Mont&eldiven konusunda yardım

Kayıt
3 Ağustos 2012
Mesajlar
217
Beğeniler
71
Yaş
40
Yer
ankara
#1
Merhaba,
Kask'ın konusu ayrı oldu ama onu sanırım hallettim :) Şimdi Sırada adam gibi bir mont ve eldiven var. Daha sonrası içinde bot düşünüyorum ama öncelik bütçe gereği mont&eldivende.

Ankarada yaşıyorum ve dolayısıyla motorumu burada kullanacağım. Karlı ve hissedilen sıcaklığın -10 ve altında, yolların silme buz ve kaygan çamur olacağı 3-4 ay hariç, 2 tekerin üzerinde olmak istiyorum.
Şu ana kadar 20ye yakın modele çeşni oldum, 3-5ini geçen haftasonu yaptığım ufak turda (motomax, ulusan, endo) denedim. En elimde kalanlar;
://www.hudsonderi.com/?urun-1643-Revit-Strada-H20-motorsiklet-motorsiklet.html']Rev'it Strada
://www.hudsonderi.com/?urun-277-511-HL-Bay-Deri-Ceket.html']Hudson Deri HL 511
://www.hudsonderi.com/?urun-182-2521-HL-Robocop-Bay-Deri-Ceket.html']Hudson Deri HL2521 Robocop

Gibi... Aklım karışık :) Hein Greicke falan var onlara hiç girmiyorum bile. Yoksa 20ye yakın modeli listeyebilirim... Üst limitim 500 tl (400e yakın olsa daha iyi olur) ve üşütmeyecek, rüzgarı olabildiğince az yiyeceğim bir mont arıyorum..
 
Kayıt
15 Mart 2013
Mesajlar
11
Beğeniler
1
Yaş
32
Yer
eskişehir
#3
bence robocop çok güzel ve kullanışlı bi mont ama ankaranın iklimi göz önüne alındığında revit kalite ve sunduğu yeni kumaş teknolojileri sebebi daha tercih edilebilir duruyo.okuduğum kadarıyla cordura ve kevlar kullanılmış 4 mevsim(yazın genede terletebilir)güzel bi alternatif gibi duruyo hudson da koruma olarak çok başarılı ama kışın ankaraya yetebilir mi ondan pek emin değilim ben tercihimi revitten yana kullanırdım.şimdiden güle güle kullan:)
 
Kayıt
18 Şubat 2011
Mesajlar
521
Beğeniler
232
#4
çok zor tercihlerdir bunlar. birçoğu istenilen kaliteyi sağlayabiliyor. ancak yine de revit derim. tüm takımlarım revit ve şu ana kadar üzmediler beni. eldiven de yazlık olarak özellikle revit monster eldivenleri tek geçerim.
 
A

Ahmet Kıyak

Misafir
#6
Hayırlı olsun, çok güzel ekipmanlar.
Lakin ceket yazlık, eldiven kışlık değil mi?
Eğer öyle isen o eldiven sıcak havalarda epey rahatsız edecektir.
 
Kayıt
3 Ağustos 2012
Mesajlar
217
Beğeniler
71
Yaş
40
Yer
ankara
#7
2si de 4 mevsim diye geçiyor. Açıkcası Ankara'nın kışı için ayrı ekipmanlar düşünüyorum ama yazı gündüz sıcak olsa bile akşamüstü ve sabahları serin olduğudan bu ürünlere yöneldim. Böylece 3 mevsimi kurtardım, 4. mevsim kara kış için ayrı bir ayar yapılması gerekecek :)
 
A

Ahmet Kıyak

Misafir
#8
Bir kaç yere baktım da evet kışlık eldiven. Bunu bizzat görmesem de, aynı tipte Held marka eldivenlerim var. Kışın çok iyi iş görüyor. Bence bu da onun gibidir ve kışın bundan daha iyi iş görecek bir eldiven biraz zor bulursunuz. :) Tabi benimkisi tahmin. Gelince en güzel siz verirsiniz bunun kararını.
Ben olsam iyi bir yazlık eldiven bakardım. :)
 
Kayıt
3 Ağustos 2012
Mesajlar
217
Beğeniler
71
Yaş
40
Yer
ankara
#9
Score modeli Rev'it'in giriş modeli olduğundan sadece hydratex ile su geçirmemesi ve elin nemini dışarı atabiliyor olması şu an için bana yeterli :)
Eğer çok pişirme durumları olursa yazlık da alırız artık :)
 
Kayıt
3 Ağustos 2012
Mesajlar
217
Beğeniler
71
Yaş
40
Yer
ankara
#10
Rev'it Score stoklarda olmadığından, ://www.motosikletim.com.tr/urun/hein-gericke-eco-ii-gore-tex%C2%AE-gloves-black-tekstil-eldiven.aspx']Hein Gericke ECO II Goretex ile değiştirildi :\
 
Yukarı Alt