Merhabalar Istanbulllllll :))

Merhaba arkadaslar. Foruma yeni uye oldum. Cok iyi bilgiler var bilinclenmek icin. sirayla bakiyorum konulara.

benim b ehliyetim var ama ben A2 alip bi tane su yaris motoru gibi motorlardan almak istiyorum :))

biliyom emeklemeden yurulmez felan diyeceksiniz :D

bende kisin bi surucu kursuna gitmeyi. sonrada sitede yazan bir surus hocasi var ona gidip kendimi hazir hale getirip baharda da seviyeme gore artik honda cbr 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha Yzf 125R gibi bi model alip takilayim diyorum.

motor deneyimim yok ama iyi bisiklet surerdim :))

yasim 23 boy 175 kilo 85 bu arada

Yer
KONYA
Hoşgeldiniz motosiklet deneyiminiz yok ise scooter ile başlayıp yavas yavas vitesli kullanmanızı tavsiye ederim sonrada yavas yavas 125 cc 250 cc kullanarak zaten kendıızı geliştirisiniz

bu yazdigim motorlardan olsa?? yaa scooter motorsiklet gibi gelmiyor bana! bu motoru zevk icin surcem sonucta. ee zevk almadigim birsey icinde ugrasmam yani. scooterda ayaklari one koyuluyor cok degisik geliyor bana :D soyle ata biner gibi bacaklari acip bincek bi motor lazim bana :D

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Vitesli bir motosiklet ile başlamanızda yarar var. 125 CC olan herhangi bir vitesli motosiklet başlangıç için idealdir. Önemli olan motosiklet sürmenin bilincine vararak eğitim ve koruma ekipmanlarınızı tamamlayarak başlamaktır.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Merhaba arkadaslar. Foruma yeni uye oldum. Cok iyi bilgiler var bilinclenmek icin. sirayla bakiyorum konulara.

benim b ehliyetim var ama ben A2 alip bi tane su yaris motoru gibi motorlardan almak istiyorum :))

biliyom emeklemeden yurulmez felan diyeceksiniz :D

bende kisin bi surucu kursuna gitmeyi. sonrada sitede yazan bir surus hocasi var ona gidip kendimi hazir hale getirip baharda da seviyeme gore artik honda cbr 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha Yzf 125R gibi bi model alip takilayim diyorum.

motor deneyimim yok ama iyi bisiklet surerdim :))

yasim 23 boy 175 kilo 85 bu arada
Bisiklet sürmek ile motosiklet sürmek aynı şey değildir.
Bisiklet ile max 90 km rampa aşağı yaparsınız ama motosiklet ile düzde rampa yukarı heryerde bilinçsiz tecrübesizce sürersen 180 de yaparsın 350 de.Ama nasıl durusun onu bilmem.
Motosiklette aslolan düzde gitmek değil giderken Güvenle durabilmektir.
Lütfen eğitim alın Maymun sürüşü yapmayın.

honda cbr 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha Yzf 125R
bunlarin gucleri ayni sanirsam? farklari ne olabilir?

fiyat perfonmans felan?

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Motor hacminden de belli olacağı gibi 125 liklerle 250 liğin gücü ayni değildir..
250 lik sana bir beden büyük gelir..Kendini tehlikeye atma emekliyerek yürümeye çalış..

Ziya Çerezci

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
honda cbr 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha Yzf 125R
bunlarin gucleri ayni sanirsam? farklari ne olabilir?

fiyat perfonmans felan?
Öncelikle hoşgeldiniz. Başlangıç olarak 125 cc ile başlamanız en uygunu olur.Dediğiniz modeller arasındaki güç,görünüm ve fiyat farkı vardır ninja 250 başlangıç için fazla bence yzf125 uygun ama fiyatı çok gereksiz pahalı 125 ccye o parayı vermem ben şahsen en uygun bu modeller arasında en uygunu cbr125 olur ama ben görünüme değil konfora önem veiririm diyorsanız Cbf150 yada Ybr125 tavsiye ederim bu ikisi arasından da alcak olsam Cbf150 alırdım Ybrye göre daha rahat gelmişti bana iki motoruda çok az kullandım ama ikiside şehir içi çok rahat ve en uygun motorlar bence ama illada race tipi olsun diyorsan Cbr125 başkasını düşünme :)

birde seyi merak ediyorum.

yamaha suzuki honda kawasaki aklima geliyor boyle yaris motorlari felan deyince! hangisi en iyisi bunlardan??

A.HAMDİ

Organizatör
Yer
ALANYA-ANKARA
ıyı forumlar,,,
yazılanları dikkatle okursanız ıyısını sızde bulursunuz,,
ayrıca yarış motorları sadece pistlerde kullanılır,,
bilginize......

hoşgeldin arkadaşım umarım aradığın bilgileri bulursun forumda.
125 cc bir motorla başlaman oldukça yerinde bir seçim olacaktır ninja yı şimdilik düşünme bile cbr 125 gayet uygun.

ever honda cbr 125 uygun gibi

Yamaha Yzf 125R

daha hos duruyo gibi :)) lakin fiyata bakarsak arada epey fark var.

ee herkeste belli bir sure sonra acemiligi atinca cc buyultuyo gordugum kadariyla. o yuzden cok para harcamaya gerek yok gibi...

Yer
fatih/istanbul
Öncelikle M.F. ailesine hoşgeldiniz keyifli forumlar.
Tabiki bu konu hakkında herkezin yorumlarını dikkate almanı tavsiye edrim sonuç itibariyle sana bu yorumları yapan insanlar motorsiklette en az bileni bile sana bunun eğitimini verecek kadar tecrübe kazanmış insanlar bu sebepten bende genel görüşe katılıyorum daha sakin agresif olmayan bir motorsikletle başlaman hem senin için hem tüm trafikteki insanlar için fazla tehlike içermez :)
Zaten yeni başlayacaksın ve vitesli motorsikletleri öğrendikten sonra tarzını kendin bulursun zaten ama dediğim gibi bu seviyede bence racing'lere gönül kaptırma hedef olarak seç ama yolun uzun bence.

Yukarı