Isıtıcılı pantolon

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Selam arkadaşlar,
Pantolon üstüne takılabilecek ısıtıcılı bir soğuktan koruma yapıyorum. Prototip çalışmaları devam ediyor. Motosikletin elektrik sistemi üzerinden beslenecek. Isıtmaktan çok üşümeyi engelleyecek şekilde tasarlıyorum malum elektrik sistemini fazla yüklemeye gerek yok. Tekstil malzemesi olarak polar kullanıyorum.

Yurtdışı sitelerde benzerleri var. Googleda "heated cloth" şeklindde arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Yorum yapacak ve öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba kendi yaptığınız ürünün resim vs eklerseniz seviniriz. Çalışmanızı da tebrik ederiz.

www.pashnit.com/pics/products/electrics/gears_heated_chaps_leg_2

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@mafit

Hocam ilk olarak çalışmanızı tebrik ederim. Daha öncelerden egosz üzerinde yada radyatörde su ısıtarak pantolon ve monta ısı ileten sistemleri duydum. Elektrikli bir sistem çok daha iyi olur. Ancak sizinde dediğiniz gibi mtosiklet akülerinin kapasiteleri düşük. bu sebeple elektrik sistemine fazla yüklenemezsiniz. Ayrıca kullanılacak rezistanslarda çıkarılabilir ve suya dayanıklı uzun ömürlü olmalıdır. Bunlar biraraya gelince gerçekten işe yarayacağına eminim...

Yer
Kadıköy/İstanbul
Motosiklet sürücüleri için güvenlik ve sürüş konforu her geçen gün daha da artıyor. Soğuk havalarda daha rahat motosiklet kullanabilmek için sürekli yenilikler oluşturuluyor. Türkiye'den de bu çalışmaların olması gurur verici tabi.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Çalışmalarından dolayı seni tebrik ediyorum kardeşim... Motorsiklet elektrik sisteminden beslenmesi nekadar pratik ve kullanışlı olur onu bilmiyorum,ama pil ile ısıtılan giysiler duymuştum...Aramızda böyle girişimci arkadaşların bulunması gurur verici...Tekrar tebrikler ve başarılar diliyorum...:)

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Arkadaşlar başarı dilekleriniz için teşekkür ederim.

Soğuk Ankara günleri başladı. Bu yüzden de böyle bir çözüm getirmeye çalışıyorum. Aslında geçen hafta ilk prototipi yapmıştım. Ancak terzinin azizliğine uğradım ve hiç de benim tasarımıma uygun bir şey çıkmadı ortaya. Bu hafta sonuna kadar 2. prototip muhtemelen bitmiş olur ve aksilik çıkmazsa denemiş olurum.

Pilli olanlar var evet. Ancak pillerin ağırlığı, şarjı, çalışma süresi vs gibi sorunlar yüzünden motosikletin elektrik sisteminden beslemeyi düşündüm. Benim motosikletimin elektrik sistemi bu ısıtıcıyı sorunsuz çalıştırabilecek bir yapıda. Hele bunu bir çalıştırayım gerisini elektronik devrelerle destekleyerek küçük kapasiteli aküsü olan motosikletlerde de kullanılabilecek hale getirmeye çalışacağım.

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
ben güncel kasanın bir eskisi olan goldwing.te görmüştüm elbisesinden çıkan fişle komple tulum ısınıyor hatta çakmak şarjı gibi bir üniteylede destekleniyor artık bütün motosikletlerde çakmak şarjı ünitelerini görmek istiyoruz :)

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Arkadaşlar teşekkürler. Çalışma bittiğinde ürünün fotoğraflarını çekip burada görüşlerinize sunacağım ;)

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Teşekkürler arkadaşlar,
İşte arkadaşlar ısıtıcılı pantolon mu koruma mı dersiniz ne derseniz adına. Paylaşım sitesine bir kaç fotoğraf attım. Bugün elektrik bağlantısı için zamanım olmadı ısıtıcısız kullandım eğer bir aksilik çıkmazsa yarın motosikletin elektrik sistemine bağlayıp deneyeceğim.

www.dosyasitesi.com/upload/1148518241
www.dosyasitesi.com/upload/684764735
www.dosyasitesi.com/upload/697416079

Yer
Samsun
Ben buraya uğraşmamanız için direk görüntüyü vereyim. Tebrik ederim seni mafit. Görüntüsü bile içimi ısıttı :D

377img377/939/isitici01lh2
265img265/4366/isitici02ia8
265img265/579/isitici03nj7

www. 'dan iyüklemen gerekiyor resimleri Mafit ;)

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Sonunda bu akşam eve gelirken ısıtıcıyı çalıştırabildim. Termometreler 16 derece gösteriyordu. Zaman zaman hıza bağlı olarak ısı fazla bile geldi. Isı kontrol devresi de yapmalıyım. Yarın terzi ile görüşüp maliyetini hesaplayıp sizleri bilgilendiririm arkadaşlar.

Böylece ısıtıcılı pantolon mu, ısıtmalı pantolon mu, ısıtıcı aksesuar mı artık adına ne derseniz deyin bu proje de sona erdi.

Yukarı Alt