Kenan Sofuğlu 3 önemli klasmanda şampiyonluk hedefim dedi

Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#1
Kenan Sofuoğlu, hedefinin dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek olduğunu belirterek, "Tarihte bu 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde eden yok, ben bunu başarmak istiyorum" dedi.

Sofuoğlu, Super Sport şampiyonu olduktan sonra kendi isteğiyle Dünya Super Bike klasmanında yarışmaya karar verdiğini kaydederek, farklı bir kategoride yarışacak olmasına rağmen başarılı olacağına inandığını söyledi.

2008'in, Super Bike kategorisinde tecrübe edinmekle geçeceğine inandığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle dedi:
"Takımımla 3 yıllık bir sözleşme yaptım. Takımım birinci yıl ilk 10, 2. yıl ilk 5, 3. yıl da şampiyonluğu hedefliyor. Ben bunu başarmak için elimden gelen gayreti göstereceğim. Benim amacım ilk yıl ilk 5'e girmek, 2. yıl da dünya şampiyonluğu. Önemli olan 2008 deki tecrübeyi 2009'a yansıtmam, ama bunu zaman gösterecek. Zorlu bir yükün altına girdim. İlk yarışlara bir şey kalmadı, 2 hafta içinde ilk yarış yapılacak. Orada ilk tecrübemi yaşayacağım Süper Bike'de. Dünyada 3 önemli şampiyona var. Birini başardım. Şimdi Super Bike için çalışıyorum. Bunu da başardıktan sonra en son MotorGP'yi başarmak istiyorum. Hedefim dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek. Tarihte bu önemli klasmanların tamamında şampiyonluk elde eden yok. Ben bunu başarmak istiyorum. Çünkü bunlar farklı kategoriler. Siz birinde şampiyon olursunuz diğerine uyum sağlayamazsınız. Genelde klas değiştiren sporcular uyum sağlayamayıp geri dönüyorlar. Çok büyük bir yükün altına girdim. Tabi 2008'in sonunda uyum sağlayıp sağlayamayacağım belli olacak, ama takımın hedefi ilk 10 iken, benim hedefim ilk 5."

"AVRUPA'DAKİ DESTEK DAHA FAZLA"

Türkiye'de motor sporları yeterince bilinmediği için çok zorluk çektiğini ifade eden Kenan Sofuoğlu, ''Dünya şampiyonu olduktan sonra yeterli destek geldiğini düşünüyorum. Motor sporları bilinen bir dal olmadığı için çok büyük şeylerin gelmesini beklemiyorum. Ama bu dala göre yeterli desteği aldım. Tabi Avrupa'daki destek daha fazla.''

Şampiyon olduktan sonra reklam filmleri çektiğini belirten Sofuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Birkaç tane reklam filmi çekildi. Bunun yanında federasyon iyi destek vermeye başlıyor. Şu an ki konumum için yeterli. Tabi ki daha fazlası gelmesi lazım, ama bu spor pek bilinmediği için benim de çok fazla bir beklentim yok. Türkiye'den bana daha fazla ilgi gösterildiğini her geçen gün hissediyorum. Bu ilgi benim başarılarıma bağlı. Bir sporda bir kahraman çıktıktan sonra o spor daha iyi tanınır ve arkadan gelen gençlere destek olunur. Tabi burada zorluğu ben çektim, ama olsun. Benden sonraki gençler çekmesin."
 

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Ocak 2008
Mesajlar
2.946
Beğeniler
1.297
Yaş
47
Yer
İstanbul
#2
Türkiyenin Avrupadaki medaarı iftarı olan kenan kardeşimize öncelikle biz motorseverler ve tüm Türkiye sahip çıkmalı ve desteklemeliyiz arkadaşlar
böyle başarılı insanlar az yetişiyor unutmayalım.

forever motosikletforum
 
Yukarı Alt