Kazayla İlgili Açıklama....

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Mayıs 2008
Mesajlar
872
Beğeniler
1.179
Yer
ANKARA
#1
T.C.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BEYAZMASA

Sayın RECEP KARAPELİT;
İlgi : 26/01/2009 Tarih ve 475107 Nolu Başvurunuz


BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ : 22.01.2009 Onur Sual geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile Bakırköy incirli mekiinde metrobüs bariyerleri yüzünden kafası koparak feci şekilde can verdi. 26.01.2009 Uğur Ezer Cevizlibağ-Zeytinburnu mevkiinde Geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile kafası koparak fci şekilde can verdi. Sizce bı metrobüs bariyerleri ne kadar güzenli. Bir haftada iki can aldı.Ve tesadüf olmadığı bariz açık şekilde kazazedelrin kafaları kopmakta. Bu durum metrobüs bariyerlerinin ıslah olmaması durumunda devam edecek ve bariyerler bizim giyotinimiz olmaya devam edecek. Belediyeden dileğim seçim zamanı die çabuk çabuk metrobüsü bitirmeye çalışacaklarına daha güzeli şekilde yapılsın. İsan hayatı bu kadar ucuz değil. bu nasıl bir ölüm şeklidir kafa kopması ve bir haftada 2 tane ve aralarındaki mesafe 2 km Buna dur deyin lütfen

BELEDİYENİN CEVABI

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR. BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30 DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
İLETİŞİM NUMARASI 0212 449 41 41
AYLİN HANIM İYİ GÜNLER DİLERİZ
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yer
ankara
#2
normaldir, bizde 4 teker harici hiçbirşey araca girmediğinden böyle bir
cevap yazılmış.
 
Kayıt
5 Ocak 2009
Mesajlar
29
Beğeniler
28
#3
Evet harika bir cevap vermis belediye ve alt yapi hizmetleri mudurlugu. kendilerini tebrik ediyorum. Aldiklari maas helal olsun hepsine....
boyle dusunceli idareciler oldugu surece bu memleketti ne kadar cok sevdigim aklima geliyor !!!!! ama nasilda rahatlattilar icimizi son derece guvenliymis. ya bu avrupa ulkeleri hic isi bilmiyor birde ab ye girmeye caliyoruz halbuki bizden ornek alsinlar. adamlar celik bariyeleri kaldiriyor yaralanma oluyor diye onun yerine NEYMİS DARBE EMİCİ sistem koyuyorlarmis . ne masrafi ya bak bizim idarecelerimize sapan diye tabir edilen halat koyuyorlar. ne guzel iste.....
 

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Ekim 2007
Mesajlar
5.997
Beğeniler
3.098
Yer
İstanbul-Çamlıca
#6
Bu nasıl bir cevap ya. Bunlar geceleri başlarını yastığa koyduklarında acaba rahat uyuyabiliyorlarmı. Milyonlarca lira verip üç günlük lale ekeceklerine adam gibi iş yapmazlar. Kasım Aralık aylarında Hazineden üç kuruş fazla alabilmek için sağlam asfatları kazıyıp dandik asfalt atarlar. Pes vallahi pes.
 

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.779
Beğeniler
1.438
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
#7
eğer bir viyadüğün yada köprünün üstü için konuşulan bir konu olsaydı belediye yetkililerine hak verebilirdim o zaman araçların yüksek hızlarda uçmamaları için esneyebilen çelik halat mantıklı olabilirdi. ama sözkonusu şehiriçi gidilen süratler belli scooterından otomobiline değişik şehiriçi araçları mevcut bu yüzden şehircilik düzenlemelerinin daha titizlikle yapılması gerekir ama bizde genelde şehirleri şehir plancıları değilde çevre sahibi siyasiler yönettiği için verilen cevabı yadırgamıyorum sadece YAZIKLAR OLSUN diyorum!!!
 

Turgay

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
1.499
Beğeniler
843
Yer
İstanbul
#8
Belediye görevlisi bu arkadaşın yaptığı açıklamadan bariz anlaşılıyor, ARAÇLAR; derken minimum otomobilden bahsediyor arkadaş :):)

YAZIKLAR OLSUN !!!
 

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Ocak 2008
Mesajlar
1.380
Beğeniler
727
Yer
Bakırköy, İstanbul
#10
herşey bu kadar basit olaya bak karşında bir muhattap yokki ağzına geleni sayıp rahatlıyasın yazı gönderiyorlar herhangi bir problem yoktur die yoksa beni tatmin et kardeşim neye dayanarak olmadığını söyle anlat akşam haberlerde kendini temize çıkarmak için 5 dk nı ayır bu kadar da olmaz.başka birşey olsa haftalarca polemiğini yaparlar.gerçi sırf onlarda değil şuç medyadada büyük eksiklik var adam gibi baskı yapsalar bak nasıl değişiyor ortalık herkez boş işler peşine düşmüş..
 
Kayıt
23 Aralık 2008
Mesajlar
409
Beğeniler
89
#11
bazı ülkelerde trafiği rahatlatmak adına motosiklet kullanımı teşvik ediliyor ama bizde dilekçe cevabına bile motosiklet kelimesi konulmuyorsa bunu bi şekilde çözmek lazım .dikkat çekmek için birinin kafasının kopması yeterli olmuyor demekki.seçim zamanı vereceğimiz oyu motosiklet kullanıcılarına sunulacak trafik hizmetlerine göre belirlesek belki bu dikkat çeker ama çok iyi organize olmak lazım forum yöneticileri bu fikri bi düşünsün bence.
 

husfecan

Kıdemli Üye
Kayıt
7 Nisan 2008
Mesajlar
111
Beğeniler
132
Yer
İstanbul
#13
Ben bu cevaba hiç şaşırmadım.
Siz ne bekliyordunuz arkadaşlar?Bir araştırma kurulu ile bilimsel bir çalışma yapılmsınımı?
Size en azından cevap vermişler ben hatalı belediye sürücülerini ve hatalarını sürekli bildiriyorum hiç bir cevap yok.Bence aldığın cevaba sevinmelisin ama cevabın içeriği irkil ve kendine gel gibi birşey.İnsan hayatı bitiyor onlar avrupa standartlarında laf yapıyorlar. Kardeşim sizin hangi işiniz avrupa standartlarına uygunki yola çektiğiniz avrupa standartlarına uygun katil ipinizle övünüyorsunuz.
Allah ıslah etsin.Hepimizin başı tekrar sağolsun.
Birdaha böyle birşey yaşanmaması dileğiyle aman dikkat edelim arkadaşlar.
 

ANIL

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Temmuz 2008
Mesajlar
1.390
Beğeniler
389
Yer
İstanbul
#14
Ülkemizde insan hayatının Bu kadar ucuz olduğunu o koltukta insan sıfatı ile tanımlayamayacağımız "yaratıklar" bizim ödediğimiz vergiler vs.ile aldıkları + çaldıkları ile geçinen varlıklar...Siz kimsiniz! ? umuyorum ve yüce rabbimden diliyorumki sizin başınıza çok daha acı verici beter şeyler gelir bakalım o zaman ne olacak?Hesabını nasıl vereceksiniz olmayan vicdanınızın ?
 

Omer

Forum Bağımlısı
Kayıt
7 Mayıs 2008
Mesajlar
1.595
Beğeniler
694
Yer
SAKARYA
#15
Belediyemizin Avrupa standartlarını çok önemsediği belli oluyor!

Peki soruyorum aynı belediyemize çoğu avrupa kentinde özel bisiklet ve motorsiklet yolları var.Özel park alanları var.Siz ise zaten dar olan neredeyse yok denecek kadar dar olan emniyet şeritlerinide yok edip saçma sapan bir ulaşım şeklini dayatıyorsunuz.Sonuç da kalkıp milyon $ harcayıp bir de iş yaptık diyorsunuz! Metro desen değil Tranvay desen hiç değil.

Soruyorum size acaba bu milletin parasını ve imkanlarını böyle abuk sabuk işlere harcamak için çok fazla efor sarfediyormusunuz?Kendiniz adam gibi bir yol bulamıyorsanız hiç değilse layıkıyla bu işi yapanlardan kopya çekin.Biz vatandaş olarak onada razıyız artık...
 

Okay Okyay

Kıdemli Üye
Kayıt
27 Ağustos 2008
Mesajlar
265
Beğeniler
136
Yer
İstanbul
#16
Ne demiştik Susma Sustukça Sıra Sana gelecek Ölümlü bir araba kazası olsun aynı şekilde görürüm ben Belediyecileri.
Bu arada hepsine sevgi ve saygılarımla Aile fertlerinden birisinin başına gelsin görsünler Avrupa Standartlarını..
 
Yukarı