Kendi motorumuz ve kulupler

Kayıt
10 Nisan 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#1
arkadaşlar dünyadaki tüm motor kuluplerini bilen var mı ben araştırdım bulamadım . mesela Mc olarak Türkiye de tek Türk kulüp Anatolain Tigers ama tüm dünyadaki mc kulupleri araştırınca birşey bulamıyorum eğer varsa bileniniz bir kaynak vs. lütfen yardımcı olsun .

birde bu forumda gördüm birisi oğluna kendisi motor yapmış ben ytü de makine okuyorum yani videosu falan varmı yapım şeklinin ben yapabilirim bunu sadece bir video gösterisi ile :)
 
Kayıt
23 Eylül 2012
Mesajlar
67
Beğeniler
15
Yer
Karşıyaka/İzmir
#2
Motosiklet forumlarından bir tanesinde oğluna karne hediyesi motor yapan bir abimize denk gelmiştim, belki aynı kişiden bahsediyor olabiliriz. Ben ayrıntılı fotoğraflarını ve fotoğrafların altında anlatımları olan bir linkten incelemiştim fakat videosu var mıdır bilemem. Motosiklet gruplarına gelirsek Türkiye de Türk Chopper, Anatolian Tigers ve bölgesel gruplaşmalar mevcut(aklıma gelmeyen kulüpler mevcut, hatırladıkça eklerim). Dünya üzerinde ise en çok popüleritesi olduğunu düşündüğüm Amerikalı grup Hells Angels var.
 
Kayıt
2 Haziran 2012
Mesajlar
73
Beğeniler
27
Yer
Eskişehir
#3
Dünya çapında en büyük motor kulüplerinden birisi ve hatta birincisi Hells Angels, diğeri Mongols, outlaws, bandidos,pagans gibi kulüpler var, türkiye'de de faaliyete geçen free souls mc var, bunlar outlaw denen yani kanun dışı faaliyetlerde bulunduğu düşünülen motor kulüpleri, öte yandan ülkemizde anatolian tigers, türk chopper , ottoman riders gibi kulüpler mevcut, bunları bulamaman doğal çünkü motor kulüpleri motor kültürü gereği dernekler gibi ulu orta değildirler, hatta motor kültürü der ki "eğer bir motorsiklet kulübüne nasıl üye olabilirim diyorsan, bir motosiklet kulübüne üye olmaya hazır değilsindir". Bildiklerim bu kadar
 
Yukarı