küçücük şey beni deli etti

Özgür

Forum Bağımlısı
Kayıt
24 Şubat 2008
Mesajlar
4.480
Beğeniler
1.303
Yer
Trabzon
#1
arkadaşlar, yaklaşık 2 saat önce motosikletimle rahat rahat giderken, birden kaskımın içerisinde birşeyin çırpındığı anladım, dudaklarıma çarpıp duruyordu, soğuk kanlılıkla durup onu dışarıya çıkarayım derken, ben frene basana kadar üst dudağımdan soktu ya da ısırdı.
ne olduğunu göremedim ama büyük acı verdi. motosikleti kenara çektim, herşeyi çıkarıp aradım ama hiçbirşey bulamadım. Acaba yuttum mu?
üst dudağım inanılmaz bir hızla şişmeye başladı ve çok ağrı veriyordu.
hemen acile gittim. kalçadan böcek ısırmalarına karşı bir iğne ve bir de tetanoz aşısı oldum. :(
dudağım hala çok ağrıyor.
aman dikkat arkadaşlar, o şey kaska nasıl girdi hiç bilmiyorum, ama 80-85 km hızla gidiyorken, kaskınızın içinde bir böceğin dudağınızı ısırması çok tehlikeli bir durum. :mad:
Kocaman bir üst dudağım var :(
 

Metin

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Nisan 2008
Mesajlar
4.039
Beğeniler
1.618
Yer
istanbul
#2
Böcekler tehlikelidir,nereden ısıracakları hiç belli olmuyor...:) Çok geçmiş olsun Özgür...Dişi miydi,böcek yani...? :):):)
 

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
9.473
Beğeniler
9.020
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
#3
@Özgür

Bu tür olayları yaşamamak için hava şartları ne olursa olsun Buff veya Balaklava kullanın ve kaskın alt bölgesini az da olsa kapatacak şeylerden kullanın.Ve asla visör açık kullanmayın.

Böyle bir şey olduğunda "Güvenli" bir şekilde sağa yanaşıp durun ve tehlikeyi bertaraf edin.Bir kaç daha idare eddeyim demeyin hemen"Güvenli," şekilde durun.

Birde buna benzer başka bir olay vardır.
Sürüş anında hapşırma.
Full face kask kullanıyorsanız ve aniden hapşırma durumunda kalırsanız hiçte hoş olmayan bir durumla karşılaşabilirsiniz.
Aslında hapşırma aniden oluşmaz.Hapşırma eylemi gerçekleşmeden size bazı sinyaller gelir.Bunu dikkate alın ve hemen "Güvenli" şekilde durun ve hapşırma eyleminizi gerçekleştirin.
 
Kayıt
9 Ekim 2009
Mesajlar
459
Beğeniler
45
#6
millet dünyanın parasını harcayıp slikon taktırıyor öyle dudağı olsun diye daha ne istiyorsunuz ya:)))

şaka bir yana geçmiş olsun...ama böceklere karşı balaklava baf takıldığını ben bile biliyorum,siz ihmal mi ettiniz???
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yer
ankara
#7
özgür geçmiş olsun.iki sene önce bu zamanlar da bisiklete binerken
benim gözümü de arı sokmuştu!! allahtan göz kapağımı sokmuş, eve
gittim hafif kızarıklık ve acı neyse dedim sabah kaktığım da göz rocky gibiydi:)
bir hafta iş yerinde bile gözlükle gezdim.işin kötüsü milleti inanadıramadık yok dayakmı yedin, yok yumrukmu yedin....:)
kimse inanmadı tabii arıya falan:)
 
Kayıt
25 Temmuz 2009
Mesajlar
699
Beğeniler
160
Yer
istanbul
#11
özgür çok geçmiş olsun yinede ucuz atlatmışsın allahtan kazaya sebebiyet vermemiş.böyle durumlarda arı sokması böcek sokması gibi buz en iyi çaredir.sporcuların kullandığı acil durumlar için paket buzlar vardır bunlar fazlada yer kaplamazlar her zaman motorda bulundurmakta fayda var.
www.neovizyon.com/coldpack.asp
 

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Ocak 2009
Mesajlar
1.399
Beğeniler
369
#13
@Özgür


özgür farkındamısın yasamış oldugun olay sana bir tecrübe kattı ve büyük bir tehlikeyi sogukkanlılıgın sayesinde atlatmısın,bence iyi olmuş bu olay şişsin önemi yok bidaha yasadıgında ne yapacagın beynine yazdın artık, takdir ettim seni inan cogu bu durumda kaza yapardı benim arkadasım yaptı mesela,iste tecrübe bu bunlar kitapta yazarda belki ne tepki verecegin yazmazdı bunuda yasamış oldun,zaten motor kullanmada en ince ayrıntı sogukkanlılık,neyse tecrübe katan bir kaza yasamışsın geçmiş olsun:)
 
Kayıt
13 Mart 2009
Mesajlar
114
Beğeniler
41
Yer
Almanya
#16
@Şenol SEL

Hocam öyle diyosunda bu sizin dediginiz seyleri kisa yolda yapamiyorum.Benim is yerine mesafem 10km.Balaklavami ne kullanmiyorum bu mesafede.Visörüde bazen aciyorum mecburen tünele girince .Acmassam bugulanma yapiyo.Bu arada giriyo hocam ari sinek gibi seyler.Benzemiyo araba kullanmaya,ama genede cok zevkli.
 

Emre PALAK

Kıdemli Üye
Kayıt
6 Eylül 2008
Mesajlar
549
Beğeniler
201
Yer
İstanbul
#17
@Hasan M.Mustafa

Aslında 10 km balaklava ve kulak tıkacı kullanmamak için geçerli bir sebep değil. Mesafe kısa olsada bu araçlar size zaman kaybettirecek şeyler değildir. Sürüş keyfiniz için gereklidir. Camınızın tünelde buğu yapması olayını tam anlayamadım. Biraz daha detaylandırabilir misiniz? Yani trafiğin tıkandığı bir yer mi geçtiğiniz tünel. Çünkü hareket halinde havalandırması da açıksa buğu yapmaması gerekir.
 

Özgür

Forum Bağımlısı
Kayıt
24 Şubat 2008
Mesajlar
4.480
Beğeniler
1.303
Yer
Trabzon
#19
arkadaşlar çok teşekkür ederim. ama balaklavamı giyiyordum sadece ağzıma kadar çekmemiştim ve vizörüm de tamamen kapalıydı. Hala nasıl girdiğini anlamıyorum, hem de bir anda...
ben kaskın önündeki hava deliğinden girdiğini düşünüyorum. nasıl oldu anlamıyorum. ya da ben kaskı giydiğimde zaten ordaydı. bilmiyorum. epey yol yapmıştım, ulaşacağım yere çok yakın bir yerde oldu.
gerçekten çok iyi bir tecrübe oldu. dişimiydi bilmiyorum ama durduktan sonra herşeyi çıkardım hiçbiryerde yoktu. eğer onu yakalasaydım .....
gözümden soksaydı o zaman ne olacaktı o hızda onu bilmiyorum. ama sanırım yine tek gözüm açık bir yerde dururdum.
bu tür durumlarda arkadaşlar soğuk kanlı olun, çünkü o an herşey olur.
buzu da düşündüm ama hastane yakın olunca gerek duymadım.
 

İlhan.Aydınlıoğlu

Forum Bağımlısı
Kayıt
29 Kasım 2007
Mesajlar
531
Beğeniler
320
Yer
Zonguldak
#20
@ışın yıldırım

Işıncığım.
Verdiğin adres bilgisayarımı kilitledi.
Lütfen çalıştığından emin olmadığınız linki koymayın.
Teşekkürler.
 
Yukarı