Motor Kaskı Hediyeli Yarışma

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Kayıt
18 Ocak 2008
Mesajlar
5
Beğeniler
25
Yer
İzmir
#41
Tüm yaşamımız bir takım kurallara boyun eğmek ve yapmak istemediğimiz halde yapmak zorunda bırakıldığımız pek çok eylemle geçip gidiyor. "motosiklete binebilmek" benim için onu kullanırken hayatın bütün bu zorunluluklarını katlanılabilir kılıyor. Niçin kask takmalıyız sorusunun cevabı, benim için tam da burada veriliyor. Eğer kask takmazsam hayatı katlanılabilir hale getiren çok önemli bir unsur olan "motosiklete binebilmek" elimden alınacak. Bu yüzden kask takmalıyız hatta kask taktırmalıyız. Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
 
Kayıt
18 Ocak 2008
Mesajlar
1
Beğeniler
1
#42
Merhaba çok güzel bir soru.
Herkes kendine göre cevaplamış herkeze hak veriyorum ama bana göre tek cevabı var SAĞLIK herkese başarılar...
 
Kayıt
18 Ocak 2008
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#44
İlişki sırasında neden prezervatif ( condom ) kullanıyorsak , Motor Sürerkende buna benzer sebepler yüzünden " Kask " Takmalıyız . Bu bizi sürüş sırasındaki 1-kalıcı sorunlardan koruyabilir ( hastalik [aids vb..] gibi ) , 2-ölümcül olaylardan koruyabilir ( hastaliktan ölmek gibi) , ve yaramaz cocuklardan kesinlikle koruyabilir ( Polis Amcalar gibi ) .....
 
Kayıt
18 Ocak 2008
Mesajlar
3
Beğeniler
5
#47
Motosikletimden düşersem yaşamak için kask takarım..Bana çarpan herhangibir cismin beni öldürmemesi için kask takarım..Güvenle motorumu kullanmak için kask takarım..
 
Kayıt
18 Ocak 2008
Mesajlar
1
Beğeniler
1
#49
her hangi bir kaza anında fazla yaralanmayaı önlemek için
benim bu akşam bir olay başıma geldi yolda gidiyorum karşıdan araç geçtikten sonra kaskımın ön c***** taş çarptı ve hafifte olsa iz yaptı ben orda kaskımı kulamamış olsaydım suan aranızda olmıcaktım suan burda olabiliyosam kaskımın sayesinde nesarta olursa olsun kaskımız takmak lazım
 
Kayıt
19 Ocak 2008
Mesajlar
1
Beğeniler
2
#51
Insanlarin Bazi Güzel Duygulari (heyacan, Adranalin, Mutluluk) Yaşamak Istekleri Insan Yaratilişindandir.
Bu Istek Bizim Gibi Insanlar Için Motor Binmekte Daha Yoğundur. çünkü Bu Bütün Duygular Bu Tatli Araçlar üzerinde çikmaktadir.
Ve Bu Tatli Duygulari Yaşarken De Kendi Canimizdan Olmamak Için Kesinlikle Birinci Derecede Güvenlik Elemani Olan Kaskimizi Yanimizdan Ayirmamaliyiz.
Saygilarimla Serdar
 
Kayıt
20 Ocak 2008
Mesajlar
2
Beğeniler
1
#53
Hiç Bir Kask Kafatasımdan daha pahalı değildir.Kafatası kasktan daha sağlam olan arkadaşlar varsa kask takmayabilirler(Kalın Kafalılar.)
 

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ocak 2008
Mesajlar
1.456
Beğeniler
568
Yer
ankara
#54
*daha uzun süre motosiklete binebilme zevkini yasamak için ;)

*daha esrarlı görünmek için :cool:

*torunlarımızla birlikte motora binebilmek için :)

*kızlar onları kestiğimizi anlamasınlar diye! (tabi bayanlar için ters çevirin :p)

*façamız bozulmasın diye :eek:

*arkamızdan kimse üzülmesin diye :(

ve daha önemlisi;

*daha bilinçli bir gelecek nesile iyi örnek olabilmek için

LÜTFEN KASK TAKALIM
 
Kayıt
2 Ocak 2008
Mesajlar
11
Beğeniler
19
Yer
Sweden
#55
Evet arkadaslar yarismanin bitmesine bikac gun kaldi, bence cok daha fazla yorum yapilabilir. Daha fazla katilim olursa kask kullanimi hakkinda örnek alinabilcek enteresan noktalar su yuzune cikabilir, tum arkadaslari bu yarismaya bekliyorum.
 
Kayıt
21 Ocak 2008
Mesajlar
2
Beğeniler
2
#56
Kaskın kullanım amacı kişiden kişiye farklılık göstersede genel amaçlar şöyledir
-Vücudumuzun en önemli parçasını dış etmenlere karşı korumak
-bu paket servis elemanları ve kuryeler için ülkemizde genellikle polis korkusu ve soğuklardan korunmak için
-Gerçekten bu sevdaya yürek verenler içinse polis değil kendi güvenliğini, vücudunu ve sevdiklerini düşündüğü içindir.
Sonuçta allah korusun bir kaza ile karşılaştığımızda elimiz ayağımız kırılsada hayatta kalırız ama kafa'ya gelince konu çok değişiyor. En ufak bir çatlak dünyadaki sevdiklerimizden ve motor sevdamızdan ayırıyor.

TÜRKİYEDEDE KASK TAKMA ALIŞKANLIĞINI POLİS VEYA BAŞKA BİRİSİ İÇİN DEĞİL İLK BAŞ KENDİ SAĞLIK VE GÜVENLİĞİMİZ İÇİN TAKALIM. UNUTMAYIN Kİ KALİTELİ KASKLAR GERÇEKTEN HAYAT KURTARIYOR ONLARA VERİLEN PARA HAKKINI VERİYOR
 
Kayıt
21 Ocak 2008
Mesajlar
1
Beğeniler
1
#57
nedenmi motorsiklet kaskına ihtiyac vardır bunun engüzel açıklaması kask kelimesinin içinde saklıdır KASK(Kaza Anında Seni Korur)işte en güzel açıklama ilginize ve böyle bir yarışma düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim ben bir motorsiklet kulanıcısıyım kaskım olmadan bir adım bile yol gitmem sitedeki tüm arkadaşlarıma sesleniyorum kaskınız olmadan lütfen motorsiklet kullanmayın..

SERKAN ÇATAK
05444101583
 
Kayıt
22 Ocak 2008
Mesajlar
11
Beğeniler
4
Yer
adana
#60
Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Ve tabiki herkes şunu demektedir."Allah sağlığımızı elimizden almasın. Mal mülk önemli değil.
Beyin ki çok önemli bir organ en küçük bir kan pıhtılaşması geri dönüşü olmayan felce sebep oluyor.
Misalen KASK'ı kafasında olup kolu kırılan bir kişi ile beyninden hasar alıp belki de vücudunun tümünde felce sebep olanın mı durumu vahimdir?
Ama cahil olmak daha da önemli. Cahil olan bir insanın kahrını kendi vücudu çekebileceği gibi başka insanlarda bundan nasibini alır ya da alabilir. Allah sağlığımızı elimizden almasın. Şunu biliyorum ki kask takmamak bir intahardır,cezadır. Ahirette ise ebedi bir azaptır.
 
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı