Kawasaki kle 500 mü yoksa honda transalp 650 mi??

Yer
Gaziosman Paşa,İstanbul
dostlarım bu konuda yardımınza ihtiyacım var
kafmda 2 motor var ikiside efsane motor ama birtanesini tercih yapmam lazım bu konuda fikrinizi söylerseniz çok sevinirim

-kawasaki KLE 500 mü veya Transalp 650 mi ?

Yer
BAŞKENT
bence transalp iyidir biraz agır bır motor ama tam gezmelık bır motor. Kle 500 hakkında pek bılgım yok ınternetten baktım tipide pek guzel degıl :)

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
çok teşekkür ederim önerin için ben netten baktım transalpin yakıtından herkes şikayetçi
TA nın yakıtı başına hep dert olmuştur.KLE500 de iki silindir ve şu zamanda en ekonomik seçim olacaktır.Ama dikkatli ol temizini km si oynanmamışını bulmak biraz zordur.

Yer
Gaziosman Paşa,İstanbul
şenol abi çok teşekkür ederim bilgi için sana ve tecrübelerine çok güveniyorum
o yüzden %90 kle 500 diyorum allah nasip eder gezide görüşürsek tanışma fırsatı buluruz inşallah

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Engin ÇOBAN.
3 mesajdan da alıntı yapmışsınız ama hiç birine mesaj yazmamışsınız.Bir şey mi demek istiyorsunuz da toptan yazacaksınız yoksa alıntı yapıp cevap yazmayı mı unuttunuz.

Yer
BAŞKENT
fazla mesajları temızledım arada olur boyle hatalar :)
Yakıt konusunda tıtızsenız f 650 gs alabılırsenız çevremde kullananlardan edındıgım bılgıye gore az yakıyormus
parçaları servısı bıraz pahalı ama temız bısı bulabılırsenız zor arıza yapar nede olsa bmw :D

Yer
Gaziosman Paşa,İstanbul
fazla mesajları temızledım arada olur boyle hatalar :)
Yakıt konusunda tıtızsenız f 650 gs alabılırsenız çevremde kullananlardan edındıgım bılgıye gore az yakıyormus
parçaları servısı bıraz pahalı ama temız bısı bulabılırsenız zor arıza yapar nede olsa bmw :D
BMW konusunda halısınız ama tek silindir istemiyorum ve tip olarak beğenmiyorum

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
motorsiklet zevk işidir bence yakıtı o kadar önemli değil.. yani bu iki model arasında yakıtta uçurum kadar bi fark yok bence transalp derim...kawasaki sorunlu bir motorsiklet 2.el de sıkıntı iyi düşünmen dileğiyle ....

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
kle çift silindirlidir ama sıralı olmadığı için sizi vibrasyona doyurur:)
zaten bu yüzden piyasada çok az süre kalmış bir motordur.
trans ise kendini kanıtlamış tam bir askerdir.parça veya servis problemi olmaz
orta halli 650 cc kadar yakar.katır gibidir.bence trans kle'nin üstünden atlar;)

Yer
İstanbul
Açıkcası beni tatmin etmemesine rağmen bir Transalp kullanıcısıyım. KLE için çok olumlu konuşamayacağım. Transalp hertürlü kendini kanıtlamış bir motor. Dayanıklılık ve duruş olarak KLE ye kıyas kabul etmez kanımca. Ki bunu motorumdan çok da memnun olmadığım halde söyleyebiliyorum :) He bide evet biraz fazla yakıyor fakat KLE de aman aman az yakmıyor kaldı ki Transalple periyodik bakımlar dışında servis masrafı harcamayacağınız için benzin fazlalığını amorti eder diye tahmin ediyorum :)

Yer
İzmir
KLE 500 daha seri, daha sesli bir motosiklettir. Üzerinde efsanevi 500 twin motor vardır, çok uzun süre üretimde kalmıştır(1987 gpz ile başlar). GPZ500, En500,ER-5 aynı motordur. (Seri kullanımda egzantirik zinciri uzadığı zaman şakımaya başlar, bence egzantirik zinciri gergisine bakılmadan alınmaması gerekir.). Transalp ise motor sağlamlığı açısından KLE'den üstündür. V motor olmasına rağmen uysaldır. Bence tek dezavantajı egsoz çürümesidir. (Benim tecrübelerime göre tabi) Ben kullanacak olsam Transalpi tercih ederdim. Satması daha kolay ve daha sağlam bir motosiklet.

Tabi burada model yeniliği, km si ve temizliği daha önemli.

Yer
Gaziosman Paşa,İstanbul
C
M

Motoru aldıysan eğer kle 500 tecrübeni anlatır mısın?Merak ettim nasıl bir motor olduğunu...
Cok sağol kardeşim şu an icin cok menunum gercekten hem gidişinden kullanma acısından yol tutuşndan en cokta bozuk yolda giderken istanbulun yolları malum gercekten hic hissettirmiyor bu olaya gercekten bayıldım normal yoldaymışsın gibi almanı tavsiye ederim gonulden hakkında hayırlısı

Yukarı