merhaba arkadaşlar

Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar...

Motorsikletlere her zaman ilgim olmuştur fakat şu son 4 güne kadar hiç bir tanesine sahip olmayı istememiştim.Yazın gelip havalarında güzel olmasıyla birlikte motorsikletlere olan uzaktan ilgim daha da yakın bir hal almaya başladı.

Ne yazik ki ne motor ehliyetim ne de bir motorum var.Fakat ilk iş olarak bi kursa gidip ehliyet almayı düşünüyorum öncelikli olarak.Çünki daha önce bisiklet haricinde hiç 2 tekerlekli bi araç sürmedim.

Motorsiklet seçmekten tutunda gidebileceğim ya da tavsiye edebileceğiniz kursalara kadar her türlü yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Cevaplarınızı bekliyorum,kendinize iyi bakın...

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Öncelikle bir sürücü kursuna yazılıp A2 ehliyetinizi alın.Ehliyet snavları için gün yaklaştığında
Motosiklet kıyafetlerinizi;

Motosiklet Montu.Tercihen 4 Mevsim giyebileceğiniz CE, EC,ECE, E standartlarına haiz sırt omuz ve dirsek korumaları olan

Motosiklet Pantolonu Tercihen 4 Mevsim giyebileceğiniz CE, EC,ECE, E standartlarına haiz Kalça ve diz korumları olan

Motosiklet Çizmesi Tercihen 4 Mevsim giyebileceğiniz CE, EC,ECE, E standartlarına haiz Çizme (Bot değil ÇİZME)

Motosiklet eldiveni
Yazlık ve kışlık ayrı ayrı giyebileceğiniz CE, EC,ECE, E standartlarıns haiz Kevlar korumaları olan Eldiven.Parmakları kapalı olandan.Kısa parmaklı yada parmakları olmayan eldivenleri sizi korumaz sadece show amaçlı kullanılan eldivenlerdir.Yazın güneşin altında amele yanığı olur parmaklarınız :D

Ve son olarak ehliyetinizi aldığınızda ;
Ya burdan http://tr.ommriders.com/t/10/

Yada buradan http://www.lamatech.com/
"Güvenli sürüş teknikleri" eğitimleri alın trafiğe öyle çıkın

Sürücü kursları bir ticarethanedir ve size Motosiklet sürüş bilgisi ve dersi vermezler veremezler.Veririz diyenler de sizi boş alanda kukalar arasında döndürürler.Adları kurstur ama sürücü kursu değildir adları kurstur sadece.

Motosiklet kullanmak AKILLI İNSAN işdir.
Lütfen aklınızı kullanın.

Bol şans

Yukarı