Kaskın kafamıza uygun olduğunu nasıl anlarız?

Herkese merhabalar....
Bugün kask almak için mağazaya gittim ancak içimde şüpheler oluştuğu için geri dönmek zorunda kaldım.Bu şüpheleri gidermek için sizlere danışmanın doğru olacağını düşünüyorum.Tecrübenizi benimle paylaşırsanız sevinirim...
Denediğim kasklardan biri kafama gayet rahat oturdu ancak kafamı sabitleyip iki elimle kaskı çevirmeye çalıştığım zaman az da olsa sağa sola dönme yaptı ve bu yüzden kafama uygun olmadığını söyledi satıcı.Oysa ki ben kasktan çok memnundum.Bana bir beden ufağını getirdi ve denedim.Ancak denediğim bu kask yanak bölgelerimden sıkıyordu.Öyleki neredeyse konuşurken yanak içlerini ıssıracak kadar sıkıyordu.Bu kaskın benim için uygun olduğunu söyledi.Ben ise bu kaskın uzun yolculuklarda çok rahatsız edici olacağını düşünüyorum.Siz ne dersiniz?Kafamıza uygun kaskı nasıl seçebiliriz?Uygun kaskı seçmem için bana yol yordam anlatır mısınız?Şimdiden teşekkürler...

H. Nuri

Aktif Üye
Yer
Antalya-Side
Satıcının dediği kask ölçüsü doğru olan.Kaskı taktığın zaman,kafanı sağa sola salladığında çok çok az bir boşluk olması gerekir.Şimdi o kask sana küçük gibi gelebilir ancak alıştıkçave de kullandıkça rahatlar.

Satıcının dediği kask ölçüsü doğru olan.Kaskı taktığın zaman,kafanı sağa sola salladığında çok çok az bir boşluk olması gerekir.Şimdi o kask sana küçük gibi gelebilir ancak alıştıkçave de kullandıkça rahatlar.
Kaskı giydiğim zaman yanaklarım büzüşüyor ve konuşurken neredeyse yanaklarımın içini ıssırıyorum.Bu normal mi?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Kaskı giydiğim zaman yanaklarım büzüşüyor ve konuşurken neredeyse yanaklarımın içini ıssırıyorum.Bu normal mi?
Evet normal ve olması gereken o.
Kafanda kask varken konuşma ama abartarak sırıt sürüş anında çok faydalı olur.Ama sırıtmakla kahkahayı ayırt etmelisin.Sadece abartarak sırıt konuşmaya çalışma

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
Evet normal ve olması gereken o.
Kafanda kask varken konuşma ama abartarak sırıt sürüş anında çok faydalı olur.Ama sırıtmakla kahkahayı ayırt etmelisin.Sadece abartarak sırıt konuşmaya çalışma
Sadece adres soracakken kahkaha atabilirsin :D. Yoksa sırıtmana karşı taraf kahkaha basacaktır :D.
Şaka bir yana kask kafana alışınca sıkıntın kaybolacak

Yukarı