Kask tavsiye (arai rx7 gp?)

Yer
İzmir
Selamlar herkese,

Bir süredir ekipman araştırması yapıyorum ve kask olarak şu anda Arai RX7 GP öne çıkmaya başladı çeşitli özelliklerinden dolayı (İnternette spec leri var buraya hepsini yazmıyorum)

sizce nasıl bir kasktır tavsiye eder misiniz? Yoksa Shoei nin modellerine mi bakmamı önerirsiniz?

Fiyat olarak özellikle kaskta bir limit koymak istemiyorum güvenliği max olan bir kask arıyorum.

Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Emre yaklaşık 3 yıl Shoei xr 1000 kullandım, son iki yıldır da Arai RX7 GP kullanıyorum. Her iki kask da iyidir. Ancak bütçen müsaitse Arai yi tercih et.

Yer
İzmir
Hayırlı olsun İsmail güle güle kullan yeni motorunu:D
even ben de incelemere baktım oldukça övmüşler kaskı.
Bire RX7 GP nin de farklı serileri var.Onlar sadece desen olarak mı farklı aceba yoksa
boyut, şekli vs de değişik mi? RX7 GP Doohan TT, DANI 26, Haslam vs gibi?

Bir de bu katogori de farklı kask tavsiyeniz varsa memnuniyetle incelerim.

Sağolun değerli görüşleriniz için:)

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Teşekkür ederim.

Vallahi ben Shoei XR1100 almaya karar verdim gibi. Ama birde schuberth kasklara bak. Alman malı ve en iyilerinden biri. Türkiye de fiyatları 1200 civarı. Amerika'da bile çok daha pahalı. Ama kaskı bugün inceledim. Kalitesi ile Arai ve Shoei'yi asla aratmaz.

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Benim kask parçalanınca bende gidip BELL M5X aldım çok fazla kask deneme imkanım olmadığı için fazla bir yorum yapamıyacam ama ne kadar güvenilir bilmem Sharp testlerinde en sağlamlarından biri diye geçiyor.aşağıda linki var :)
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yer
İstanbul
Benim kask parçalanınca bende gidip BELL M5X aldım çok fazla kask deneme imkanım olmadığı için fazla bir yorum yapamıyacam ama ne kadar güvenilir bilmem Sharp testlerinde en sağlamlarından biri diye geçiyor.aşağıda linki var :)
Doğan ağbi bende m3x kullanıyorum en onemli artısı bell in vizor kalınlıkları 3,2 mm ki moto gp de kullanıyorlar :) kesinlikle başarılı kasklar tek eksiği dışarıdan bakınca UFO gibi gorunmek biraz buyuk :)

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Bak işte bunda sana kesinlikle katılıyorum,UFO gibi göründüğün kesin :D
Ama vizörün bu denli kalın olması beni etkileyen en önemli 2. unsuruydu ,gerçekten çok kalın bir vizörü var :harika:

Yer
İzmir
Hepimiz arai ya da shoie diyoruz ama bir yandan da SHARP ın testlerine bakıyorum özellikle shoie zar zor giriyor.arai ve shoie nin 5yıldız almış kaskları da yan çarpışma testlerinden tam not alamamış.ama örnek vermek gerkirse Bell in M5X modeline bakıyorum 5 yıldızlı ve hem yan hem döğrudan çarpışma testlerinden tam not almış

arkadaş ne zor işlermiş yarın ekipman dizicem hala kafa karışık:D kesin kakalicaklar bana bişey bu kafaylaD:

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Ben açıkçası sharp'a çok güvenmiyorum. Ne kadar bağımsız veya ne kadar para ile dönen bir kurum bilemiyorum...

Hele bu zamanlarda adalet anlayışım tamamen yerle bir olmuşken.

Bilgin Turan

Forum Bağımlısı
Yer
Şişli, İstanbul
Daha oncede muhabbeti olmustu bu konunun. Ayni nokyata ben de deginmistim. Bazi ucuz kasklar daha fazla yildiza sahip bu sitede. Ama bazi arkadalar anlamak istemiyormus gibi kafan ne kadar degerliyse oyle kask al diyip bu siteye bakmami soylediler. Peki ucuzu daha fazla yildiz aldiysa nasil neye gore alacagiz.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
ARKADAŞLAR ÇOK FAZLA YORMAYIN KAFAYI?:D işin gerçeği bende zamanında çok yordum kafayı ama işin gerçeği 3-4 ayrı test sonuçlarına baktım herbirinde test sonuçları yer değiştiriyor. gittim laser vertigo aldım hepsinde de 5-6 . sıradan aşağıya inmemişti. fiyatı da uygun sayılır. ayrıca abd modellerine de baktığımı hatırlıyorum shoei den başka bilindik bir marka yoktu. bence konuşulan markalardan en çok rahat ettiğini al fazla zorlama...

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Sharp testlerinde sadece güvenlik düzeyleri ölçülüyor bunun birde komfor kısmı var...
40 derece sıcaklıkta takabiliyorsanız çok iyi aksi halde yıldızlar kimsenin umrunda olmuyor vallaa :)

Yukarı