MF olarak Kadınlara şiddeti kınıyoruz.

Turgay

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
1.499
Beğeniler
843
Yer
İstanbul
#1
Bu fotoğraflara iyi bakın!
Bazı eyaletlerinde şeriat kurallarının hakim olduğu ve cehaletin kol gezdiği Pakistan da kadın olmak çok zor. Erkeklerin söz dinlemeyen kadınlara uyguladıkları şiddet yöntemleri arasında yüze kezzap atmak en yaygın olanı. Aşağıda fotoğrafları görülen kadınlar sadece kadın oldukları ve seslerini yükselttikleri için yobaz, cahil erkekler tarafından bu hale getirildi. (milliyetin haberinden alıntıdır.)

Motosiklet Forum olarak, bu tür cahillikleri ve yobazlıkları lanetle kınıyoruz. :mad:

Fotoğraflar: Associated Press

http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2008/08/22/fft20_mf91938.Jpeg
 

SERVET

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Mayıs 2008
Mesajlar
1.786
Beğeniler
604
Yer
İstanbul
#3
tamamen cehalet bu arkadaslar serıatla dınle bır ılgısı yok hıc bır dınde kadına bu denlı sıddet yoktur ALLAH bunu yapanları kahretsın bu kadınlardan beter etsın surum surum surundursun baska bır sey demıyorum
 

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Ocak 2008
Mesajlar
1.380
Beğeniler
727
Yer
Bakırköy, İstanbul
#6
şeriat kavramını iyi okuyup öğrenin arkadaşlar.ondan sonra şariat kelimesini bu tür olaylarla anmayın ki bilmeyen insanlar yanlış yönlendirilmesin.sadece bir öneri bu tür oyunlar oynayan insanların oyuncağı olmayın.anlayan anlamıştır heralde ne demek istediğimi...!
 

Turgay

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
1.499
Beğeniler
843
Yer
İstanbul
#7
şeriat kavramını iyi okuyup öğrenin arkadaşlar.ondan sonra şariat kelimesini bu tür olaylarla anmayın ki bilmeyen insanlar yanlış yönlendirilmesin.sadece bir öneri bu tür oyunlar oynayan insanların oyuncağı olmayın.anlayan anlamıştır heralde ne demek istediğimi...!
Şeriat Nedir (alnıtı: /www.bildirgec.org/yazi/seriat-nedir) : İnsan bir düşünceyi kabul ederken veya reddederken anlamını bilmeli. Güzelim ülkemin güzel insanları hep bu kelimeyi konuşur ve ne konuştuklarını ne anladıklarını bilmezler maksat konuşmak veya onu kötülemek, ki bence yapılmaya çalışılan en gerçekçi şey onu kötüleyip başkalarının gözünde antipati yaratmak, uzaklaştırmaya çalışmaktır.
şemsettin sami efendinin dilimizin en esaslı lugatı olarak bilinen "kamus" adlı eserinde;şeriat "evamir ve navahi-yi ilahiyye ve ayet ve hadis ve icma-i ümmet esasları üzerine müesses kanun-u ilahi" diye tarif edilir. burada iki unsur dikkat çekiyor. biri şeriatın "ilahi emirler ve yasaklar oluşu" diğeri bu ilahi kanunların "ayet, hadis ve icma" denilen temellerin üzerine kurulu olduğudur.
-----------------------------------------------------------------------------------

Bu kadınlara yapılanların şeriatle değil, cahillik ve yobazlıkla ilgisi var. Elbetteki İslam Dini bunu kabul etmez, edemez. Haber metni milliyetin haberinden eksiksiz alıntıdır.
 
Kayıt
5 Haziran 2008
Mesajlar
219
Beğeniler
168
Yer
istanbul/bahçelievler
#8
bu tür olaylar insanlık dışı kendini bilmeyen veya kendini insandan sayan bir varlık.kadının sesini kaldıramayanların üst seviyede görmek istemeyen kişilerin insanlık dışı görüntüleri.bunları yapan ,kadınları bu hale getiren insanların yatacak yeri yok ne bu dünyada ,ne öteki dünyada.HERKES ETTİKLERİNİ ÇEKER.ETME KULUMA ZULÜM SANA DA BİR GÜN GELİR KULUM.
 

THE-SWAMP

Kıdemli Üye
Kayıt
31 Temmuz 2008
Mesajlar
144
Beğeniler
191
#11
kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmicen diye bişi duymuştum ozamanlar inanmıyordum ve hala inanmıyorum insanlık dışı hareketlere hayır.


İslamda kadın ile ilgili temel ilkeler

- Kadın insan olma açısından erkek gibidir : Daha önce, diğer toplumlarda “Kadın insanmıdır, değilmidir?” tartışması yapılmaktaydı. Kimisi akıllı hayvan, kimisi yarım kalmış bir erkektir diyordu. İslam’ın kadınlar hakkında getirdiği temel islahatlardan biri budur. Cenab-ı Hak buyuruyor . “Ey insanlar sizi tek bir nefisten yaratan Rabbinizden korkun”(Nisa süresi 24) Allah resülü buyuruyor : “Muhakkak kadınlar erkeklerin bir parçasından başka bir şey değildir”
- Daha önceki din adamlarının kadına yapıştırdıkları lanetlik durum bertaraf edildi.
- Kadın dindar olmaya, iman ve ibadete ehliyetlidir : Eğer iman edip ibadet yaparsa cennete girer. Küfredip isyan ederse cezalandırılır. Bu konuda erkekten hiçbir eksik yönü yoktur. Cenab-ı Hak buyuruyor : “Erkek ve kadından kimi inanmış olarak bir iyilik yaparsa onu hoş bir hayatla yaşatırız. Ahirette ise onların ücretini yaptıklarının en güzeliyle veririz.” (Nahl Suresi 97) “Rableri onlara karşılık verdi : Ben sizden erkek kadın, hiçbir çalışanın işini zayi etmiyeceğim. Hep birbirinizdensiniz.” (Al-, İmran Suresi 195) Bu temel esas Kur’an-ı Kerimin birçok ayetinde vurgulanmıştır. “Müslüman erkekler ve müslüman kadınlar, mümin erkekler ve mümin kadınlar, itaata devam eden erkekler ve itaate devam eden kadınlar, doğru erkekler ve doğru kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar. Allah’a gönülden saygılı erkeler ve saygılı kadınlar, sadaka veren erkekler ve sadaka veren kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve ırzlarını koruyan kadınlar, Allah’ı çok zikreden erkekler ve zikreden kadınlar, işte bunlar için bağış ve büyük bir mükafat hazırlanmıştır.” (Ahzab Suresi 35)
- İslam, kadına miras hakkı tanımıştır : Küçük olsun, büyük olsun, evli olsun bekar olsun, isterse annesinin karnında bir kız çocuğu olsun, ona her durumdamiras hakkı vermiştir.
- İslam eşler arasında hakları tanzim etmiştir : Kadına da erkeğin hakları gibi haklar tayin etmiştir. Cenabı Hak Buyuruyor:
“Erkeklerin kadınlar üzerinde bulunan hakları gibi kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır. Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları bir derece daha fazladır.” (Bakara Suresi 228)
- İslam Boşanma Meselesini düzene Koydu : Erkeğin bunu oyuncak haline getirmesi ve bu konuda diktaya başvurması engellenmiş oldu. Boşanmaya bir sınır koydu bu sınır talaktır. Önceden araplarda bunun sınırı yoktu. İslam talakın meydana gelmesi için belli bir zaman tayin etmiştir. Boşanmanın tesiri için bşr iddet müddeti vardır. Bu zaman kadın ve erkek için yeniden düşünüp taşınma imkanı sağlar.
- İslam evlenilecek kadınların sayısına sınır koydu : Bu sınırı dört kadınla belirledi. İslam’dan önce araplarda ve çok evliliği kabul eden milletlerde daha önce, herhangi bir sınır yoktu.
- İslam kadında bulunduğu söylenen uğursuzluğu nehyetti : İslam öncesi arapların ve diğer milletlerin kadında bulunduğuna inandıkları uğursuzluk telakkilerini kökünden kazıdı. Cenab-ı Hak buyuruyor : “Onlardan birine kız müjdelendiği zaman içi öfkeyle dolarak yüzü kapkara kesilir, kendisine verilen müjdenin kötülüğünden dolayı milletinden gizlenirdi. Onu utana utana tutsun mu, yoksa toprağa mı gömsün! Ne kötü hükmediyorlar.”(Ahzab Suresi 58-59)
- İslam Kız Çocukların Katlini Yasakladı : İslam’dan önce diğerv toplumlarda kız, ya diri diri toprağa gömülüyor veya putların önüne bırakılıyor, ölünceye kadar orada kalıyor yahut da herhangi bir dilek için kurban ediliyordu. Kızının ileride birinin karısı olmasından kendince ar duyan, bunun için de kızını diri diri gömen babaya Kur’an sert bir biçimde tenkit eder: “Kız çocuğun hangi suçtan ötürü öldürüldüğü kendisine sorulduğu zaman” (Tekvir suresi 8-9) “Beyinsizlikleri yüzünden, körü körüne çocuklarını öldürenler ve Allah’ın kendilerine verdiği nimetler, Allah’a iftira ederek haram sayanlar mahvolmuşlardır; onlar sapıtmışlardır, zaten doğru yolda da değillerdi.” (Enam Suresi 140)
- İslam, kadın erkek arasında yargı eşitliği getirdi : İslam hukuku ister bir erkek, ister bir kadın katil olsun, öldürene ölüm cezası verir. Hz.Ömer zamanında bir kadını erkeler birlikte öldürmüşlerdi. Katil erkeklerin öldürülmeleri için Hz.Ömer emir verdi ve hepsi öldürüldü. İslam zina için, erkekle kadına aynı cezayı getirdi. Kadına karşı işlenen suçlar, ister şahsına, ister malına, ister şerefine karşı olsun erkeğe karşı işlenelerle aynı seviyeye getirildi. Htta bazı konularda kadın hakkına daha çok önem verilmiştir. “Bir erkek iffetli bir kadına zina isnad eder de, sonra dört şahid getiremeyenlere seksen değnek vurun, ebeddiyen onların şahitliğini kabul etmeyin.”(Nur Suresi 4)
- İslam kadına mülkiyet hakkı verdi: İslam, kadına mülkiyet hakkı, aynı zamanda sorumluluk vermiştir. Avrupa 1882′de çıkarılan bir kanunla ancak evli kadınlara mülk edinme hakkı tanıdı. Kur’an bu husuta şu hükmü koyar: “Erkeklere kazandıklarından bir pay, kadınlara da kazandıklarından bir pay vardır.”(Nisa Suresi 32)
- İslam, kadınında eğitimine önem verdi :İslam, kadını cehaletten kurtarmış ve onun durumunu yükseltip şerefli kılmıştır. İslam tarihinde bunun örnekleri çoktur. Eğitilmiş müslüman kadınlar eğitim ve öğretime büyük yardım yapmışlardır.
 
Yukarı