Mekanik onarıcı.?

Kayıt
29 Kasım 2007
Mesajlar
531
Beğeniler
320
Yer
Zonguldak
#1
Arkadaşlar bu mekanik onarıcıyı tanıdığım bir yıkama-yağlamacıda gördüm.
Aracında kullanan bir arkadaşla görüştüm, gerçekten bu onarıcıyı kullandıktan sonra aracının performansının yükseldiğini, her gün gidip geldiği köyüne giderken çıktığı yokuşları önceden 2.vitesle çıkarken bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra aynı yokuşları 3.vitesle hem de rahatlıkla çıktığını söyledi.(Arkadaşın aracı Transit minibüs.)
Yalnız biraz pahalı. Bir tüpü 40 TL. otomobillerde en az 3 adet kullanmak gerekiyormuş.
Bu ürünü bilen veya aracında kullanan varsa konu hakkındaki bildiklerini yazarsa benim gibi ilk defa görüp kullanmakta tereddüt edenler için açıklayıcı olacağını düşünüyorum.
Arabamda kullanmayı düşünüyorum. Eğer bir faydası olmayacaksa boşuna 120 TL. vermenin bir anlamı yok.
Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Ürün hakkında bilgi alabilmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
 
Kayıt
23 Ekim 2008
Mesajlar
1.760
Beğeniler
981
Yer
ANKARA
#2
İlhan bey siz bu ürünü motosiklettemi kullanmaya düşünüyorsunuz?

Web sitesini inceledim, çok detaylı bilgi vermemişler yani nedir ne değildir sadece aşınan parçaların üzerinde bir film tabakası oluşturacağından söz ediliyor.

Bor minarelinden yapılan bir katkı maddesi var bu üründen çok daha faydalı bir ürün olduğu inancındayım.

Bor minarelinden yapılan ürün bir birine değen iki parça arasına girerek mikro rulman gibi çalışıp iki parçanın birbiriyle olan sürtünmesini en aza indiriyor diye biliyorum..

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.


isterszeniz bunuda inceleyin ama motosiklette kullanılırmı hiç bakmadım...
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yer
ankara
#3
ben bu tip ürünlerin yararına pek inanmıyorum. nedeni de bu kadar
etkili bir malzeme ise neden bu kadar ucuz. yani 120 tl çok gibi
gözükebilir ama binlerce lira verip aldığımız araçların yanında küçük kalıyor.
hem öyle olsa firmaların teknik servisleri kesinlikle önerir, hatta ilk 2-3 sene
kullanın der. garanti süresinde başlarına iş açılmasını istemezler.
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yer
Ankara
#4
Eskilerde diferansiyelinde boşluk olan 124 131 gibi araçlar ses yapmasın diye yağlarına talaş konurmuş-ki bi kaç kez bizde yaptık. Bitik motorlara bir kaç isminbi vermek istemediğim yağ türevi veya katkısı ekleyerek bitik motorun sıfır gibi satıldığınıda çok gördüm..


Hocam bunları neden yazdım. Ülkemizde reklam hileleri ile insanlarımız dolandırılıyorlar. Her gün bir ton yağ katkısı, nano teknoloji bor vs... diye katkılar çıkıyor... Teoride ve testlerde iyi oluyor pratikte ise verdiğiniz örnek gibi istisnai durumlarda işe yarıyor.. Nedir o istisnai durumlar? Verdiğiniz örnekte iki durum olabilir.. birincisi tamamen sizi kandırmak yada psikolojik olarak çekişin arttığını düşünen bir kullanıcıdır veya aracının motorunda sekmanlardan kompresyon kaçağı vardır ve motorun randımanı düşüktür bu katkı ile yağın özelliği değiştirilerek komresyon kaçağı azaltılmış ve çekiş artırılmıştır. eğer sizinde aracınızda kompresyon kaçağı var ise bunlarla hiç uğraşmayın özelden size bir yağ ismi yollıyım onu alın kullanın.. ama kompresyon kaçağı yok ise boşuna paralar dökmeyin... diğer özelliklerini fazlası ile castrol magnatec motor yağlarıda yerine getirmektedir..
 
Kayıt
29 Kasım 2007
Mesajlar
531
Beğeniler
320
Yer
Zonguldak
#5
Umut bey.
Ben motosikletten önce arabamda kullanmayı düşünmüştüm. Ama sitede motosikletlerde de kullanılabildiği bilgisi veriliyor.
Benim anladığım kadarıyla motorda aşınan yerleri onarıyor diye biliyorum. Tabi ne kadar doğrudur bilmiyorum. Sizin verdiğiniz sitedeki ürün ile belki aynı görevi yapıyordur. Onu da bilmiyorum. Ben sadece kullanan varmıdır diye merak ettim.
Çünkü etkisini en iyi bilen ürünü kullanandır.

Barış bey.
Haklı olabilirsin. Eğer bu kadar iyiyse ucuz gibi görünüyor ama ürün çok küçük tüplerde satılıyor. Bir tüpte sanırım 9 ml. kadar ürün var. Miktar yönünden bakarsanız pahalı gibi.

Emrah bey.
Doğru söylüyorsun. Öten diferansiyeller içine talaş konulduğunu biliyorum. Çünkü eskiden biz de yaptık. Ama motorlardaki uygulamayı bilmiyordum.
Benim merak ettiğim bu kadar etkilimidir. Sanırım kullanmadan belli olmayacak.
 
Yukarı