Kocaelideki kazaların ayrıntıları

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Selam arkadaşlar nisan ayında paralı otoyolun gültepe mevkiinde viyağün üzerinde yaşanan kazayı bir gazatede okumuşdum aklımda kalanlar;
Kocaelinin gültepe mevkiinde motorsikletli gençler kaza yaptı sürücü ağır yaralı olara kurtuldu fakat arkasında arkadaşı o kadar şanslı değildi.Ali bozkır Cengiz demirin arkasından fırlayarak viyadükten aşağıya düştü (33 metre) boynunun üstüne düşen genç olay yerinde hayatını kaybederken cengiz demir 80 mt sürüklenerek yolun kenarında durdu ayağı kopan gencin sağlık durumunun iyiye gittiği söylendi polisden yapılan açıklamaya göre gençlerin kask kullanmadığı ortaya çıktı...
Arkadaşlar geçen gün dayımın kestane çizdirme ameliyatı(kıl dönmesi) için umut tepe hastenesi gittim bekleme salonunda televizyon izlerken karşımda tekerlekli sandalyede oturan bir genç vardı bir ayağı askıdaydı pijamasının kenarında ayağının şişik olduğunu gördüm şişikden hemen anladım kesin motordan düşmüştür diye :D Bu olay babamında ilgisini çekti rahat dururmu hemen yanına gitti kardeşim geçmiş olsun ne oldu ayağına dedi:eek: Motorsiklet kazası dedi allah dedim peder şimdi başlar bak adamın ayağına ne olmuş felan babam hemen trafik polisi olduğunu açıkladı adamın gözlerine ışık geldi abi dedi bizim kazayada sen bakmışındır felan gültepe viyadüğün kaza yaptık dedi.Gültepe diyince benim jeton düştü ismin ne abi Cengiz Demir :eek: sohbet koyulaşdı.Abi nasıl düştünüz.(onun ağzından)
Valla abisi motor zaten alinin di dedim ben süreyim çıktık otobana zorluyoruz motoru otaban polisinde kaçıyoduk Neden? Kask yok kafamzda benim ehliyet B motorun üstünde 37 bin lira haciz var abart felan kesin bize giydirirlerdi bizde kaçtık Nasıl oldu kaza ? Tünele girdik tabi hızlıyız tır kamyoneti solluyodu bizde en sağdan geçtik tır da tamsollamasını bitirmiş şeridine giriyodu tünelden sonra emniyet şeridinde çukur varmış o biraz dengemizi bozdu zaten çukura düştüğümüz gibi ali viyadükten aşağıya düşte ben motorla baya bir sürüklendim gözümün ekini açtım başımda bi adam kalkma birader kalkma kaburgaların kırık olabilir dedi dirseklerimle sürünerek bariyerlere yaslandım ayağıma bi baktım kopmuş sadece deri tutuyordu bi bayıldım tekrar uyandığımda ambulansdaydım orda bidaha bayıldım gözümü açtığımda hastanedeydim.
Elemanla sohpet ederken bi ara cesaretimi toplayıp pijamasını yukarı sıyırdım ayağınını telle bağlamışlar ayak şişmiş iltihaplanmış ama allaha şükür parmaklarını kıpırdatabiliyordu.Son bi soru sordum hızını kaç km di verdiği cevap su 275 km\h.Valla dayıma teşekkür etmek lazım onun sayesinde röportaj yaptık .Herkeze kazasız belasız günler.
(yorum ve teşekkürlerinizi beklerim:D)
Motorsiklet 1998 model kavasaki r9 750 cclerden kırmızı renkde

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
diyecek fazla bir şey yok. kurtulan kişi o hızla nasıl kurtuldu anlam veremiyorum. kurtulanın da herhangi bir koruması yoktu değil mi?
kurtulamayan arkadaşın yakınlarının da başı sağolsun.

Yer
İzmir
Hayatını kaybeden arkadaşımızın yakınlarının başı sağolsun, yaralı olarak kurtulan arkadaşımıza da çok çok geçmiş olsun , ölümden dönmüş, polisten belirtilen nedenlerle kaçarken aşırı hız ve her türlü riskle motosiklet sürüşü sonucunda acı bir olay meydana gelmiş, umarım bunları okuyan herkese ders olur, her zaman güvenli sürüş ile ve tam korumalı olarak motosiklet kullanalım arkadaşlar ...

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
diyecek fazla bir şey yok. kurtulan kişi o hızla nasıl kurtuldu anlam veremiyorum. kurtulanın da herhangi bir koruması yoktu değil mi?
kurtulamayan arkadaşın yakınlarının da başı sağolsun.
Kurtulan arkadaş kot pantolon tişörtle kaza yapmış zaten kemiklerinin üstende pek et kalmamış sol bacağına basıyo fakat üzerinde deri felan yok.
Viyadükden aşağıya düşen arkadaş ilk darbeyi kalçadan almış eğer kafasında kask olsaydı belki cengizden de daha az yaralarla atlatabilirdi.

Hakki Orun

Forum Bağımlısı
Yer
Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
Boyle kullanicilar oldugu surece bizim namimiz boooyle gider serseri motorcular diye. Ne isin var kardesim senin koskoca TIR 'in saginda, 270 Km surat ile. O suratler pistlerde yapiliyor!

Bizi goren trafik polisleri bile, uzaydan mi geldiniz diye takiliyor.

Geride kalanlara Allah sabir versin. Onlarin bir gunahi yok ama...Acisini cekmek hep onlara kaliyor.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
emniyet şeridinde 270 km hız.Kask yok koruma yok.Ama bu canlı türü için şeref onur kaynağıdır bu şimdi.Way be kaza yaptım ölmedim lan ben süpermenim diye onur gurur duyuyordur ve yine motosiklete binecek yine kasksız yine korumasız.Bak görün.

Eren Göksel

Forum Bağımlısı
Yer
Sincan, Ankara
emniyet şeridinde 270 km hız.Kask yok koruma yok.Ama bu canlı türü için şeref onur kaynağıdır bu şimdi.Way be kaza yaptım ölmedim lan ben süpermenim diye onur gurur duyuyordur ve yine motosiklete binecek yine kasksız yine korumasız.Bak görün.
Buna bende katılıyorum..Bazılarımız yaptıklarımızdan da ders almıyor..Bunu bir kere yaptım bişey olmadı bir daha yapabilirim diyor insan..Sonucunda ise şanslı ya da şanssız olaylarla karşılaşılabiliyor.

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Kurtulan arkadaş kot pantolon tişörtle kaza yapmış zaten kemiklerinin üstende pek et kalmamış sol bacağına basıyo fakat üzerinde deri felan yok.
Viyadükden aşağıya düşen arkadaş ilk darbeyi kalçadan almış eğer kafasında kask olsaydı belki cengizden de daha az yaralarla atlatabilirdi.
kot pantolon ve tişört ? ? ? Allah korumuş.

Yukarı