köpek kovucu

Yer
ankara
arkadaşlar merhaba. malum yaz geldi dağ bayır kır gezilerimiz oluyor. ancak buralarda beklenmedik misafirlerde olabiliyor. daha önce olmuştu zor yırttım:eek: sitelerde bazı köpek kovucular var.bunları kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar görüşlerini,deneyimlerini aktarırsa sevinirim.tekerinize taş deymesin...
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
arkadaşlar merhaba. malum yaz geldi dağ bayır kır gezilerimiz oluyor. ancak buralarda beklenmedik misafirlerde olabiliyor. daha önce olmuştu zor yırttım:eek: sitelerde bazı köpek kovucular var.bunları kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar görüşlerini,deneyimlerini aktarırsa sevinirim.tekerinize taş deymesin...
http://www.hunt-hobby.com/asp/show_stock.asp?product=TSMDZZII
Bu konu net ortamında çok defa tartışıldı.Alacağınız hiç bir alet sizin işinize yaramaz.
Yarayacak tek alet kulak tıkacıdır.
Köpek sisinden ürkersiniz hamlesinden değil.Ki köpeğin hamlesi bize değil daha çok tekerlere dir.
Tecrübe ile sabittir.
Sizi sürüşünüzde irkilten sestir hamle değil.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
valla hocam ne yalan söyleyim tırsıyorum biraz köpekten :(
Bende çok tırsıyorum.Hemde köpeğim olmasına rağmen.Ama ben yolda köpek duymuyorum görmüyorum.
Tabii bu bir süreçtir kendini yetiştirmektir.
Eskiden köpek gördüm mü kaza yapmaktan çok korkardım.Sonra 2004 yılında kulak tıkaçlarını keşfettim ve en kısa mesafeye bile kulak tıkacını takıp öyle gidiyorum.Yolda köpek sesi de duymuyorum kendisinide görmüyorum.
O zaman sorun da risk de olamıyor bana.

Yer
ankara
hocam kesinlikle deniyeceyim. köpeği görünce sanki beni bacaktan aşşağı alacakmış gibi geliyor. bide o üstüne üstüne koşup havlaması yokmu. valla sırf köpek yüzünden canım yerlere gidemez oldum

Yer
ISPARTA
tamam da dostum sopayı neremizde taşıyacaz....
küçük bir jopta işi görür dayım o şekilde savunuyordu. bazı köpekler bulorf yapsada bazıları pacaya yapışıyor son ra al başına belayı oda uzanabileceği bir yerden hemen çıkarıp kafaya güm..hayvan severler şimdi kızabilir ama kendini koruyor ne yapsın:D

Yer
kastamonu
köyde yaşadığımdan dolayı aynı sorun bendede oluyor.fakat şunu keşfettim köpekler saldırıdan çok oyun amacıyla koşuyorlar.köpek havlayarak koştuğunda hemen duruyorum '' ee ne var , ne oldu'' gibisinden bakınca şaşırıp geri dönüyor.hatta bazen motordan inip yakınlık gösteriyorum.baktım olmadı geleneksel yönteme dönüyorum. ufak bir sopada taşınabilir tabii. çok azgın köpek olmadıktan sonra pek zararı yok ama sürücü paniğe kapıldımı asıl tehlike işte o an başlıyor.ara gazına gelince; büyük motorlarda belki işe yarar ama 125-150 lik motorun ara gazından medet umarsanız köpekleri kendinize güldürürsünüz.zaten burda dev gibi traktörler var, motorsiklet sesi onların yanında sinek vızıltısı gibi kalıyor.bu konudaki tecrübelerime binaen acizene tavsiyelerim ;
1-panik asla yok , basın geçin.
2-kaçacak yer yoksa durun o zaman köpek dönüp gidiyor.(çoğu böyle)
3-gerekirse aşağı inin köpekle iletişim kurun.(çağırın,sevin,ekmek atın ne biliyim yapın bi şeyler.)

4-baktınız köpek çok çirkef eski yöntemlere başvurun(taş,sopa,tekme Allah ne verdiyse) örneğimizde görülen türden:(Taşköprü tarafına gelirde bunu görürseniz bi zahmet vurunuz,illallah dedik bundan)

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Arkadaşlar bir köpek mağduru olarak şunu söyleyim. Öyle köpekler pek tekere mekere saldırmıyorlar, en azından bana saldıran, it direk paçama daldı çekti aldı beni aşağı, arkamdam Şenol hoca geliyordu yerden topladı beni :) O köpek hala orda duruyor ve ne zaman ordan geçsem bana saldırıyor sevmedi beni bir türlü :) ama kurtulma yolunu buldum sonunda.

Yolda giderken köpeği gördünüz, hayvan saldırğan tavır çiziyorsa kendini belli ediyor zaten. Köpeklerin bir koruma kalkanı var, o kalkana kimseyi sokmak istemezler. Köpek sizi uzaktan gördüğünde direkt olarak size doğru gelmiyor, radar gibi hızınızı ölçüp kesişme noktasını hesaplıyor ve motorun ön tekerine doğru pike yapıyor.

Burda yapılması gereken tek şey arkadaşlar, köpeğin hesapladığı kesişme noktasını bozmak, bunuda ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Köpek sizi görüp harekete geçtiğinde hızınızı düşürün, kesişme noktasına en az beş metre kala gazınızı açın ve uzayın. Böylece köpek kilitlendiği kesişme noktasını kaybediyor ve amacına ulaşamıyor.

Bu anlattıklarım tecrübeyle sabittir.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Arkadaşlar bir köpek mağduru olarak şunu söyleyim. Öyle köpekler pek tekere mekere saldırmıyorlar, en azından bana saldıran, it direk paçama daldı çekti aldı beni aşağı, arkamdam Şenol hoca geliyordu yerden topladı beni :) O köpek hala orda duruyor ve ne zaman ordan geçsem bana saldırıyor sevmedi beni bir türlü :) ama kurtulma yolunu buldum sonunda.

Yolda giderken köpeği gördünüz, hayvan saldırğan tavır çiziyorsa kendini belli ediyor zaten. Köpeklerin bir koruma kalkanı var, o kalkana kimseyi sokmak istemezler. Köpek sizi uzaktan gördüğünde direkt olarak size doğru gelmiyor, radar gibi hızınızı ölçüp kesişme noktasını hesaplıyor ve motorun ön tekerine doğru pike yapıyor.

Burda yapılması gereken tek şey arkadaşlar, köpeğin hesapladığı kesişme noktasını bozmak, bunuda ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Köpek sizi görüp harekete geçtiğinde hızınızı düşürün, kesişme noktasına en az beş metre kala gazınızı açın ve uzayın. Böylece köpek kilitlendiği kesişme noktasını kaybediyor ve amacına ulaşamıyor.

Bu anlattıklarım tecrübeyle sabittir.
Sen hala unutamadın mı onu.:D
Sen artık geceleri o rampadan geçmezsinde vallahi.Uzatırsın yolu öteden geçersin gece karanlığında.:D
Yada illede geçeceksen o yolu oto ile geçersin :D:D

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Sen hala unutamadın mı onu.:D
Sen artık geceleri o rampadan geçmezsinde vallahi.Uzatırsın yolu öteden geçersin gece karanlığında.:D
Yada illede geçeceksen o yolu oto ile geçersin :D:D
Ya hocam unutulurmu o gece ya:) Onca senedir motora binerim, iki kere düştüm o da sen vardır. Galiba sende var bi uğursuzluk :D:D:D:D

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Ya hocam unutulurmu o gece ya:) Onca senedir motora binerim, iki kere düştüm o da sen vardır. Galiba sende var bi uğursuzluk :D:D:D:D
Yok ben gelene dek sen sukutere biniyordun.Ben gelince herşey değişti birden.
ALLAH'tan sen Honda Cbf 150 ile yaptın bu eylemi.Birde düşünsene Cbf 600 la bu eylemi yapmış olsaydın.
Bu durumda o köpek hemen oracıkta son nefesini verirdi sanırım:D
Bir orda 2 defa da okul bahçesinde etti 3.
Benim bilmediğim başka var mı :D

Yer
istanbul
valla yorumların hepsini okudum çok hoş sohbet vari bi yorum türü olmuş uzun zamandır böyle tebessümle bişey okudugumu hatırlamıyorum iyiki varsınız hemde hepiniz

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Yaw niye korkuyorsunuz bu zavallı sevimli hayvanlardan?:) Hem köpekler sadece kendi bölgesine yabancı köpek veya araçları sevmezler,bir de pejmürde kılıklı çekingen ve korktuğunu belli edenleri taciz ederler!.:)
Biz belediyeyi savcılığa şikayet ettik geçen ay köpek öldürüyor diye(komşum vasıtasıyla)..Saldıran gercekten Şenol'un dediği gibi motoru hedef alıyor insanı değil(tabii Erol'un olayı sıradışı bi durum) yalnız Erol Beyin önerdiği yöntem en etkili ve akıllıca olanı ben ezelden beri o yöntemi kullanırım!..

Yukarı