Motor kullanırken neden kulak tıkacı takmalıyız?

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
şenol hocam kulak tıkacı alacagımda hangisini tavsiye edersin marka model olarak kullandıgın memnun kaldıgını alalım ALPINE MOTOSAFE® KULAKLIK araştırdım yok piyasada başka ne uygun yazarmızsın
Halidun Bey benim kullandığımı öneririm..Birkaç tane değişik denedim,en kullanışlı bunları buldum..Üstelik eczanelerde satılıyor fiatı 3 ila 5 TL arasında değişiyor:

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yer
Kuşadası
Hazır kulak tıkacı konusu konuşuluyorken ben de bir şeyler sormak istiyorum.
MotoGP vs. gibi yarışlardaki kullanılan kulak tıkaclarına dikkat etmişsinizdir sanıyorum.
Kulağın iç kısmına kalıp gibi oturup kapatıyor.
Hatta Kenan Sofuoğlu bir röportajında da bahsediyor.

Kenan: Benim kulandığım, kulak kanalının kalıbı alınarak kişiye özel hazırlanan cinsten. Standart kullan at tipte olanlar da var ama onlar kaskı taktığınız zaman rahatsızlık verebiliyor. Kişiye özel üretilenler herkesin yaptırabileceği birşey. Takım aracılığıyla yurt dışında halledildi, ancak Türkiye’de durum nasıl bilmiyorum. Ama çok rahat ediyorsunuz onunla.

Bu konuda bilgisi olan var mı?
Kullan at tipte kulak tıkacı kullanmayıp böyle kulak kalıbı alınarak kişiye özel hazırlanan kulak tıkacı kullanan var mı aramızda?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hazır kulak tıkacı konusu konuşuluyorken ben de bir şeyler sormak istiyorum.
MotoGP vs. gibi yarışlardaki kullanılan kulak tıkaclarına dikkat etmişsinizdir sanıyorum.
Kulağın iç kısmına kalıp gibi oturup kapatıyor.
Hatta Kenan Sofuoğlu bir röportajında da bahsediyor.

Kenan: Benim kulandığım, kulak kanalının kalıbı alınarak kişiye özel hazırlanan cinsten. Standart kullan at tipte olanlar da var ama onlar kaskı taktığınız zaman rahatsızlık verebiliyor. Kişiye özel üretilenler herkesin yaptırabileceği birşey. Takım aracılığıyla yurt dışında halledildi, ancak Türkiye�de durum nasıl bilmiyorum. Ama çok rahat ediyorsunuz onunla.

Bu konuda bilgisi olan var mı?
Kullan at tipte kulak tıkacı kullanmayıp böyle kulak kalıbı alınarak kişiye özel hazırlanan kulak tıkacı kullanan var mı aramızda?
Evet var.Ben de var ama kullan at tipleri kadar randıman alamadım.Bizde Bursa Enduro olarak yaptırmıştık.Kalıplar alındı teslimatlar yapıldı ama ben dahil çok kişi memnun değil.Kullan at tipleri gibi ses desibel düşüşü olmadı bu yaptırdıklarımızda.
Ben şu anda oxford un kullan at tiplerini bir kaç kullanımla atarak kullanıyorum.Çok da memnunum.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
osman abi o kulaklıklarla rahat edebiliyorusun ? :) bende de var bir takım almıştım ama hiç rahat edemedim öylede duruyor.kullan at olanlardan var ve rahat bir şekilde kullanıyorum..senın kullanmış oldugun yıkanabilen uzun süre kullanılan bir kulak tıkacı dımı ?

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
osman abi o kulaklıklarla rahat edebiliyorusun ? :) bende de var bir takım almıştım ama hiç rahat edemedim öylede duruyor.kullan at olanlardan var ve rahat bir şekilde kullanıyorum..senın kullanmış oldugun yıkanabilen uzun süre kullanılan bir kulak tıkacı dımı ?
Hiç yıkamadım ama çıkarınca kutusuna koyuyorum..Bir müddet kullanımdan sonra atıp yenisini kullanıyorum..3-4 adet almıştım..

Kullanırken biraz daha sert olan sapı sayesinde kulağa kolay oturuyor.Sapsız olanları takarken uğraştırıyor veya iyi oturmuyor(yumuşak olması yüzünden)
Biraz vazelin sürmek lazımmış ama daha denemedim.. İpli olması düşmesini engelliyor,ben memnunum.:)

Yer
bostancı
ben de bi kulak tıkacı önerebilirim, burda reklam yapmıorum gercekten faydasını gördümm ondan

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

bu kulaklık kaskın içinde olmaz sanırım baya buyuk kaskın baskısı ile kulagı acıtır bir süre sonra deneyip kullandınızmı

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
osman abi ben sana benım kullandıklarımdan vereyım buluştuğumuz bir zamanda ve kullanımının nasıl oldugunu göstereyım gayet rahat senın kullandıgından bende de var ama ben kullanmayaı beceremıyorum sende bana gösterırısın nasıl kulağında durdurtmayı başarıyorsun :D :D

Yer
kastamonu
bende şu yumuşak olanlarından kullanıyorum ama kulağımdan çabuk çıkıyor.üstüne balaklavayı giydiğim zaman bazen düşüyor.ben mi yanlış takıyorum. birde bilhassa uzun mesafe sonrası çıkardığımda bir süre uğuldama hissi oluyor.sizce bu normal mi?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
bende şu yumuşak olanlarından kullanıyorum ama kulağımdan çabuk çıkıyor.üstüne bandanayı giydiğim zaman bazen düşüyor.ben mi yanlış takıyorum. birde bilhassa uzun mesafe sonrası çıkardığımda bir süre uğuldama hissi oluyor.sizce bu normal mi?
Büyük ihtimalle siz yanlış takıyorsunuz.
Yarın size videolu olarak kulak tıkacı takma videosu sunacağım.
Şu anda editliyorum.

A

Ahmet Kıyak

Misafir
Hiç denemez belki ama alt kattaki matkap sesini sinek vızıltısına çevirecek kadar çok kesiyor sesi.:)

Yukarı