Motor sevdalisi imam :))

Kayıt
2 Haziran 2011
Mesajlar
100
Beğeniler
41
Yer
viyana
#1
Son zamanlarda meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı motosiklet kazalarına dikkat çekmek isteyen imam vaaza kask ve eldivenle çıktı.

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde, cami imamı 25 yaşındaki Muhammed Yunusoğlu, son zamanlarda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına dikkat çekmek için, vaaza kask ve eldivenle çıktı. Motosiklet kazalarına farklı bir yöntemle dikkat çekmeyi amaçladığını söyleyen imam Yunusoğlu vaazında, "Allah ayetinde, ’kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın’ buyuruyor. Allah’ın bize emanet verdiği bu cana sahip çıkalım. Motosiklete binerken kask ve eldivenlerimizi mutlaka takalım" dedi.

Kendisi de motosiklet kullanan İbrahim Güneş Cami İmamı Muhammed Yunusoğlu, son günlerde ilçede meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına ilginç bir yöntemle dikkat çekti. İmam Yunusoğlu, cuma namazı için camide toplanan cemaatin şaşkın bakışları arasında başında kask, elinde eldiven ile vaaz verdi.

Milliyet gazetesi bugunki sayisindan alintidir..
 
Kayıt
9 Ocak 2010
Mesajlar
242
Beğeniler
243
Yer
kastamonu
#5
ımamla arayı ıyı tutmak lazım enınde sonunda elıne dusecez
Bizimle aranızın iyi ya da kötü olması bizim vazife anlayışımızı ve kalitesini değiştirmez,gereken ne ise yapılır. Din hizmetinde iltimas ya da dışlanma olmaz,hiç bir aklı başında meslektaşım da bu vebale girmez. Önemli olan Allah Teala ile aramızın iyi olması,bu yönde gayret göstermemizdir.Ayrıca imam-hatip; dolayısıyla din hizmeti ve yüce dinimizin buyrukları dünyevi ve uhrevi bir saadet için ölülerden ziyade hayattakilere lazımdır.
Selamlar.
 
Kayıt
4 Mayıs 2011
Mesajlar
61
Beğeniler
15
Yer
orhangazi/BURSA
#6
evet. hocam ben daha bu mesleğin başındayım ancak göreve başladığımdan bu yana gördüğüm muamele gazino şarkıcısı muamelesi. ben daha önce müzisyendim. küçük programlarda ne muamele gördüysem burda da aynı. daha bu akşam biri hatim duası istedi çıkışta da elini cebine atıp borcumuz ne kadar dedi. sanki istek parça yaptı da orta parası gibi. tövbe ya rabbi..
 
Yukarı