Kask meselesi, bütçe 600 tl civarı

Yer
ankara
Merhaba,

İnanması benim için bile güç ama galiba sonunda ilk motorumu alıyorum :) Suzuki Inazuma olacak gibi...
Neyse, konumuz kask. 600-700 TL civarında bir bütçem ve aslında çok daha değerli ortalamadan biraz iri bir kafam var :) Nolan N104, N103 gibi birşeyler düşünüyorum. Sebebi ise sadece Sharp testlerinden yüksek puanlar almış olması ve çene kısmı açılır olması.
Sharp'ın çarpma testlerine ve sizin kullanım tecrübelerinize göre bütçeme uygun bir kask tavsiye edebilir misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim :)

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
yani bence kask secımı tamamen zevkınize kalmıs birsey 700 tl ye alabileceğiz kaliteli marka yeterince fazla AGV,ARAİ,GİVİ,NOLAN,SHOEİ vb. hepsıde kendını kanıtlamıs markalar.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Merhaba,

İnanması benim için bile güç ama galiba sonunda ilk motorumu alıyorum :) Suzuki Inazuma olacak gibi...
Neyse, konumuz kask. 600-700 TL civarında bir bütçem ve aslında çok daha değerli ortalamadan biraz iri bir kafam var :) Nolan N104, N103 gibi birşeyler düşünüyorum. Sebebi ise sadece Sharp testlerinden yüksek puanlar almış olması ve çene kısmı açılır olması.
Sharp'ın çarpma testlerine ve sizin kullanım tecrübelerinize göre bütçeme uygun bir kask tavsiye edebilir misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim :)
Hayırlı olsun o zaman.KASK ı halletmek üzeresin.Umarım diğer korumalı ıkıyafet ekipmanları da halletmişsindir.Veee "Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimleri" nide aldın mı güvenle trafiğe çıkar keyfle sürüşünü yaparsın.
Yok eğitim almadıysan (ki mutlaka almalısın, boş ver ya ben kendimi şanslı hissediyorum ne var kıçı kırık 250 cc motosikleti kullanmaya deme önce sevdikleri aileni sonra da bizleri üzme)
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
sitesine gir.Rahmi hocamızın telefonunu ara.Selamlarımı söyle.Gerekli yardımları yapacaktır emin ol.

Yer
ankara
Hocam maalesef İstanbul'da değilim. Ankara'dayım ve tabiiki gerekli eğitimleri almadan trafiğe falan çıkmayacağım. Diğer koruma malzemelerini de alacağım ama ilk sıraya kaskı koydumki, sizin de dediğiniz gibi en önemlisini bütçeye fazla takılmadan sağlamdan halledelim.

Ama siz dersenizki, benim tecrübelerim doğrultusunda sana mont, eldiven ve dizlik konusunda da çok etkili tavsiyeler verebilrim, başım gözüm üzerine :)

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
hocam sana tavsiye SHOEİ ... istanbulda değilmişsin yoksa sana iyi bir kask ayarlardım 1 sezon öncesinin kaskını bu dediğin fiyata almanda yardımcı olurdum.. isteyen olursada olurum saygılar...

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hocam maalesef İstanbul'da değilim. Ankara'dayım ve tabiiki gerekli eğitimleri almadan trafiğe falan çıkmayacağım. Diğer koruma malzemelerini de alacağım ama ilk sıraya kaskı koydumki, sizin de dediğiniz gibi en önemlisini bütçeye fazla takılmadan sağlamdan halledelim.

Ama siz dersenizki, benim tecrübelerim doğrultusunda sana mont, eldiven ve dizlik konusunda da çok etkili tavsiyeler verebilrim, başım gözüm üzerine :)
Mont Pantolon Çİzme Eldiven konusunda Ankara'da olan Motomax a bakabilirsin.Veya forum ana sponsoru ve sahibi Deşta yamaha yetkili Servisi Ankara'da var ondan da bakabilirsin.Ama sakın dizlik alma Dizlik için boşuna para verirsin bir ieş de yaramaz.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa

Siz br hafta sonunuza ayırın yoksa ALLAH korusun hastanede bunu daha önce neden yapmadık diyerek ağlamak sızlamak kar etmeyecek.

Yer
ankara
hocam sana tavsiye SHOEİ ... istanbulda değilmişsin yoksa sana iyi bir kask ayarlardım 1 sezon öncesinin kaskını bu dediğin fiyata almanda yardımcı olurdum.. isteyen olursada olurum saygılar...
Hocam naptın, SHOEI fiyatları uçuyor 4 rakamlarda :)

Şenol Hocam, bir şekilde Rahmi Barutçu'dan da kurs almaya çalışacağım ama burada Ankara'da sanırım Adventure (ulusan motor) a gidip adam gibi kapalı alanda, hoca denetiminde kullanmayı öğreneceğim. Uygun bir vakit, tercihen havaların ısınmasına ve sezona yakın istanbula gelip Rahmi hocadan da ders almayı düşünüyorum.

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
Hocam naptın, SHOEI fiyatları uçuyor 4 rakamlarda :)

Şenol Hocam, bir şekilde Rahmi Barutçu'dan da kurs almaya çalışacağım ama burada Ankara'da sanırım Adventure (ulusan motor) a gidip adam gibi kapalı alanda, hoca denetiminde kullanmayı öğreneceğim. Uygun bir vakit, tercihen havaların ısınmasına ve sezona yakın istanbula gelip Rahmi hocadan da ders almayı düşünüyorum.
valla hocam ben sana isteyip istemediğini sordum bu fiyata var tabii karar senin :)

Yer
ankara
Hocam o durumda net bir model, 2. el mi ona göre birşey söyliyeyim :) Shoei apple değilki, örneğin ipad deyince herkese aynı modeli anlasın

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
e
Hocam o durumda net bir model, 2. el mi ona göre birşey söyliyeyim :) Shoei apple değilki, örneğin ipad deyince herkese aynı modeli anlasın
llerinde ne model var bilmiyorum sormam lazım ama 2. el kesinlikle değil motorsiklet mağazasından istersen telefon verebilirim..

Yer
ankara
Merhaba,
Kask işinde bir noktaya geldim;
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

en büyük kriterim sharp testleriydi ve bu kask 5 yıldız almış. Kullananlar da yurtdışı forumlarda okuduğum kadarıyla memnunlar. Uygun fiyatlı, Sharp 5 yıldızlı ve şehir içi ses yalıtımı iyiymiş. Buna karşın çenen havalandırma konusunda biraz cimri ve üst süratlerde fiyatını hatırlatıyormuş ama benim öyle hızlarla zaten işim olmaz.
Sizlerden de bir ayır gelmesse bu kaskı alıyorum :)

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Erhan bana bir enduro kask lazım fiyat olarak araştırdım sadece bir tane shoei kross buldum 400-500 civarı oda işimi görmüyor bana vizörlü bir tane lazım indirimli olarak alabileceğim bir yer biliyorsan sana bir kahve ısmarlarım bak ;)

Gürsu

Aktif Üye
Yer
boston
Bahceli'de 4.44 motor'da tolga ve bora abiler var. Hala acik mi bilmiyorum gerci. Ozel ders dusunuyorsan onlara da danisabilirsin. Ayrica her turlu ekipman, servis vb. icin de iyi bir yerdir.

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
Bugün motoruma tank ped vs.. bişeyler almaya gittim o arada aklıma geldi bu konu :) denk gelmiş.. 130319-1724(001).jpg Sizlere bahsettiğim kask bu ellerinde bir adet kalmış !!! fiyatı bana 550 tl bişeyler daha yaptırırım isteyen olursa ilgilenirim arkadaşlar ... 130319-1724(002).jpg 130319-1724.jpg

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Süper biri hornet 1000-1200 civarı diğerini en ucuz 400-500 e buldum.Ama ondada vizör olmadığından işime yaramıyor :(
Ama çok güzeller özellikle üstteki hornet :)

Yukarı