Komik Olduğu İçin Takamıyorum

Yer
Kadıköy/İstanbul
Bir çok kişi motosiklet koruyucu ekipmanı takmıyor. Sebebine gelirsek çok komik olduğu için takamıyorum deniliyor. Sizce de komik mi? Takmamak mi yoksa komik durmasi mi ;)

Davut

Kıdemli Üye
Bence takmamaları komik o tür insanları anlamak mümkün değil

sağlıktan ötesi yok değerli arkadaşlar...

Ben her zaman takarım şuan balıkesır bandırmadayım ve bır cok motorsıklet kullanıcıları kullanmıyorlar ama bana sorarsanız takmamak saçmalık sonuçta bırısı ıcın takmıyorsun kendın ıcın takıyorsun

Yer
ANKARA
arkadaşlar birde koruyucu ekipmanları takmak için büyük motor ve küçük motor diye ayırmamalıyız çünkü sağlık herşeyden önce gelir.

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
gerekli ekipmanları kullanmayanlara ne olduğunu merak ediyorsanız şanslıysa sağ kurtulanlara ölmüşsse mezar taşlarına sormak lağzım acı ama gerçek.....:(

forever motosikletforum

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Arkadaslar,benim burdaki bir arkadasim kücük cocugunu ,ise giderken motorsikletinin arkatarafinda yuvaya götürebilmesi icin özel bir koltuk yaptirdi.
Bunun adi komik degil,Emniyet arkadaslar,4yasinda kiz cocugu...
Ikisi hatta super tatli duruyorlar motorun üzerinde.
Bizim milletimizin yayilmis bir görüs icindene...hemen surayi kadar gidip gelicem diye "birsey olmaz"...simdiye kadar geri gelmeyenlerden de haber geldi.:mad::mad:

Bence Komik Degil Saglik Onemli Ben Motora Binmeden Hemen Once Dizliklerimi Yaz Kis Montumu Hepsini Gierim Kimisi Robocop Diye Espri Yapiyor Ama Olsun Tekerlekli Robocop Olmaktan Iyidir

Şimdiye kadar çok ciddi bir kaza geçirmedim ama kasksız+montsuz motosiklete binmem bunun dışında mümkün olduğu kadar eldiven ,dizlikte takmaya çalışıyorum.Çünkü ilerleyen yaşlarda rüzgarın sebep olabileceği hastalıkladan uzakta olmak istiyorum çünkü;Yaşadığım çevrede canlı örneklere şahit oldum,(çiğerlerle ilgili sorunlar,romatizma ,sinüzit gibi)Bunun yanında kask takmayanları da anlamıyorum .Kask gerçekten de hayatkurtarabiliyor,En önemlisi de bubana göre ,+ kasksız 80 km süratle giden bir insanın gözüne sineğin çarpması o kişiyi kör edebilir,kaskın camı kapalı yolda giderken sinekler taş parçası gibi kaskın c***** çarpıyorlar vs,,,,
Bunun gibi karuma kullanmamanın daha bir çok olumsuz yönlerini sayabilirim

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
saglıgımız dış görünüşümüzden çokçokçok daha önemli
bizmilletce tekılmışız görünüse takmayanları kınıyorum

Yer
samsun
valla bende motorcuyum diyorsan ve imkanın varsa almışsan takılır artı olarak komik durmuyor bence çok karizma gösteriyor insanı

Yer
Ankara
Şu an sağ dizimde ön çapraz bağ koptu(yok) ve dört tane menisküs yırtığı var... takmayında görün bakalım hastane hastane nasıl dolaşıyorsunuz haa unutmadan ameliyat çözüm değil ondan olmuyorum. bence siz kimseyi dinlemeyin ve takın korumalıkları.

husfecan

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba
Genelde kask ve koruyucu ekipmanları kullanmayan arkadaşlar gösteriş meraklısı tiplerdir.
Kask takarsa kendini nasıl gösterecek?Yaptığı anlamsız ,saçma ve tehlikeli hareketlerden sonra hareket halinde iken kendini nasıl gösterecek ve nasıl bunları ben yaptım diyecek?Bunu yapmanın en kolay yolu kask takmamaktır.Bu tip arkadaşlar herkesin kendilerine imrendiklerini düşünürler ama yorumları genelde ebeveynleri alır.Ne onlar düzelir nede biz bu tip arkadaşlar yüzünden önyargılardan kurtulabiliriz.
Tüm arkadaşlarıma güvenli sürüşler dilerim.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
@ulaş

Yaw sanki pantolon yerine etek giyiyorlar,nesi komik yaw... Bana da takmıyanlar çok komik görünüyorlar...

Yukarı