Kenan Abisine Karşı Yarışacak

Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#1
KENAN SOFUOĞLU TÜRKİYE’DE ABİSİNE KARŞI YARIŞACAK

(2007-10-31)

Dünya Supersport Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu Türkiye’de yapılacak Avrupa Supermoto ve Pist Şampiyonası’nda yarışacak, kendisini merakla bekleyen hayranlarının karşısına çıkacak.

Sofuoğlu ailesinin iki ferdinin yer alacağı yarışta abi-kardeş mücadelesi de yaşanacak. Türkiye Pist Şampiyonası’nın şu andaki TMF birincisi Sinan Sofuoğlu kardeşi Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte yer alacak.

Ayrıca Kenan Sofuoğlu, Körfez pistinde 2001 yılında kırılan ve halen hiçbir yarışçı tarafından kırılamayan TMF Asbaşkanı Suleyman Memnun’a ait 46 saniyelik pist rekorunu da kırması bekleniyor.

Federasyonumuzun 2007 yılı yarış takviminde yer alan Avrupa Supermoto Şampiyonası, Balkan Pist Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası yarışları ülkemizde 3 - 4 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup, bu önemli üç şampiyana’nında son ayak yarışları olarak 2007 yılının şampiyonları belli olacak.

Avrupa ve Balkan ülkeleri arasından 70’e yakın yarışçı ve Türkiye Pist Şampiyonası ‘nın 7. ayağı için 90’a yakın sporcunun organizasyona katılımı bekleniyor.

Avrupa ve Bakanlar’ın en hızlılarının bir araya geleceği Körfez Pisti’nde 12 ayrı kategoride yarışarak şampiyonluk için motosikletlerinin limitlerini zorlayacaklar.

Adrenalin dolu bir haftasonu geçirmek isteyen herkesi körfez pistine bekliyoruz.
 
Yukarı Alt