Mondial 250 MCT Nasıl bir motor

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Dostlarım, mondial 250 mct nasıl bir motor, şu sıralar çok kafamda. Tavsiyeleriniz neler, bir defa sürüp test ettim beni tatmin etti. Fakat bunu birde kullanıcılarından duymak gerek. Tavsiye ediyormusunuz.

Yer
tokat/niksarlıyım. sırasıyla istanbul bingöl deniz
Görüntü olarak on numara bence.Ne gibi sorunlar yaşanıyo fazla bilmiyorum ama sadece sürekli jant tellerini kırdığını biliyorum.

Gördün mü Mondiali uzak duracaksın.Hiç tavsiye etmem canım kardeşim.Jant telleri kırılmakla kalmıyor zırt pırt göbek patlatıyor.Eniştemin dükanının önünde bunlardan çok var.Tamir bekliyor.
Çıkardığı sorunlar:

-Egzoz borusu çatlamakta ve hatta soğuk günlerde motor kısmından ayrılmakta.
-Jant göbeği patlatır,teller kırılır.
-Bayağı bir yağ harcar.1000 de falan yağına bakacaksın(ciddiyim).

Bunlar dışında Çin mallarına görülen tipik sorunlar;

Avantajları;

-Choppere benziyor.

Sonuç:Eğer bunu alacak paran varsa kardeşim bence markalı başka bir şey al.CBF 150,YBR 125 gibi.
Diyeceksin bunla onların tarzı aynı mı diye?Haklısın ama dersen ki ben illa chopper istiyorum.Harley derim.Onun dışında uzak dur kardeşim.Bir CBF 150 sana bu kadar sorun yaşatmayacağından alacağın keyif kat be kat artar.

NOT:SAKIN BAYİLERİN-SERVİSLERİN GÜLERYÜZLÜĞÜNE VE GARANTİ SÖZÜNE ALDANMA.MALI SATTASIYA KADAR SONRA MOTOR O AN KOL ÇIKARSA GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA DERLER.(ENİŞTEMDEN BİLİYORUM) :):)

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Hakan abi tavsiyelerin için çok teşekür ederim, CBF 150, YBR 125 taş gibi motorlar sağlamlık süper. Ben çapır düşünmezdim hiç, taki test sürüş yapana kadar, açıkcası şuan hastasıyım, fakat para durumu da malum. Benimkisi biraz yasak aşk olayına giriyor :)

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/Bayrampaşa
Selamlar 250 mct hakkında bende birşeyler söylemek istiyorum görüntü olarak güzel görünsede sahip olduğun zaman servisten geri gelmiyorsun bende 150 zat vardı bir zamanlar devamlı görürdüm bunları serviste bence kaliteden şaşma satarken parada etmiyor....

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Hocam bu motorla şehir içi pek deneyimim olmadı ancak şehirdışı deneyimimi sorarsanız pek ideal bir motor değil.kırşehirden ankaraya üç kez durmak zorunda kaldım motoru şişiyor. mesela bir ybr ile hiç gaz kesmeden aynı yolu rahatlıkla alabildim ancak bu motorda pek randıman yok diyebilirim. bu sebeple tipine güzelliğine aldanmamanızda fayda var. bunun yerine ybr almanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

[Bende Mondial 250 mct Var Hiç Söylediğiniz gibi Bi dandik motor deil 4 senedir kullanıyom 1 kere bile servise gitmedi motor kazada yaptım motor yerde sürüklendi sadece sol ayna kırıldı o kadar çiziği bile çıkmadı ufak tefek sıkıntılar çıkardı tabi debraj teli koptu arka firen balatalar gitti bunun dışında ne yolda Kaldım Ne biyerde

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
mondial çok kötü bir motor değildir anıl bende 2006 agk var halen taş gibi sağlam :) ama arada kötü çıkanlarda olabiliyor,demek ki bizlere ıyı olanlar denk gelmiş :)

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
@Anıl ilgüz

forumumuza hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
forum kurallarımız gereği ilgili bölümde kendinizi tanıtan bir başlık açmanız gerekmektedir.

@Onur Filiz

................................................................................................

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Onur Filiz

@Anıl ilgüz

Sevgili polisim.
Haddim değil biliyorum ama demeden edemeyeceğim.Umarım beni mazur görürsün.Haddimi aştığımıda düşünüyorsan uzaklaştırabilirsiniz de.
Bu kardeş hanım abi kimse selamsız sabahsız dalmış konuya.Farkındamısınız.İlk mesaj tanışma yok selam yok.
Saygılarımla

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
@baris
pardon :( dikkat etmedim
@Şenol SEL

şenol abi msj adetine dikkat etmeden sazan gibi atladım kusura bakmayın..hem haddimi aşmak gibi kelimeler kullanma lütfen :( sen her zaman bizimlesin...hata benım dikkatsizce davranmam.tekrar özür dilerim

öncelikle herkeze merhaba bu foruma yeni üye oldum..izmirde yaşıyorum ve yeni almış oldugum bir 2009 250 mct m var.forum gercekten cok faydalı herkezin emeği için teşekürler

Yukarı Alt