Merhaba herkese

Kayıt
23 Aralık 2012
Mesajlar
55
Beğeniler
19
#1
Arkadaşlar selam, uzun zamandır bu mesajı yazmak istiyordum ama kısmet bugüneymiş :)

30 yaşındayım ve Sakarya'da yaşıyorum, yaklaşık 2-3 senedir içimde büyümekte olan motosiklet sevdasını nihayetlendirmeye karar verdim. Rüyalarımda Hayabusa görmekten bıktım, zaten ancak rüyamda görürüm bir de enduro seven insanım rüyamda hayabusanın ne işi var anlamış değilim :) Haziranda ehliyetimi alacağım, o zamana kadar da güvenli sürüş eğitimlerimi almayı ve kask, mont, çizme, eldiven vb. güvenlik ekipmanlarını alarak onları da hazır etmeyi düşünüyorum. Böylece ehliyetimi emniyetten alır almaz motor bayisine gidebileceğim :)

Alacağım motosiklet ya CBF150 ya da YBR125 olacak, Honda güvenli sürüş eğitimlerinde yeterince Honda sevgisi aşılarlarsa alırım CBF'yi aksi takdirde YBR125 alırım :)

İnşallah 13 Nisan'da Honda güvenli sürüş 1 eğitimine katılacağım bugün parasını gönderdim ancak herhangi bir geri dönüş yapmadılar, çok soğukkanlı biri olmama rağmen motosiklet konusunda çocuk gibi heyecanlıyım, sabahtan beri maillerimi kontrol ediyorum cevap gelmiş mi diye. İnşallah motorumu aldıktan sonra da kapalı alanlarda olmayan, trafiğe açık yollarda verilen eğitimlere katılmak istiyorum.

Bir de sorum olacaktı, Honda güvenli sürüş okulunun telefonunu biliyor musunuz? Web sitelerinde aradım ama bulamadım, yarın eğitim ücretini ödemem için son gündü yoksa hakkım yanacak, banka havalem ellerine ulaştı mı öğrenmek istiyorum.
 

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ocak 2013
Mesajlar
763
Beğeniler
379
Yer
istanbul/beşiktaş
#3
aramıza hoşgeldiniz.. başlangıç olarak iyi motorlara yönelmişsiniz diğerleri gibi 600 rr felan demiyorsunuz :) gerçi bi ara hayabusa geçince cümlelerde korktum senin adına :) bankayı dert etmene gerek yok sonuç olarak elinde makbuz var.. üstünde de tarih var bi sıkıntı olmaz ...
iyi eğitimler ...kazasız sürüşler dilerim...
 
Kayıt
23 Aralık 2012
Mesajlar
55
Beğeniler
19
#4
Erhan bey hayabusa rüyamdaydı ama dediğim gibi zaten enduro seven biriyim, yeterli tecrübeye sahip olunca enduroya yöneleceğim ama rüyamda hayabusanın ne işi var ben de anlamadım :)
 

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Aralık 2011
Mesajlar
1.070
Beğeniler
519
Yer
İSTANBUL
#5
Öncelikle hoşgeldin diyelim,
Motor tercihin konusunda seninlr hemfikirim :harika: Hondanın GS1 e bende katıldım aynı düşünceler bende de uçuşuyordu bende (212) 234 66 32 bu numaradan iletişime geçtim ve bana başka bir numara verdiler ama inan numarayı hatırlamıyorum bir ara eminim yardımcı olacaklardır.Ben eğitime gittiğimde fotoğraf makinasını yanımda götürdüm ama inan heyecandan çekmek aklıma bile gelmedi 2 gün boyunca yanımda taşıdım boşu boşuna :D
Şimdiden iyi forumlar ve paylaşımlar dilerim.
 

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Aralık 2011
Mesajlar
1.070
Beğeniler
519
Yer
İSTANBUL
#9
Erhancım ben 320 TL ye gittim ama sonradan 350 oldu ve şimdi ne kadar bilmiyorum tahminimce 400 olsa gerek fuardan sanki öyle hatırlıyorum.
 

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Aralık 2011
Mesajlar
1.070
Beğeniler
519
Yer
İSTANBUL
#11
İlk defa katılacaksan ki öyle Güvenli sürüş1 Eğitimine katılıyorsungenel olarak;
Motosiklete binmeden önce yapılacak kontroller,Motosiklet nasıl taşınır,düşülecek ise en nasıl düşülür ve düşen motosiklet nasıl ve hangi yöntem ile kaldırılır bunun teknikleri öğretiliyor.Kullanmaya başlayıncada basit kukaların etrafında dönüş nasıl yapılır nasıl oturulur nasıl binilir frenleme hangi durumlarda nasıl yapılır,yokuşlarda nasıl kalkılır gibi Temel motosikleti ilk defa kullanacakmış gibi herşey en baştan gösteriyorlar.Sana biraz sıkıcı olur gibime geliyor GS1 ama ondan sonrakileri daha zormuş.Eğitim 2 gün sürüyor, sabah 09:00 gibi başlıyor akşam 17-18 gibi bitiyor ve GS1 de kullanılan motorlar en kral motor yani CBF150 oluyor :D
 

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ocak 2013
Mesajlar
763
Beğeniler
379
Yer
istanbul/beşiktaş
#12
iyide abi bunları bana neden yaptırıcaklar ki :) ben bunları zaten biliyorum bana ders verir gibi : araçları izlerken tekerlerini hizalayın ortadan gitmeyin vs. vs. şimdi hepsini yazmak uzun sürer :) ben direk 2. den başlım olursa ama tabii 2. eğitimde böyle yeni başlayanlar için gibiyse yine gitmem ....
 

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
9.464
Beğeniler
9.023
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
#16
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,


1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.
 
Yukarı