Koruma Önemli...

Yer
Bornova /// İzmir
Herkese merhaba
Motorumu aldıktan sonraki ilk maaşımı alıyorum eksik kalan bacak ve ayak bölge korumalarını tamamlamam gerek bir an önce bu yüzden sızın fikirlerinizi almak istedim.

Öncelikle yağmur çamur kar kış motoru aralıksız sürüyorum. Sürüyorum derken şartlar ne kadar kötü olursa olsun en azından ev ile iş arasındaki 3 km lik yolu motorla her gün gidiyorum. İş nedeniyle gömlek ve pantolon giymek durumundayım gömlek işini tekstil ceket alarak çözdüm ama kaval kemiği diz popo ve ayak kısmına param yetmedi.

Aklımda şu var.
Uzun yollara çıkana kadar kısa mesafede güzel bir ayakkabı illahaki alınacak ancak, pantolon yerine sadece güzel bir diz ve kaval kemiğini koruyacak birşey alayım diyorum pantolonun içerisine giyebileceğim birşey olacak.
Bu konuda ne düşünüyorsunuz pantolon koruması zaten bence sadece totoyu koruyor.

Dizlik ve ayakkabı için tavsiyeleriniz varmı pantolonun içerisine giyeceğim bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Sağlıcakla Kalın
Oktay Karateke

oktay selam
amatör düşünme derim,profosyenel düşünmeye çalış,alacağın malzemenin en gerekli,en iyi,en güzel,en kaliteli olanını almaya çalış.
motosiklet binmek neyi gerektiriyorsa onu yap '' kazasız belasız,keyifli zevkli sürüşler dilerim''

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
@Oktay Karateke
Merhaba

En mantıklısı eğer yapabiliyorsanız. Doğru düzgün tam koruma giyin. Tam korumalı pantalon ve ceket. İçine de kıyafetlerinizi giyin. Korumaları çıkarırsınız. Motor botu giyin. Ayakkabılarınızı yanınıza alın değiştirirsiniz. Eğer içime giymek istemiyorum diyorsanız iş yerinde uygun bir yerde üstünüzü değiştirirsiniz. Ben iş yerinde yedek eşya tutuyorum işe tam koruma ile gelip işte değiştiriyorum. Onun dışında kaza anında ilk çıkan şey dizlik oluyor :(

Piyasada satılan birçok pantolonda ic dizlik ayarli olmadigindan saglikli durmuyor. Ya 5 cm yukarida ya 3 cm aşağıda kalıyor. 2 ay önce Okmeydan'da oldukça meşhur bir motosiklet aksusuar vs mağazasından hem dizlikleRi içten ayarlanabilen, hem de yandan iki tarafında frmuar olan yani icine pantolon vs giyebileceğiniz bir kışlık pantolon aldım. Ustelik sahib boyunuda tam olarak ayarlattirip adresime ücretsiz yolladi. Mümkün oldukça arabaya binmemeye çalışan biri olarak kar soğuklarında bile üşüme hissetmedim. Tavsiye ederim...

@Oktay Karateke

LBC marka bir pantolon. Feyizoglu satiyor. Sitelerinde de var.deneyerek almak ve boy ölçünüze uygun paca boyunu yaptirmak akillica.

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
Aslında sorun üşümek değil de yerden sıçrayan çamurla bulanan kıyafetleri koyacak yer bulmak ve hızla tekrar kullanabilir hale getirmek. Yağmurda çiğde bu yüzden süremiyorum.

Yukarı