Kandiliniz Mübarek Olsun !

Kayıt
5 Haziran 2008
Mesajlar
219
Beğeniler
168
Yer
istanbul/bahçelievler
#5
yere inen her melek duacınız olsun,okuduğudunuz her ayet ilacınız olsun,kabirde kuran sıracınız olsun.Hayrınız rızkınız bol olsun.Tüm motorsikletforum ailesinin regaip kandiliniz mübarek olsun.peygamber efendimiz HZ.MUHAMMED (S.A.V) in karakütürünü çizen danimarkalı karakütürüst 3 gün önce evinde çıkan yangında yanarak can vermiştir .MEVLAM ne büyük öteki dünyaya bırakmamış.
 
Kayıt
5 Haziran 2008
Mesajlar
219
Beğeniler
168
Yer
istanbul/bahçelievler
#6
regaib arapça bir kelime olup reğa-be kökünden gelmektedir.reğabe kelime olarak herhangi bir şey istemek,arzulamak,ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir.reğib kelimesi ise reğabe''den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen,arzulanan,taleb edilen şey demektir.recep ayının ilk cumasına gelen geceye regaib denilir.her cuma gecesi kıymetlidir.bu iki kıymetli gece bir araya gelince,daha kıymetli oluyor.bu gecede yapılan dualar kabul olur,sadaka gibi gibi ibadetlere sayısız sevaplar yazılır.
 

Utku.Sahin

Kıdemli Üye
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
162
Beğeniler
126
Yer
tokat/niksarlıyım. sırasıyla istanbul bingöl deniz
#7
Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..
 
Yukarı Alt