Motor Kaskı Hediyeli Soru Yarışması ANKETI !!!

Sizce Kaskı Hangi Arkadaşımız hakediyor?

• 1. Sensey86

Oylar: 22 42,3%
  • 2. Yesim

Oylar: 3 5,8%
  • 3. Tkalfaoglu

Oylar: 1 1,9%
  • 4. burn 10

Oylar: 4 7,7%
  • 5. mehmet70

• 6. gifted74

Oylar: 3 5,8%
  • 7. mobylette

Oylar: 15 28,8%
  • 8.athletic

Oylar: 2 3,8%
  • 9.harley06

• Seçmen sayısı
    52
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba Arkadaşlar

Biz bir karara varamadık çünkü hepinizin yorumları bir harika. Yönetim olarak bu seçimi de sizlere bırakmaya karar verdik. Yorumlar içerisinden en güzel yorumları seçiyoruz ve sizlerin huzuruna çıkartıyoruz.

1. Sensey86

Kafana Taktiğin Kask = Kafana Verdiğin Derğer Kadardir...
2. Yesim

Var olmak ya da olmamak işte hepsi size bağlı. Olmak istiyorsan takacaksın. Takmazsan olmamak er geç seni bulur... İşte sorun bu. Olmak ya da olmamak. Tercih senin.
3. Tkalfaoglu

Hemen her spor dalında insanlar kask giyer. Amerikan futbolunda giyilir, dağcılar giyer, rafting yapanlar giyer, hokey oyuncuları giyer - ve tabi motorcular giyer. Sebebi de çok basittir, bu sporlarda başa bir darbe almak ve ömür boyu sakat kalmak yada hayata veda etmek mümkündür.

Birçok kişi her sene kask giymediklerinden başlarını kaldırıma, başka araçlara, elektrik direklerine yada sert zemine çarpıp zarar görmektedirler. Kaskların başka faydaları da vardır, örneğin parlak renkleri sayesinde diğer sürücüler bizi daha kolay görebilir, ayrıca soğuk yada sıcaktan kask bizi korur.

Hayat boyu sakat kalmanın yanında kask fiyatları son derece makuldur.
Geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız, yapabileceğiniz en akıllıca şey, her motora binişte kask kullanmaktır.

-turgut
4. burn 10

Aslında kask takmak için iki nedenim var;

1) Beni evde bekleyen bir anam, iki kız kardeşim ve geleceğimi emanet edeceğim sevgilim var. Motorumu park ettiğimde sağlıklı olmam gerekirki onları bensiz bırakmiyim...

2) Başkalarının tecrübesini yaşayarak tasdik edecek kadar aptal değilim... Motosiklete kasksız binenlerin o vahim halleri gözümüzün önünde....
5. mehmet70

Tüm yaşamımız bir takım kurallara boyun eğmek ve yapmak istemediğimiz halde yapmak zorunda bırakıldığımız pek çok eylemle geçip gidiyor. "motosiklete binebilmek" benim için onu kullanırken hayatın bütün bu zorunluluklarını katlanılabilir kılıyor. Niçin kask takmalıyız sorusunun cevabı, benim için tam da burada veriliyor. Eğer kask takmazsam hayatı katlanılabilir hale getiren çok önemli bir unsur olan "motosiklete binebilmek" elimden alınacak. Bu yüzden kask takmalıyız hatta kask taktırmalıyız. Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
6. gifted74

*daha uzun süre motosiklete binebilme zevkini yasamak için ;)

*daha esrarlı görünmek için :cool:

*torunlarımızla birlikte motora binebilmek için :)

*kızlar onları kestiğimizi anlamasınlar diye! (tabi bayanlar için ters çevirin :p)

*façamız bozulmasın diye :eek:

*arkamızdan kimse üzülmesin diye :(

ve daha önemlisi;

*daha bilinçli bir gelecek nesile iyi örnek olabilmek için

LÜTFEN KASK TAKALIM
7. mobylette

KASK dış dünyayı dIşarIda bIrakmaktIr.. Taktığında nefes aLış verişini duyarsIn Kendi ritmini ve yaşamın ritmini. ayağını yerden kaLdırıp hafifçe hızLanmaya başLadığında bu ritmi koruyabiLmenin yoLudur... ve frene bastığında KASK hissettiğin nefes ve yaşadığını hissetmektir..
8.athletic

1) Kask motorsikletin bir azası gibidir.Olmazsa olmazlarının başında gelir.Dünyada hergün milyonlarca insan trafik kuralı ihlali yaparken, içinde insan faktörü olan bir olguda da ne kadar tecrübeli, ne kadar dikkatli bir sürücü olsak da bu sebeplerden kasksız kontağı dahi çevirmemeliyiz.
2) Tamam, motorun bir organıdır, olmazsa olmazıdır dedik.Peki neden bu kadar önemli?
Çünkü yollar düz değil, su gibi berrak değil.İleride aniden karşılaşacağımız bir çukuru önceden farkedemeyebiliriz.Bir taşı son anda farketsek de artık iş işten geçmiş olabilir.
Bir otomobilin veya başka bir motorun sıcak tamponunu kendi vücudumuz üzerinde hissedeceğimiz anlar olabilir.Bu gibi anlarda zararın neresinden dönülse kardır atasözünü doğrulayan yine insanoğlunun icadı en önemli güvenlik unsuru kasktır.
3) Kask, kaç km hızda takılmalıdır? Duran motorda dahi takılmalıdır.Eğer birazdan hareket edeceksek, kontağı çevirmeden hemen önce takmalıyız kaskı.Yoksa o da bizi kaza anında takmayacaktır.
4) Vücudumuzun en hassas organı beyindir.Bu yüzden kafatası gibi çok sert bir kemik dokunun içinde muhafaza edilir.Öyle hassastır ki, tek başına kafatası dahi korumaya yetmez.Çünkü herhangi bir darbe anında beynimiz, kafatasımızın içinde kafatası iç duvarına çarparsa bu darbenin etkisini kat be kat artıracak ve anında travmaya, hatta ölüme yol açacaktı.Fakat beynimiz bir sıvı ve zar doku içinde muhafaza edilir.Eğer kafatasımızın o sert kemik dokumuzun beynimizi hasara uğratmasını istemiyorsak (özetle kendi organımızı yine kendi organımızla işlev dışı bırakmak istemiyorsak) en iyi darbe emici gereç burada kask olacaktır.Unutmayın, başınıza kendi kendinize bile vuracağınız her darbe, canlı ve sağlıklı hücrelerinizin kaybına neden olur.
5) Şimdiye kadarki sebepleri, biyolojikti.Bundan sonra da diğer sebeplerini açıklayayım;
Kaskımız aynı zamanda motorsikletimizin ve dolayısıyla bizim aksesuarımızdır.Motorumuzla uyumlu renklerde alacağımız kaskımız, başımızdayken bizi daha zevk sahibi biri olarak gösterecektir.Estetik yönüyle de kask, yine bizim yanımızda yardımcımız görevindedir.
6) Yine bir kaza anını gözönünüze getirelim.Bir otomobilin çarptığı motor sürücüsü metrelerce yerde sürüklenmiş ve fiziki olarak hasara uğramış.Medya da duymuş ve kameralar sizin yüzünüze çevrilmiş.Ya da oradan geçenler, siz yerde yatarken size bakıyorlar.Onca insan size bakarken, ya da bütün halk tv başında sizi izlerken ( hele hele aileniz, sizi tanıyanlar ve sevenler) tesadüfen sizi kaza geçirmiş, yerde yatarken görseler, orada en azından yüzünüzün, başınızın sağlam olup da anlaşılır konuşabilmeyi, olanları hatırlamayı, sevdiklerinizi teskin edecek kadar bilincinizin açık olmasını ve sokak tabiriyle karizmanızı devam ettirmeyi istemez miydiniz?
Yaralı, kanlı bir yüz her zaman yarasız, kansız bir yüze göre daha itici gelecektir.Olumsuz etki bırakacaktır.
7)Hepiniz motorları seviyorsunuz değil mi?
Evet
Hepiniz de azınlıktasınız değil mi?
Evet
Hepimiz de toplumumuza, çevremize, ailemize, sevdiklerimize bu aracı canıgönülden beğendirmeye çalışıyoruz değil mi?
Evet
Ve yine hepimiz ne kadar sevdirmeye uğraşsak da karşımızda zıt fikirlerle savaşmak zorunda kalıyoruz değil mi?
Evet
Peki bu kadar hemfikir olduğumuz bir konuda, ortada bir de psikolojik savaş sözkonusu ise, neden bu savaşı bizim lehimize çevirecek en kolay araç olan kaskı kullanmıyoruz? Bir gün başımıza birşey gelse, evimize döndüğümüzde kapıyı çalıp kaza yaptım deyip insanları şaşırtmak ve sevdiğimiz şeyi, hakkını vererek yaptığımızı göstermek güzel olurdu değil mi?
Yoksa hiçkimse bir kaza geçirdi diye zaten karşısında olan herkesi tekrar sindirmeye çalışamaz.Yenilgisini kabul eder ve kasksız kötü biten bir veda ile pes eder.Siz böyle yapmayın.
8) Hayatta sadece sizi sevenler yok.Sizin de sevdikleriniz var, önünüzde bir yaşam var (yaşınız kaç olursa olsun) daha fazla yaşamak istiyorsanız, torunlarınıza ilginç ve güzel tecrübelerinizi anlatmak istiyorsanız kask takmaya devam edin.
9) Önce kendiniz için, sonra sevenleriniz, sonra sevdikleriniz için kask takın.En son da bundan sonra kimsenin motorsikletli yaşama dil uzatamaması için kask takın.Siz takmadığınız müddetçe, kimse de sizden güç alıp takmaz ve ölümlü kazalar sonucu yalnız bir motorsever olarak kalırsınız, üstelik bu spordan, bu zevkten, bu yaşam kültüründen erkenden emekli olmuş şekilde.
9.harley06

K A S K

Kask Al Seni Korusun

Kimsenin Aklı Sokakta Kalmasın

...Keşke Alsaydı Sağ Kalsaydı

Kandırma Aklını Sendetak Kaskını

Yer
Kadıköy/İstanbul
Biz o yüzden oylamaya sunduk işte. İşin içinden çıkamadık dedik en iyisi yine değerli üyelerimiz seçsin. Ayrıca kimsenin aklında soru işareti de kalmaz tanıdıklarına verdiler diye :)

Ben oyumu gifted'e verdim sebebi espiritüel ve samimi olması oldukça hoş olmuş ayriyetten sosyal cesaret gösterip yarışan arkadaşları tebrik ediyorum...

pelin

Kıdemli Üye
arkadaşlar önemli olan burda kazanmak değil , kaskın hayatımız için önemli olduğunu kavramak ve sizlerle paylaşmaktır....
Kesinlikle doğru önemli olan bu zihniyette olmaktır. Görüyorum ki bütün forum üyeleri bu zihniyeti taşıyor. Ben de yorum yazmıştım ama ankette ismimi görmeyince üzülmedim. Çünkü gerçekten olay artık çok daha farklı. Eminim bu yarışma kask takmayan arkadaşlara veya az takan arkadaşlara vereceği mesajı vermiştir

Arkadaşlar siteye yeni üye oldumm..Çok güsel bir sitee...İçerikler çok güsel hazırlanmış..Birde gezerken yarışma denk geldii..Böyle birşey yapmanız çokk güsel olmuşş bencee..sitedeki herkes bir şekilde bildiklerini söylemeye çalışmışlar hepinizi tebrik ederimmm... :)

Yer
Balıkesirrr..
Bakıyorumda diyecek birşey bulamadımm arkadşlarmızın hepsi çok güsel yorumlar yapmışlar..Herkese teşekkürler arkadaşlar..Bilinçli bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruzz...Herkesin bir şekilde buraya yorum yazması konulara katılmaları çokk güsell bir olayy.. :)

sensey kısa öz olmuş tbrkler ınsallah senın olur bu kask dıger arkadaslar ve sen hayırlı yolculuklar dılerım motor uzerınde ruzgar sızınle olsun :D

Yer
Kadıköy/İstanbul
Arkadaşlar Oylama bitmiştir.

Kazanan arkadaşımızı tebrik ederim. Lütfen kazanan arkadaşımız bana ulaşsın ;) Sensey86 %42,31 oyla güzel hediyeyi kazanmıştır.

Kısa ve Öz cevap onu buraya getirdi. Hayırlı uğurlu olsun.

diğer katılımcı arkadaşlara da teşekkür ederiz.

Bu linkten konuya gidebilirsiniz http://www.motosikletforum.com/showthread.php?p=1849#post1849

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı