Kanuni ST GV 250 İzlenimleri...

Yer
Ankara
Forumlara göz gezdirdim ancak bu başlıkta bir konu bulamadım. Bu başlıkta gün be gün motorsikletim hakkınddaki izlenimlerimi yazmaya çalışacağım. Tamamen tecrübesiz olduğum için yeni başlayacak arkadaşlarımında faydalanacağı bir konu olduğunu düşünüyorum. Özellikle belirtmek isterim ki yazacaklarım profesyonel yada uzun yıllar motor kullanmış birinin görüşleri değil motora yeni başlamış ve ilk motoru GV 250 olan birinin yaşadıklarıdır sadece..
07.06.2010: Bugün sabahleyin motorumu teslim alacağımın haberini aldım...acayip bir heyecan ve sevinç içindeyim. Öğleden sonra çalıştığım yere motorum teslim edildi. Çok ilginç ama teslim alırken dahi neresi kontrol edilir bilmiyorum..sanırım bu konuda tamamen satıcıya güvenmem lazım. Ve en sonunda tam korumamı giymiş halde kendimi motorumun üzerinde buldum. Tamamen siyah 2010 bir GV 250. Üzerine ilk bindiğimde biraz korku birazda heyecan var. Heyecan ilk defa kendime ait bir motora binmekten, korku ise sanırım motorun ilk bakışta bana büyük gelmesinden. Oysa internette tartışırken ne güzeldi 750likle başla alışırsın lafları:) 250 lik bile bana biraz ürküntü verdi. Motoru çalıştırmadan önce kursta öğrendiğim kontrolleri üşenmeden yaptım. Lastik havaları, yağ seviyesi,aynaların ayarlanması, özellikle far ve sinyal kontrolü. 5 Dakika sürdü neredeyse ama nasıl alışırsan öyle gider diyerek inatla sonuna kadar yaptım. Herşey tamam gibi , ufak bir hareket ve v twinin tatlı homurtusu. Sanki bir hayaldeyim. Daha aylar önce bisiklete bile binmesini bilmeyen biri şimdi vitesi bire alacak ve hayalindeki muazzam makinelerden birine hakim olmaya çalışacak. Günümüzün moda lafı aklıma geliyor.."şaka gibi":) Önceden okuduğum bilgilere göre beni korkutan bazı şeyleri hatırlıyorum...viteslerin geçişi gayet yumuşak ama hafif bir tıkırtı vitesin çalıştığını da gösteriyor. İlk izlenimim gayet iyi..sınıfına göre kaslı bir görüntüsü var,motor sesi hoş ve derinden geliyor..sevdim bu sert çocuğu:) haydi bismillah diyor ve yavaşça ilerlemeye başlıyorum. İlk anda kursta kullandığım motor tiplerinden farklı olarak bacaklarımla kavraması biraz zor geliyor ama depo şekline göre bir tarz belirliyorum ve sanırım başarılı oluyorum. Komutlarıma uyma konusunda hassas davranıyor. Önce düz gidiş ..aklımda hep rodaj konusu var ve gözüm çok sık devir saatine takılıyor 4 000 i geçme demişti servisi ilk 500 km için. Daha homurtusundan devir tahmini yapmak için çok acemiyim. Trafiğin çok seyrek olduğu bir yolda yavaş yavaş gidiyorum düz bir çizgide.. Zorlamak yada yormak gibi bir huyu yok sanırım. Vites yükseltme ve düşürme egzersizleri yaparak hem onu tanımaya hem de onun beni tanımasına fırsat vermeye çalışıyorum.Uzaktan ilk karşı yönde gelen arabayı gördüğümde biraz heyecanla elimi gazdan hafif çekiyorum ama tavrımızdan da ödün vermiyor ve trafiğin bir parçası olduğumuz bilinciyle geçiyoruz. Arabanın direksiyonundaki beyefendinin yan gözle bakışını yakalamak çok hoş:)Zaten bir daha da karşıdan yada arkadan araba gelmiyor.:pSonrası ise iki saate yaklaşan bir zevk vahası sanki benim için. Dönüyoruz kavisler çiziyoruz, engelden kurtulmayı deniyoruz, ani fren yapıp vites küçültüyoruz ve çokcada birbirimizle konuşuyoruz . Artık tanıştık GV 250 ile ...stop edip boşta yavaşça garajına çekerken "Tamam " diyorum içimden .."bu benim motorum" Ha unutmadan bir de isim koydum onuda gidonuna doğru fısıldıyorum etrafımdaki arkadaşlarım duyup gülmesinler diye. Bakalım yarına kadar "Coyote" beni, ben ise onu özleyecekmiyim:)

Hakan Çıtır

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Allah utandırmasın güzel alet bendede maxı scuter var s&t 250 bunun 650 cc lerinden kullandım fena bir alet eminimki seninkide çok güzeldir paylaşımın çok hoş

Erdal Özgüner

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/küçükçekmece
Hayırlı olsun, çok iyi bir seçim yapmışsın, güçlü ve sağlam bir makinedir uzun süre seni üzmeden gezdirir ancak kullanma alıştırmasını, motora hakimiyeti tamamen kavramadan trafiğe çıkmamanı öneririm. korumalarını giymeyide ihmal etme sakın, güle güle kullan.Saygılar

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
hayırlı uğurlu olsun motorsikletin arkadaşım.kazasız belasız uzun km'ler yapman dileğiyle..yapılan uyarıları dikkate al full koruma ve motorla kanka olmadan trafiğe çıkma malum burası TÜRKİYE burada biz motorsiklet kullanıcıları bek dikkate alınmıyoruz :( ne yazık ki..

Yukarı