Minibüs, kamyon ve otobüs gördün mü kaç..

Kayıt
9 Ekim 2007
Mesajlar
27
Beğeniler
34
Yaş
31
Yer
İstanbul
#1
Geçen gün pendik - kadıköy hattında motorumla gidiyorum. kasktan saçlar uçuşuyor.. minibüsün biri beni sıkıştırmaya başladı, ama epey sıkıştırıyor. sağa geçiyorum, sola geçiyorum adam sıkıştırmıyor, üstüme çıkıyor resmen. yol boş olduğu için bi sağ bi sol köşe kapmaca oynuyoruz mübarek. baktım olacak gibi deği, kaza olacak kenara çekip bekledim biraz adamın gitmesini. adam gitmiyor da bekliyor beni. ben sokağa girip kurtuldum. bir kere de bir taksi şoförü korumuştu beni.
geçen gün de bir kamyon şöförü motor kullanan bir başka arkadaşı otobanda sıkıştırmaya başlamış, bir kaç duyarlı şoför de kamyonu sıkıştırıp meslektaşını uyarmışlar bizimki de durmuş tabi abi ne yapıyorsun sen diye adam ne olacak ya öyle havalı havalı gidiyor bir uyarayım dedim diye sırıtarak cevap vermiş.
o gün bu gündür minibüs yolu kullanmam, zorunda kaldığım zamanlarda da minibüs gördüm mü kenara çekerim.
belirli bir zümreye ithafen yazılmamıştır bu yazı. sadece yapanlar var. henüz motosiklete alışmamış bazı insanlar var hele ki kullanıcı bayan olunca epey zorluyorlar sizi.
dikkat edin lütfen. :)
 

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Şubat 2008
Mesajlar
393
Beğeniler
263
Yaş
42
Yer
İstanbul
#2
Ben beni sıkıstıranın ustune dogru suruyorum. ıyıce kızıstırıyorum, ısıklar da yada trafikte duruncada aracın yanına gidiyorum sahsa bagırıp cagırıyor, toplum icinde rencide ediyorum.
Fransada zannediyorum, motosikletliler tarafından yapılan bir uygulama varmıs, kendilerini sıkıstıran aracların kaportalarına vurup kacıyolarmıs. belki bu da bir yontem olabilir.
Ne demis atalarımız;
us ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
Atalarımın ruhları şad olsun.
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yaş
47
Yer
ankara
#3
abi naptın sen :eek: yangına körükle gitmek ne kadar çözüm bilemedim valla:confused:
mesela senden sonra sana kızıp ulan hırsım şundan aliim bari diyen bi kamyoncunun üstüme çıkmasını hiç istemem doğrusu
yada ulan bu motorcular çok oluyo artık diyip tüm 4 teker sürücülerinin motorculara karşı cephe almasını düşünemiyorum doğrusu!!
senin adınada endişelendim mesela bağırıp çağırdığın adam hötöt birisi olsa çekip kafana bişeyle vursa al başına belayı yada sen herife zarar versen
böyle zobalak bi adam ve durum için gereksiz canın yansa......

neyse tepkimizi göstermekte haklıyız ama elimizden geldiğince telkin ve karşımızdakine birşeyleri öğreterek bu tepkimizi gösterirsek daha verimli olacağı kanaatindeyim;)
@Fulu
 

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Şubat 2008
Mesajlar
393
Beğeniler
263
Yaş
42
Yer
İstanbul
#4
kardes, kafamda kask, sırtım da korumalı mont, dizimde dizlik, elimde eldiven var.
Herşeyi soyletme simdi burda bana.
:D:D:D:D:D:D:D
 
Kayıt
14 Eylül 2007
Mesajlar
17
Beğeniler
19
Yaş
42
#6
@Fulu

Forum polisi olarak oysaki sizin daha örnek bir tavır ve davranış içerisinde olmanız gerekirken yapılan açıklamalar büyük hata...
 

oğuz

Aktif Üye
Kayıt
16 Eylül 2007
Mesajlar
124
Beğeniler
89
Yaş
40
Yer
Kızıltoprak - Kadıköy
#7
Arkadaşlar bence bu olay insanların kullandığı kamyon, minibüs, taksi gibi araçlardan değil tamamen insan olup olmamakla ilintili bişey. 180 km süratle araçlar arasında makas yapan bir motor sürücüsüyle, bir motoru sıkıştıran kamyoncu arasında bi fark yoktur. Bu tür insanlar herzaman karşımıza çıkabilir.
Örneğin geçen yaz benim başıma geldi, Bisiklet kullanırken bir aracın benim üstüme direksiyonu kırması sonucu 50 km hızla kafa üstü yere çakıldım ve yolun ortasına sürüklendim.trafiğin yoğun ve hızlı olduğu bir bölge olamasına rağmen Allahtan arkadan herhangi bir araç gelmedi.
Sonuç olarak herzaman bizim iki kere dikkat etmemiz gerekiyor.
Çünkü İnsanlık öğretilmez...
 

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Şubat 2008
Mesajlar
393
Beğeniler
263
Yaş
42
Yer
İstanbul
#8
@g-f-u

Hayatta bir çok şeye tahammül edebilirim ama hakkımın gasp edilmesine, hayatıma kastedilmesine asla tahammül etmem.
Her kendini bilmeze eywallah diyeceksek işimiz var desene.
Bana çarpıp kaçan birini geçen sene ağustos ayında dava ettim. Sonuç mu, Takipsizlik kararı çıktı, ölüm, yaralanma gibi bir dueum olmadıgından kamu davası olarak gorulmuyormus.
 
Yukarı Alt