Kenan'dan beklenen sonuc

MotoTR

Kıdemli Üye
Kayıt
10 Eylül 2007
Mesajlar
156
Beğeniler
218
#1
Dünya Supersport Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu 30 Eylül günü İtalya ‘nın Vallelunga pistinde gerçekleştirilen 12. ayak yarışında bitime 4 tur kala kırmızı bayrakla durdurulan yarışta, rakibi Craig Jones’u bir tur önce geçip liderliğe yükselmeyi başardı.

19. turda piste dökülen bir yağ birikintisi yüzünden pilotların kaymaya başlaması sebebiyle kırmızı bayraklar sallanıp yarış durduruldu. Yarışın %75’i geçildiğinden dolayı, yarışın bittiği ilan edildi. Craig Jones, yarış durdurulduğunda Kenan Sofuoğlu’nu geçip liderliği geri almayı başarmıştı, ancak genel klasman bir önceki turun sonuçlarına göre ilan edildiğinden dolayı, 18. turu lider geçen Kenan Sofuoğlu, yarışın galibi ilan edildi.

Bu sezonki 7. galibiyetini elde eden Kenan, önümüzdeki haftasonu Fransa’nın Magny-Cours pistinde yapılacak 13. ayak yarışını da kazanırsa Supersport kategorisinde bir yılda en çok yarış kazanma rekorunu kırmış olacak.


kaynak: tmf.org.tr
 
Kayıt
14 Eylül 2007
Mesajlar
17
Beğeniler
19
Yaş
42
#2
Kenan Sofuoğlu zaferle bitirdi


Türk motorsporlarının gurur ismi Kenan, Fransa'daki son zaferini gurbetçilerin desteğinde kutladı. Kenan, kürsüde şampanya patlatmadı.
Fransa'da koşulan Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nın 13. ve son yarışını kazanan Kenan Sofuoğlu, senenin 8. galibiyetini alarak şampiyonada bir sezonda en fazla yarış kazanan pilot olarak tarihe geçti.

Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nın 13. ve son yarışı Fransa'nın Magny Cours Pisti'nde yapıldı. Sezonun 10. ayağı İngiltere yarışında şampiyonluğunu ilan eden Ten Kate Honda pilotu Kenan Sofuoğlu, 22 tur koşulan yarıştan zaferle ayrıldı. Yarışa ilk sıradan başlayan ve ikinci turda liderliği kaptırdığı Broc Parkes ile büyük çekişmeye giren Kenan Sofuoğlu, 10. turda birinciliği tekrar aldı. 13. turda motosikletini kaydıran Sofuoğlu, zaman kaybı yaşayınca liderlik tekrar el değiştirdi. Her geçen tur Parkes ile arasındaki farkı kapatan Kenan Sofuoğlu, 17. turda yeniden yaptığı atakla ilk sıraya yükseldi. Sonraki turlarda farkı iyice açan Sofuoğlu, Parkes'ın yaklaşık 3 saniye önünde finişe ilk ulaşan isim oldu.
 

pelin

Kıdemli Üye
Kayıt
4 Kasım 2007
Mesajlar
286
Beğeniler
248
#3
Umarim Federasyon Kenani hic birakmaz. Ulkemizde bu tip sporcularin desteklenmesi gerekir. Bir cok motosiklet yariscisi kendi imkani ile yaristigindan uluslararasi musabakalarda derece alamiyor. Hem parkur hem de pistlerin yetersiz olmasi ne yazik ki bu sonucu doguruyor. Umarim busekilde devam etmez ve dunya bir cok yariscimizi daha tanir
 
Yukarı Alt