhumun bir yakını (belki ilerde küçük kızı) yazdığınız yorumu görünce ne düşünür sanıyorsunuz. "ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın. " demişsiniz, lütfen bu haberleri okumayın ve üzülmeyin.Okuduysanız bile lütfen yorumlamayın. Kızın, dalga geçin fakat lütfen bunu diğer üyelerle paylaşmayın.

* konu altında bunları yazarak konunu ciddiyetini bozduğumun farkındayım, özür dilerim.

Gökhan senle ortak fikirlerimiz var bunun farkındayım ve yazılarını hiç kaçırmıyorum,illaki zaman zaman zıt fikirlerimizde olabilir, ama seninle kesinlikle zıt fikirlerdede ortak noktayı bulacagımıza inanıyorum,cünkü sabit, inatcı, tek pencereden bakış açımız olmadıgından,senin en sevdigim yönün benimle aynı olan fikirlerini çok sakin etkileyici dikat çekiçi bir uslupta anlatman sana tesekkür ediyorum benim anlaşılmama daha etkili yardımcı oldugun için

Yukarı