mondial re 150 aldım

Yer
istanbul
merhaba arkadaşlar hayalimde hep touring tarzı bir motor vardı aprilia capanord veya varadero transalp tarzı bişey ama hem yaklaşık 15 yıldır hiç motor kullanmamış olmam hem şenol hocamın yıllar sonra büyük motor kullanmamam gerektigi konusundaki olumlu eleştirileri hemde bu sıralar ekonomik yönden pek rahat olamadıgımdan kendimle alakasız olan mondial re 150 aldım kısmetse cuma günü plaka işlemleri felan bitip teslim edicekler bu motor hakkında bilgisi olan veya kullanıpta bir sıkıntısı olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılarımla..

Yer
zong/ereğli
merhaba arkadaşlar hayalimde hep touring tarzı bir motor vardı aprilia capanord veya varadero transalp tarzı bişey ama hem yaklaşık 15 yıldır hiç motor kullanmamış olmam hem şenol hocamın yıllar sonra büyük motor kullanmamam gerektigi konusundaki olumlu eleştirileri hemde bu sıralar ekonomik yönden pek rahat olamadıgımdan kendimle alakasız olan mondial re 150 aldım kısmetse cuma günü plaka işlemleri felan bitip teslim edicekler bu motor hakkında bilgisi olan veya kullanıpta bir sıkıntısı olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılarımla..
güle güle kullan murat hayırlı olsun..

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
murat hayırlı olsun,güle güle kullan,fazla birbilgim yok bu motosikletle ama diyeceğim itinalı kullanıldıgında hangisi olursa olsun sorun az cıkarır,bakımlarına dikkat et, sanırım zevkle kullanırsın

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
hayırlı uğurlu olsun arkadaşım :) bende mondial kullanıcısıyım motorunla ilgili bir fikir yada tecrübe mevcut değildir :) ama ömer abi'ninde dediği gibi hor kullanmayıp bakımlarını zamanında yaptırdığında inana bana uzun süre seni üzmez..tabi sende motorunu üzme..yağmurlu havalarda dikkat orjınal lastıklerı KAYIYOR !!! :) tekraradan hayırlısı olsun..birlikte bir fotoğrafınızı beklıyoruz artık ;)

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Hayırlı uğurlu olsun Murat...Çin malları motorsiklet'ler ile ilgili yazılanları göz ardı etme derim...Birde bence alır almaz hemen lastiklerini iyi bir marka ile değiştir,çünki üstündeki lastikler lastik değil plastik ve ıslak yolda tutuşu sıfır...Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Lastikleri unitil veya duro ile değiştir.Bu markalar hesaplıdır ve yol tutuşları fena değildir.Ama biraz daha fedakarlık yapıp Dunlop takarsan işte ozaman çok isabetli olur.
Lastiklerden ekonomi yapayım dersen ALLAH korusun hastanede daha çok para harcayabilirsin.
Bazı uyanık satıcılar bizden daha iyi bilirler lastik alırken dikkatli ol.Lastiklerin imalat tarihlerine bak.Her satıcıya da inan ma.Biz deneyimlerimizi tecrübelerimiz hiç bir menfaat beklemeden fütursuzca veririz ama lastik satıcılarının çoğunluğu (hepsi değil) lastiği satmak için türlü madrabazlıklar yaparlar.Kanma onlara.

Neden böyle yazdım konusuna gelince.Yıl 2010 ve bugün bir arkadaşıma 99 model lastik itelemişler.Yuh yani.Taş gibi lastik deyip itelemişler garibana.Hakikatten taş gibi.Lastik asfalta tutunumor bile.Birde güvenli frenaj nasıl olur sen düşün.
Bu garibanda 3 kuruş tasarruf ettim derken az daha hastanede çok daha fazlasını verecekti.ALLAH'tan bana sorduda hatayı baştan önleyip lastikleri zorda olsa geri verip adam akıllı bir lastik aldırdık bugün.
Aman diyeyim lastik alırken çok dikkatli olun arkadaşlar.Lastik imalat tarihi en fazla 2009 model olsun.Daha önce ki imalat tarihli lastikleri 3 kuruş tasarruf etmek adına almayın.
Ölürsünüz.

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Murat kardeşim yaklaşık 6 aylık mondial servisinde çalışma tecübemle bunları sana yazıyorum.
Bunları yazmamda amaç sadece sağlıklı bir alışveriş yapmanı sağlamak.
motosikleti teslim almadan tüm fonksiyonlarını kontrol et ve çalıştığından emin ol.
Motosikletin arkasına geçip tekerleğin motosiklete göre konumuna bak bazen motoru tutan askılar fabrikasyon hatalı olabiliyor.
Direksiyonu ileri geri sallayıp boşluğuna bak boşluk varsa gerekeni yaptır.O şekil kullanırsan 1000 km bakımına kadar gitmeni tavsiye etmem huzurun kaçar.
Sırt koruma desteğini ve artçı tutaklarını iyi sıktır.
Motosikletin bakımlarını tam zamanında yaptır.
Motosikletini tek elden kullanmanı tavsiye ederim.
Kaporta aksamına dikkat et güneşin altında kalırsa gösterge panelinin camı ve ön farın camı sararır.
Son sözüm olsun motosikleti 15 km ye gelmeden sat :D Yoksa elinde kalır.
Bakımlara geldiğin zaman servisteki ustalara sigara al çok mutlu oluyoruz:Dİlgi alakamız çoğalıyor.
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.İyi günlerde kullan.
Her hangi bir sorun olsa özelden veya burdan yaz akşamdan akşamada olsa cevap veririm.

Yer
istanbul
slm arkadaşlar hepinize ilginiz için teker teker tşk ediyorum tavsiyelerinizi harfiyen uygulayacagım şenol hocamın lastik konusundaki duyarlılıgına ayrıca tşk edip ilk iş olarak lastiklerini degiştirecegime söz veriyorum alican arkadaşımada ayrıca tşk ederim dedigi gibi motoru teslim almadan iyice kontrol edecegim özellikle direksiyon konusundaki tavsiyesi çok iyi oldu hiç aklıma gelmezdi kontrol etmek birde alican kardeşim 15 km gelmeden sat demiş :) bu tavsiyesine malesef uyamayacagım ama yinede tşk ederim bu motoru almamın en büyük sebebi ise şu geçen varadero kullandım ve aslında kullanmayı gerçekten unuttugumu farkettim iyiki şenol hocamı dinleyim capanordu almamışım ne esneklik kalmış vucudumda ne o 20 li yaşlardaki cesaaretim 100 mt ötede yaya varken tedirgin oldugumu fark ettim ve bu motoru yani re 150 yi en çok bu yüzden aldım öyle gaz verip gitmekle motor kullanılmadıgını anladım o esnekligi kıvraklıgı kazanmak adına bu ufak motor iyi kısmetse bir yıl içinde evimin senetleri bitiyor ondan sonra inş. kişiligime uygun bir touring alacagım o yüzden 15 km sonra elimdede kalsa sorun degil alican kardeşim hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum ve hepinizi seviyorum iyiki varsınız

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
slm arkadaşlar hepinize ilginiz için teker teker tşk ediyorum tavsiyelerinizi harfiyen uygulayacagım şenol hocamın lastik konusundaki duyarlılıgına ayrıca tşk edip ilk iş olarak lastiklerini degiştirecegime söz veriyorum alican arkadaşımada ayrıca tşk ederim dedigi gibi motoru teslim almadan iyice kontrol edecegim özellikle direksiyon konusundaki tavsiyesi çok iyi oldu hiç aklıma gelmezdi kontrol etmek birde alican kardeşim 15 km gelmeden sat demiş :) bu tavsiyesine malesef uyamayacagım ama yinede tşk ederim bu motoru almamın en büyük sebebi ise şu geçen varadero kullandım ve aslında kullanmayı gerçekten unuttugumu farkettim iyiki şenol hocamı dinleyim capanordu almamışım ne esneklik kalmış vucudumda ne o 20 li yaşlardaki cesaaretim 100 mt ötede yaya varken tedirgin oldugumu fark ettim ve bu motoru yani re 150 yi en çok bu yüzden aldım öyle gaz verip gitmekle motor kullanılmadıgını anladım o esnekligi kıvraklıgı kazanmak adına bu ufak motor iyi kısmetse bir yıl içinde evimin senetleri bitiyor ondan sonra inş. kişiligime uygun bir touring alacagım o yüzden 15 km sonra elimdede kalsa sorun degil alican kardeşim hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum ve hepinizi seviyorum iyiki varsınız
Özür dilerim 15 değil 15.000 km yi kastetmiştim.Kaporta aksamına her zaman parlak tut bakımlara gelip gittiğinde bile sulanan olur çünkü çok meraklısı var.Satmada problem yaşamassın yeterki 15.000 i geçme:cool:

Yer
Istanbul
Merhaba öncelikle hayırlı olsun kardeşim, almışsın artık dikkatli kullan derim çünkü onunla ilgili olumlu pek iyi yorum duymadım ve şasisinin sağlam olmadığını söylüyolar ama dikkatli kullandığın sürece sorun olmaz umarım Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

hayırlı olsun. kazasız belasız...

çin malıyla alakalı olarak; ben 5 yıldır çin malı 110 cc lik bir motor kullanıyorum. cummiter. bu güne kadar hiç sorun yaşamadım. bakımları zamanında yapılınca bir sorun vermedi. tabi boya kaporta konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. neredeyse 16000 km oldu ama hala taş gibi. :)

Yukarı