Kask her zaman korur mu?

Kayıt
21 Ocak 2008
Mesajlar
20
Beğeniler
18
#1
Motorsiklet beraberinde hız tutkusunu getiriyor şüphesiz, hızı sevmeyen motor sürücüsü belki yok denecek kadar azdır. Çoğu tecrübenin kazalara engel olduğunu savunur, bir kısım sürücü ise tam koruma kıyafetler ile bu sporun güvenli olduğunu iddia eder. Ancak trafik denen balta girmemiş ormanın kuralları hiçbirimizin güvende olmadığını bize acı tecrübelerle öğretiyor. Fotografta görülen sürücü artık hayatta değil. Belli ki Birleşik devletlerin Oklahama Tulsa yakınlarında meydana gelen kazada alınan ders motor sürücüsünden çok bizlerin kulağına küpe olacak.Sabah saatlerinde meydana gelen kazada motorun hızı 125 mil üzerinde (200km+) olduğu saptanmış. Unutmayalım, full koruma bizleri yumurtanın kabuğu kadar korur! Hepimize kazasız sürüşler..
www.reyzingbp2.blogger.com/_JvAK3LMtuJs/R5cIhIidAVI/AAAAAAAAAEE/xQ123R6O4Kc/s320/truckhelmet2_small

www.reyzingbp2.blogger.com/_JvAK3LMtuJs/R5cIcIidAUI/AAAAAAAAAD8/zHZTpK_0UDs/s320/truckhelmet1_small

alıntı:www.reyzingwww.reyzing.com
 
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#2
Evet her zaman koruyucu kıyafet giymek korunursunuz anl***** gelmez. Kazanın şekli de önemli kaza sırasında kazanın şeklini de siz belirtemediginize göre korumanın pek de fonksiyonu kalmıyor bu durumda.

Bir bariyere çarparsınız metal bir aksam vücudunuza saplanır ve hayatınızı kaybedersiniz veya çok basit bir kaza yaşarsınız hiç olmadık yerde boynunuzu kırarsınız.

Motosiklet sürüşü tecrube ister sabır ister biraz da yetenek ister. Bunları birleştirdiğiniz zaman riski minimuma indirirsiniz.

Sadece motosiklette değil hayatın bir çok noktasında her zaman bir risk vardır. Kaldırımda yürürken bir arabanın size çarpmayacağını da bilemezsiniz veya ayağınızın kayıp kötü düşmeyeceğinizi de bilemezsiniz.

Biz yine de tedbiri elden bırakmayalım. Her zaman korunalım ve riskimizi azaltalım.
 
Kayıt
21 Ocak 2008
Mesajlar
20
Beğeniler
18
#3
Elbette korunmak riski azaltır ancak sürat bu azalttığımız riski kat kat coğaltır, SS kullanıcısı olarak kontrol edemeyeceğiniz süratlere çıkmayın diyorum...
 
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#4
Zaten sürat konusu çok ayrı bir olay. Sadece motosiklette değil bir çok araçta da durum aynı sonucu doğurur. Önemli olan tabiki sürat yapmamak. sizin de dediğiniz gibi en önemli faktör o.
 
Kayıt
15 Ocak 2008
Mesajlar
34
Beğeniler
18
#5
Abicim kask her zaman korur. ciddi bir kaza yapsan bile en azından otopside tanınırsın. Yani her şekilde faydası var.
 
Kayıt
21 Ocak 2008
Mesajlar
20
Beğeniler
18
#6
Ya bak bu açıdan yaklaşınca içim rahatladı,hiç olmazsa yakışıklı gidecez öte tarafa...
 
Kayıt
28 Ocak 2008
Mesajlar
18
Beğeniler
13
Yaş
31
#7
kask nekadar olsa kask tatmamıs gıbı olmaz ufak bır kazada kafanda agır hasar varsa bu kask takınca belkı hıc olmaz son sonradan keske taksak derdiii ama son pişmanlık neye yarar......
 
Yukarı Alt