Mıknatıslı Depo Üstü Çanta

Haluk

Kıdemli Üye
Arkadaşlar bu konuda malumatı olan varmı acaba? Çok hoş bir depo üstü çanta gördüm, 40 küsür litre kapasitesi var. Beni tek tasalandıran bu çantaların sadece mıknatıs aracılığıyla benzin deposunun üstünde tutunması. Kullanan motorcular görüyorum ara sıra ama mesela rüzgârlı havada ve yüksek süratlerde bu mıknatısların tutma gücü ne kadardır bilen varmı acaba? Deponun altından kemer geçirip bağlama imkanı yok sonuçta. Şimdi tabi "üreten bunu hesaba katarak yapmıştır" diyen çıkacaktır ama acemi adam sormadan edemiyor işte. Örnek olarak bir resim ekliyorum. Aranızda hiç kullanan varmı?

24img24/1109/tankbagjo3

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Arkadasim,göründügü kadar güzel olup,ayni zamandada cok pratik.
Cikarip takma problemi hic yok.
Ben yillardir Hayabusanin depo üzerinde kullaniyorum.
Hic sorun yasamadim.Bir sirtcantasindan daha pratik,uzun yolda gögsünü yaslaya biliyorsun,gercektende bayagi bir esya aliyor......ve cok kullanisli.:D:D:D:D

Öner hocama katılıyorum gerçekten pratik ve kullanışlı.Aşırı süratlerde bile gram oynama yok.Hem Ara sıra yastık görevi de görüyor:D

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
ben sırt çantası kullanıyorum depoya yatma gereksini duyduğumuz zaman zorluk yaşatır gibi geldi bana.

bende almayı düşünüyorum depo üstü çantadan.sırt çantası taktığımız zaman belli bir zaman sonra omuzlarda ağrı hissi yapıyor (uzun yolda)

SERVET

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
valla arkadaslar benım kendı tasarımım bır mıknatıslı cantam var onu arada bır kullanıyorum hıc bır sey olmuyor kaldıkı orjınalına olsun

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
HalukS demiş ki:
Burada bi forumdan ikinci el alıyorum. Yanına bide ikili semer çanta veriyor, 75 liraya kapatıyorum. Yukarıda resimde gördüğün 40 litrelik ve yenisi 80 Pound (200 Yeni Lira). Memlekette bu kadar fiyatlı olmaması lazım.
Kardesim bune yav cok pahali..
Daha ucuza olmali ya iyice bir arastirin diycem.
Arkadaslar bunlarin daha uygun fiyata olanlarida vardir muhakkak.

Okay Okyay

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben bu çantaları çok uzun zamandır kullanıyorum acayip rahat ve kullanışlı bu çanta olmadan önce telefon cüzdan sigara vs bir sürü şeyi ceplere tıkıştırıp gidiyorduk ama bu çantayı aldım alalı hiçbir yayıntı kalmadı.
Süratle ilgili bilgi aktarmak isterim Magnetleri güçlü olanları tercih etmenizde fayda olacak
Benim kullanıdığım çanta 310 -320 gördü yerinden oynamadı bilginize.
Şiddetle tavsiye ediyorum.
Yanlız bu resimdeki çantalar abartı büyük daha kibarları var bilginize.

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Abicim güle güle kullan.Daha önce belirttiğim 80 Paund luk takım bumu ?Arkadaki çantalar dahil mi yani 80 paund 'da ? :)

Haluk

Kıdemli Üye
Sağol Ömer, 80 Paund sadece depodaki sarı çanta. Arkadaki çanta da 50 falan. Ben hepsini beraber SV650 kullanıcılarının kurduğu bir forum forums.sv650.org/ aracılığyla 30'a aldım (2. el).

Sarının mıknatısları çok güçlü, kemerini kullanmaya gerek kalmıyor. Bence hiç kaba değiller. Bilakis çok kullanışlı. Bugün küçük bir arabanın bagajına sığacak eşyayı sığdırıp 60 km yol yaptım, gayet rahat geçti.

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Haluk demiş ki:
Sağol Ömer, 80 Paund sadece depodaki sarı çanta. Arkadaki çanta da 50 falan. Ben hepsini beraber SV650 kullanıcılarının kurduğu bir forum forums.sv650.org/ aracılığyla 30'a aldım (2. el).

Sarının mıknatısları çok güçlü, kemerini kullanmaya gerek kalmıyor. Bence hiç kaba değiller. Bilakis çok kullanışlı. Bugün küçük bir arabanın bagajına sığacak eşyayı sığdırıp 60 km yol yaptım, gayet rahat geçti.
Ok abicim tekrar hayırlı olsun.Güle güle kullan. :) Ben sadece fiyatlarını merak etmiştim. Ayrıca sen beğendikden sonra gerisi yalan. :) Dünya turu atacakmış gibi duruyor alet :) Görüşrüz abicim hayırlı geceler...

Yukarı Alt