Motor çalindiğinda ne yapmalisiniz?

Celil

Kıdemli Üye
Yer
İzmiR/Çigli
MOTOR ÇALINDIĞINDA NE YAPMALISINIZ?

Derhal otonuzun çalındığı bölgenin güvenliğinden sorumlu birimle (Polis veya Jandarma) irtibat kurunuz. Eğer motorunuz polis bölgesinde çalındıysa 155 Polis İmdat, Jandarma bölgesinde çalındıysa 156 numaralı telefonu arayarak anında bilgi vermeniz güvenlik güçlerinin bir an evvel motorunuzu bulmasını ve sizi mağdur eden şahıs ya da şahısları yargı önüne çıkarmalarını kolaylaştırır. Unutmayın ki bu konuda ki ihmaliniz yalnızca motor hırsızlarının işini kolaylaştırır.

İlgili güvenlik kuvvetine telefonla bilgi verdikten sonra ilk iş olarak size en yakın Polis veya Jandarma karakoluna Trafik Tescil Belgenizi (Ruhsat) alarak gidin. Ülkemizde çalınan motorların durumu bölgesi itibariyle, Polis ve jandarma sorumluluk bölgesi olarak ikiye ayrılmıştır. Polis bölgesinde çalınan motorlar motor sahibinin müracaatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Çalıntı motor Projesine kaydedilmektedir. Bu sayede çalınan bir motor kayıt girilir girilmez ilk etapta tüm Türkiye’de ve hemen akabinde İnterpol bilgisayar kayıtlarına girilerek tüm Dünya’da arattırılmaktadır.
motorunuzun çalındığını bildirdiğiniz karakolda müracaatınız alındıktan başvuru evrakınızı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine kendiniz de götürebilirsiniz.

motorunuzun çalındığını fark ettiğinizde; size en yakın karakola müracaat ederseniz bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

ßu yazı sadece motor deqil otolar iin yada tüm motorlu araçlar için geçerlidir.

saygılar...

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
allah hırsızı motorumuzdan uzaktutusun otolarda bulunma ihtimali yüksek ama motorlarda çokçok düşük
paylaşım için teşekkür ederim

Celil

Kıdemli Üye
Yer
İzmiR/Çigli
amin amin hırszlr tehlike uzak dursun valla...

bilqiler içinde önemli deqil herzaman:)

Yer
Kilis
Baris Abem burada Suzuki GSX-R 1000 in fiyatını söyleyince vallahi bizi dövecekler nerdeyse...Zaten soranların çoğunluğu Mororsiklet diyemeyip motobıskılet diyorlar....O bisiklete binsekte gelip sorsalar 3.500 Euro desek valla bizi vururlar...Allah kaza bela vermesin.Hırsızların elleri bağlı,,gözleri karlı olsun..Bi mok göremesinler çalamasınlar inşallah..Aboww bisiklet çok paramış vallahii..

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
@Federal779

aaaahahahhahahaah süpersin abi:)
senin bu duandan sonra kimse yaklaşamaz yanına;)
bu arada iki kardeşin yanyana fotosu.

382img382/1404/dsc02265lp8119img119/6557/dscn1555pk1

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Motorumuza kasko yaptırırken, kasko'cuların motorunuz çalınırsa şu kadar para veririz gibilerinden söylemleri, acaba ne kadar gerçeği yansıtıyor bilen varmı ?

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
bildiğim kadarıyla motorunuzun belli bir kasko bedeli vardır, sigortacının ne söylediği
değil poliçe değeriniz önemlidir.aslında aramızda sigortacı bir arkadaş varsa
bizleri daha detaylı aydınlatabilir.

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
benim motora çalıntı durumunda 1700 vereceklerini söylemişlerdi, ben zannetmiyorum öyle bi durumda o parayı verecekler.. Ceblerine akrep giriverir sora :)

Yer
Kilis
Maşşallah ikiside çok güzelmiş can sağlığıyla ,,sıhhatle binesin...Kem gözlerden Allah esirgesin...

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
@Ferhat Taskın

herkes alamazki ferhathocan bende diyorum bazen benim çinliyide çalsalar kurtulsam ama düşününce öylebişeyolsa çok gücümegider

Yer
istanbul/bahçelievler
barış abi iki kardeşler güzel.Allah kaza bela vermesin.bisikletimin bir tanesi kargümrüğün ortasında çalmak isteyen çalsın.ihtiyaçlı birisi ise helal olsun.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
@sonayışığı

teşekkürler:)
valla benim ikiside yanıbaşımda ve her ikiside tek
bu yüzden çalınmalarına dayanamam;)

Yukarı Alt