michelin motorsiklet lastikleri

Turgay

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
1.499
Beğeniler
843
Yaş
35
Yer
İstanbul
#2
Arkadaşım Tuba'nın CBF 150'sinde kullanıyoruz. Yol tutuşu harika, gerçekten mükemmel bir lastik michelin. ;)
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yaş
34
Yer
Ankara
#3
Hocam sizden bir pirelli almıştım 130 luk.... pirelliden memnunum açıkçası ancak tabi michelin in kalitesi tartışılmaz ancak bozuk yollarda pek randımanlı değil onuda kabul etmek lazım..
 

o.somuncu

Organizatör
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
1.258
Beğeniler
850
Yaş
68
Yer
Dikili - İZMİR
#4
Fiyatlarına baktım bana çok pahalı geldi..Belki motor lastiği çoktandır almadığımdandır!...
 

polat

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
367
Beğeniler
473
Yer
Yalova
#6
Pilot power 2 ct aldık 190/55/17 bir adet istanbul şubesinden dedimki allah kahretsin bune böyle nasıl bir lastik bu....
Sonra iki takım ikide arka aldık bir sezonda 6 lastik gitti 2 motosiklet için
10 üzerinden 10 ıslakda ayrı tutuyor
kuruda ayrı virajı zaten harika ayrıca ilk kalkış soğuk felan dinlemiyor hemen tekere geliyor makina
tekerde bir başka harika Racıng ciler haberiniz olsun
 
Kayıt
1 Ekim 2008
Mesajlar
14
Beğeniler
10
Yer
izmir
#8
@o.somuncu

belliki uzun zamandır lastik almamışsın ama çakma çin malları hariç emsallerinden ucuz oldugunu iddia ediyorum kalitesi adı üstünde michelin:) kazasız sürüşler
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yaş
34
Yer
Ankara
#9
Arkadaşlar michelin in bazı özellikleri vardır. bunlarıda yazmak lazım diye düşündüm yorumları okuyunca.

Arkadaşlar michelin in lastilerini yarış arabasından şehirlerarası yolcu otobüsüne kadar bir çok araçta kullandım. kendi görüşümce genel özelliklerini yazıyım isterseniz.

Michelin in özellikle pilot ve energy serisi lastikleri yumuşak hamurlu lastiklerdir. Hatta bunun en güzel kanıtı bir pirellinin otomobil lastiğine 32 psi hava bastığınızda lastik odun gibi dikilirken michelin lastikleri ise yanakların daha esnek olmasından dolayı aynı hava basıncında inikmiş gibi durur. Şimdi bu hamurunun yumuşak olmasının avantajı nedir?

İlk olarak yoldan kaynaklanan titreşimleri diğer lastiklere göre daha fazla absorve eder ve titreşim azalır. yola daha rahat oturduğundan lastikten kaynaklanan sesleri azaltır. virajlarda lastik yüzeyinin daha dengeli olarak yola basmasını sağlar ve virajlarda yol tutuşunu artırır. Acil bir durumda frenleme mesafesini kısaltır.

Michelin in genel özelliği budur. eğer kuru asfalt ve düzgün zeminde kullanıyorsanız vasıtanızı otoban gibi çok kullanışlı bir lastiktir. Eksilerine gelirsek;

- Hamuru yumuşak olduğundan örneğin bir pirelliye göre daha çabuk aşınır.
-Bozuk yollarda hızlı seyir etme durumunda yanaklarda balon denilen durum meydana daha çabuk gelir. çok ani frenlemelerde kızaklama durumlarında lastiğin bir yüzeyi eğer araçta abs yoksa çabuk silinir ve yolda giderken ses hatta titreşim yapmaya başlar..

Bunlar çoğu lastik için böyledir. bu sebeple lastik seçiminde tek marka takıntısı yerine amacınıza uygun lastik seçimi önemlidir. Örneğin ben otomobilimde michelin kullanırken motoruma pirelli aldım. Çünkü dağda bayırda gezmeyi seviyorum ve michelin beni kaldıramaz. ancak sırf asfalt kullanımı yapacak bir arkadaş içinde michelin in üstünlüğü tabiki tartışılmaz..
 

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Ocak 2008
Mesajlar
2.946
Beğeniler
1.297
Yaş
47
Yer
İstanbul
#10
ben buz motordan 1 ay önce aprilia caponorduma michelin anykee serisini aldım %70 asfalt,%30 toprak özelliği olan güzel bir seri çok memnunum ve çok rahat tutuşunda ve seyrinde keyif ve güven veriyor :)
 

o.somuncu

Organizatör
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
1.258
Beğeniler
850
Yaş
68
Yer
Dikili - İZMİR
#11
Arkadaşlar benim motorum eski bir model..Lastik ebatları Michellin listesinde göremedim..Ön:3.25/19 Arka 3.75/18 bu ebatlara hangi ölçüler uyar?..Necdet Bey açıklarsa ve MF üyelerine de bir iskontosu olursa :)lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum..(Turing motorlar için)
 
Yukarı Alt